Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is nagyon válogató...

Szerintetek is nagyon válogatós vagyok, vagy csak még nem született meg a nekem való kutya?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy első kutyát szeretnék vásárolni. Van pár fontos tényező a személyiséggel kapcsolatban,de eddig még nem találtam meg a nekem valót. Lehet azért mert tulságosan is tökéletesre vágyom,vagy nemtudom. Mindben találok valami kis hibát,vagy olyat ami nemtetszik. Segítenétek?

Fontos lenne hogy megvédjen,vagy legalább ne legyen félénk,ne legyen túl beteges,vagy túltenyésztett,de azért harcikutyát se szeretnék. Fontos lenne hogy nagyon hűséges és kötödö legyen a gazdihoz,és lehetöleg nagyobbacska. Ár,szőr,testalkat nemszámít. Max hogy ne nyáladzon.



2011. nov. 4. 19:42
1 2
 1/13 Akiteki ***** válasza:
71%
Magyar agarat láttál már? Minden ráillik.
2011. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Ezért jók a keverék kutyák.. Hiába nem fajtatiszták, de sok van közöttük ami sokkal barátságosabb és hüségesebb, mint a fajkutyák..
2011. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Nekem az a véleményem, hogy tökéletes kutya nincs, kompromisszumokat kötni kell. Viszont amikor a saját kutyáimra gondolok, akkor szándékosan semmi negatív nem jut eszembe.... Van amikor bosszankodok rajtuk, de ha direkt kellene mondani akkor nem tudnék. De ehhez bele kell szeretni először valamelyik fajtába. Amikor megkaptam én sem voltam odáig a fajtáért, de aztán megismertem és imádom.

Amúgy mellékesen, szerintem az agár egyáltalán nem illik a leírásodhoz, de most nem is ez a kérdés.

2011. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
ausztrál juhász
2011. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Ja, és ha időközben derülnek ki olyan tulajdonságai, amik nem tetszenek kegyednek, akkor az utcára kerül? Szerintem neked nem való kutya.
2011. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az a baj, hogy magadban már elképzelted milyen kutyát szeretnél, ami nagyon tetszett, és eldöntötted, hogy neked olyan, és csakis olyan kutyád lehet. Kompromisszumot kell kötni.
2011. nov. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Anno úgy voltam vele, hogy kell egy olyan kutya amivel ezt és ezt akarom csinálni, ilyen és olyan méretei legyenek, és még azt is kikötöttem, hogy szuka lesz az új jövevény. Aztán indult a vadászat, megnéztem a neten mit lehet tudni a fajtákról, sőt volt egy könyvem is, amiben fajtaleírások voltak, nem is sikerült eltennem az íróasztalról. Aztán az egyik kiállításon találkoztam össze egy kutyussal, ami nem is kiállított kutya volt, csak sétált a gazdival. Akkor már megvolt a fajta. A kiskutya kiválasztása sem volt egyszerű, de végül kettő kölyökre szűkült a kör, és az egyik valamiért jobban kedvelt engem már egészen kis korában. Őt hoztam el, és elkezdtünk összeszokni. A kutyámat most már nem adnám semmiért.
2011. nov. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom miért lett lepontozva a második válaszom..


Ezek szerint itt még soha senkinek nem volt keverék kutyája, csak mert az a trendi ha vesz egy 50ezres fajkutyát..? Röhej.

2011. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 dizus ***** válasza:
28%
klasszik dajcsepásztor!
2011. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Ezek pont a dobermannra illenek:))))


Egyénként: Ha már találsz egy olyan kiskutyát, ami jó idegrendszerű, nem fosós, akkor már minden kritériumnak meg fog felelni. Amelyik kutyával foglalkoznak, az hűséges, és kötődő (sokszor még az is amelyikkel nem) A szőr, tartási körülmény szempontjából lényeges.

2011. nov. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!