Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkit milyen gyakran...

A yorkit milyen gyakran szoktátok kozmetikushoz vinni?

Figyelt kérdés
És milyen árak vannak most a kozmetikusnál?
2011. júl. 24. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Unokatesómnak yorkija van, mikor a kozmetikus jön, akkor a legrövidebbre szokta levágni a szőrét, és nyáron kéthavonta, télen meg 3 havonta szokta nyírni. Persze ez attól is függ, hogy te mennyire szereted, ha hosszabb (göndörebb) a szőre.:) Hozzá házhoz szokott járni a kozmetikus, ami szerintem tiszta jó megoldás, hiszen nem kell kimozdulnod, és jóval olcsóbban megúszod, mintha szalonba vinnéd. A vágás+fürdetés+bűzmirigy+szárítás+körmök 3000ft, ami kéthavonta teljesen kibírható összeg. Keress utána a neten, biztos van fent csomó hasonló hirdetés. :)
2011. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Esetleg Gyál környékén vagy Felsőpakonyon tud valaki kozmetikust?

Egyik szolnoki ismerősömnem a kutyáját 15000ft kozmetikázták. Ennyire eltérnek az árak?

2011. aug. 13. 15:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a yorkimat 2 havonta szigorúan viszem kozmetikushoz!

Muszáj mert nagyon gyorsan nő a szőre, ráadásul úgy néz ki olyankor mint egy kis hajléktalan kutyus.:-)

Én tök rövidre szoktam nyiratni, fiú is, meg egyébként is szerintem kényelmesebb neki is. Általában 4.000-4.500,- Ft-ot szoktam fizetni. De gyönyörű lesz mindig!


Az árak a kutyakozmetikusnál attól függnek hogy mekkora méretű a kutya és hogy mennyi macera van vele. Az ismerősödék valószínű azért fizetnek ilyen horribilis összeget mert nagytestű kutyájuk van.

2011. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hááát. Ha a máltait nagy testűnek lehet nevezni......


Nekem nem rég lett egy yorkim, és már nem fiatal. Nem tudom mikor volt utoljára kozmetikázva, de nagyon loncsos volt a szőre. Én vagdostam ki a nagyon csimbókos szőröket. A többi ki lett fésülve.

2011. aug. 13. 18:44
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Egy máltait nyírtak 15 ezerért??????????? Atyaég, hát én tuti nem fizetnék annyit!!!


Ja amit írt az első hogy házhoz megy a kutyakozmetikus: hozzám tutira ne jöjjön, nálam ne használja a vizet, az áramot és ne csináljon nekem itt felfordulást a lakásban ( a szőrét amit lenyír takaríthatnám fel utána), ha már egyszer úgyis megkéri az árát. Inkább helybe viszem én.

És nekem fontos szempont volt az is hogy rendesen, szeretettel bánjon a kutyusommal amíg nála hagyom. Féltem és szeretem annyira hogy nem hagyom egy idegbeteg, nemtörődöm valakire.

És szerencsére találtam egy tündéri kutyakozmetikust, akinek mindene a kutyus. Nyugodt szívvel hagyom ott arra az 1 órára, míg nyírja.

2011. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem is yorkim van én 2 hnaponta szoktam vinni és 2500-ft szoktam fizetni
2011. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg border colliem van, és saját magam fürdetem, fésülöm. Az 5000Ft-ot inkább kutyakajára költöm... minek van egyáltalán utyakozmetikus???? Aki nem tudja gondozni a kutyáját annak minek van?
2011. aug. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

03.39-esnek:


Talán mert a kutyakozmetikus szakképzett, és mondjuk van olyan fajtájú kutya akit ha akarnál se tudnál te magad rendbe tenni.

Az én kutyám pl. olyan fajta hogy a füléből ki kell szedni a szőrt, mert ha nem akkor bepállik és fülgyulladást kap... nos, erre én tutira nem vállalkoznék,a kutyakozmetikus alapból megcsinálja... ráadásul a kutyakozmetikusunk annyira szakképzett hogy észrevett egy ilyen alkalommal hogy a kutyánknak nagyon csúnya fülgyulladása van, mert valószínű amikor egyszer itthon megfürdettük belement a fülébe a víz, és bepállott neki a szőr, és azért vakarta annyit a fülét mert fájt neki....

Szóval igenis nagyon hasznosak a kutyakozmetikusok, nem értem minek szólod le.

Ha te nem viszed, saját döntésed, ha te is meg tudod oldani a kutyád tisztán tartását hát oldd, de ne szólj le mást!

2011. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor ennyi erővel én is megkérdezhetném, hogy az embereknél minek vannak fodrászok? Én is meg tudom mosni a hajam, sőt még le is nyírom.

Az már más kérdés, hogy ronda lesz, mert nem tudok fazonra nyírni.... :-D


Igen bolones kiskutyájuk van, ( lehet nem jól írom a fajtáját ) apró fehér színű. Mutatta hogy mennyit fizetett. Na hááát annyiért én se vinném a yorkit.


Még az lenne a kérdésem, hogy mit javasoltok?

Mennyire vágassuk le a szőrét? Nem fog megfázni?

Igaz bent alszik a szobában.

Amikor hozzánk került nagyon beteg volt, tüdőgyuszija is volt. Szerdán hagytuk abba az antibiotikum szedését.

Nekünk tetszik a hosszú szőr, fésülgetni szoktuk, de lehet praktikusabb lenne nagyon rövidre nyírni? A bőre még mindig nem tisztult le rendesen. ( tele volt bolhával, és bolha piszokkal )

2011. aug. 14. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!