Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet rávenni egy szülőt,...

Hogy lehet rávenni egy szülőt, hogy a 15 éves lánya képes elbírni egy kis termetű édes kutyával? Egyszer már volt róla szó, csak húgom született aki mára már 3 éves. és mostmár azt mondja anyum hogy nem akar szőrt látni a házban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 4. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Vannak olyan fajták, amelyeknek nem hullik a szőre. Ezeket persze rendszeresen nyírni kell. ilyet vegyetek. Azt viszont jobb ha megérted, hogy 10-14 éven keresztül nincs bulizás, nincs nyaralás, viszont van napi háromszori séta. Korábban kell kelned egy órával suli elött, suli után rögtön mehetsz haza levinni és este is ezt kell tenned. Akkor is ha pasid van vagy a barátnőidel akarnál dumálgatni inkább.
2009. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt mind tudom, hisz kisebb koromba volt egy kutyánk, és akkor is elég sokszor az én felelősségem volt, sőt most is itt fekszik mellettem két kiskutya, de ez édesapámnál van. DE arról a kutyáról hogy győzzem meg, aminek nem hullik a szőre?
2009. ápr. 4. 22:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nem éppen válasz, de elmondom mi volt nálunk. Anyukám régen szó szerint gyűlölte az állatokat. Hozzá nem bírt volna érni semmihez, aminek szőre volt.

Aztán egyszer a férje hazaállított azzal, hogy az egyik ismerősének van egy Havaneser kölyke, sérve van és hibás a fogsora, senkinek nem tudja eladni. Nézzük meg. Szegény kiskutya egyedül volt egy bazi nagy udvarban, ott ücsörgött egy fonott kosárban. Olyan szánalmasan festett, hogy azonnal elhoztuk. Pedig nem is én könyörögtem érte, hanem anyukám hozta magától. Sőt, azóta lett egy rakás macskánk is.:)

Szóval, minden szülő meggyőzhető. Vagy így vagy úgy.

Sok sikert.

2009. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd próbálkozok:)
2009. ápr. 5. 07:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem se nagyon akarták engedni a kutyámat (pincsi), mert ő is nagyon hullajtja a szőrét. Igazából szegényt be se engedjük nagyon a szobába emiatt..

Egyébként szerintem próbáld meggyőzni arról, hogy majd kétnaponta porszívózol, és hogy mások fiatalabban is nevelnek lakásban kutyát, és rájuk is rá lehet bízni, akkor rád is nyugodtan...

Nem nagyon ismerem az anyukádat, de ha pl. neten nézel kutyust, akkor megmutathatod neki, hogy ,,nézd, milyen aranyos!", hátha meghatja majd =D

2009. ápr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ha egy olyan kutyád van, aminek hullik a szőre, és 2naponta porszívózol, az nem elég. Nekem beaglem van, NAPONTA 2X kell porszívózni, felmosni stb. És szerintem elég "gyerekes" dolog ilyennel meggyőzni a szülőket, hogy egy kép láttán azt mondod, jajj de édes és a szülők egyből beleszeretnek.

Kedves kérdező!

Egy kutya tényleg tök aranyos, nekünk 2 van. De hatalmas felelősség. Tisztáznod kell magadban, milyen fajta kutyát szeretnél. (ajánlom: www.olcsokutya.uw.hu , bal oldalt Fajtabemutató) van-e elég hely a kutyának a lakásban, ha családi házban laktok akkor az udvar biztosan elég nagy neki. Ha megvan a kiválasztott fajta, mérlegelni kell, anyagilag megengedhetitek-e magatoknak a kutyát. Nem csak azt kell nézni, hogy törzskönyvesen vagy anélkül kerül 10 ezertől 90 ezerig egy kutya, hanem hozzá MINDEN amire a kutyának szüksége van. Legelső a kiskutya kuckójának a kialakítása. Megfelelő minőségű táp, kutyatálak (min 2), kutyafésű, kutyasampon, játékok, póráz, nyakörv. Ha ezt egyszerre akarnád megvenni, baromira drága lenne. Aztán ha megvettétek a kutyát, kellenek neki oltások. Ha megbetegszik, állatorvosra is kell költeni, nem keveset. Valamit megrág (1 éves koráig megfog), azért is te felelsz. Emelett ugye nem lesz magától szobatiszta, NEKED kell azzá szoktatni. (Én mikor megkaptam a 3 hónapos beaglemet, 30-45 percenként hordtam le, éjszaka is. Nem volt olyan, hogy most tv-zek, most álmos vagyok, most ebédelek, pihenek stb.) Tehát ha te csak 1 pillanatra is nem figyelsz, pisi kaki ott lesz a szőnyegen, az ágyadon, a ruhádon, a papucsodban tehát BÁRHOL. És ezt NEKED fel kell takarítani. (Ajánlom a gumilepedőt, gyógyszertárban kapható) Figyelned kell, mennyi a súlya, ehhez mérten kell enni adnod neki. Le kell kötni a figyelmét, ami nem egyszerű dolog (a tapasztalat beszél belőlem). Ha egyedül lesz hagyva, akár csak 1 órára is, ő lefoglalja magát: vezetékrágás, papucsrágás, tapéta tépkedése, függöny és párna elszakítása stb.

És ha valahova el akarsz menni barátokkal, vagy viszed magaddal, vagy nem mész sehova.

Röviden ennyi. Ha ezek után is azt érzed, FELELŐS állattartó lennél, ezeket sorold fel anyukádnak. És a szobatisztaságra szoktatás miatt, hogy könnyebben menjen, azt ajánlom, ha lesz kutyád, csak azután legyen, hogy megvolt az évzáró! :)

Sok sikert!

Sly

2009. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a szüleid azért nem engedik , hogy kutyád legyen mert hullik a szőre, akkor mondd meg nekik, hogy van olyan kutya is aminek egyáltalán nem hullik a szőre.Ilyen az uszkár.Csak az uszkárt átlagosan 6 hetente kell vinni kozmetikushoz.Remélem sikerül meggyőznöd őket!
2009. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem se nagyon akarták engedni a kutyámat (pincsi), mert ő is nagyon hullajtja a szőrét. Igazából szegényt be se engedjük nagyon a szobába emiatt..

Egyébként szerintem próbáld meggyőzni arról, hogy majd kétnaponta porszívózol, és hogy mások fiatalabban is nevelnek lakásban kutyát, és rájuk is rá lehet bízni, akkor rád is nyugodtan...

Nem nagyon ismerem az anyukádat, de ha pl. neten nézel kutyust, akkor megmutathatod neki, hogy ,,nézd, milyen aranyos!", hátha meghatja majd =D


Ezt a választ te írtad.


Ez a válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad

.......

Köszi a leértékelést, de tényleg ^^"

2009. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!