Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt szoktatok sétálni...

Mennyi időt szoktatok sétálni a kutyátokkal? És hol? El van engedve? Milyen fajta?

Figyelt kérdés

Én: 2-3 óra 1×1 nap töltésen elengedve.. :)

Tacsi és Spániel


2011. okt. 25. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát foxi keverék. Napi 1-2 órát sétálok vele, forgalmasabb helyeken pórázon, de mostanában bevezettem vele a póráz nélküli sétákat. Anyum hétvégén 3 órás futásra viszi, hétköznaponként átlagosan 2, 2 és fél órát van lent. Szerintem fontos hogy megadjuk neki a kellő mennyiséget ebből is, főleg ha aktív maga a kutya, mint mondjuk a miénk.
2011. okt. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Napi 1,5-2 órát sétálunk, de azt elengedve, közben folyamatosan gyakorolunk engedelmes vagy ügyességi feladatokat, labdázunk, és van kutyatársasággal rohangálás is. Ő angol bulldog.
2011. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amíg panelban laktunk, egy nap 4-szer vittem le, /nagyon nagy a mozgásigénye/ 0,5 vagy 1 órára. Reggel 8 körül, délben, 16-17 körül, és este 20 után. Mindig elengedtem, a parkban, vagy a kutyafuttatón, csak akkor raktam rá pórázt, ha egy nagyobb kutya volt a közelben. Ő egy terrier keverék.
2011. okt. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha dolgozom, akkor csak max egy 45 perces séta fér bele, de ha itthon vagyok, akkor póráz nélküli 2 órás erdőjárás, futkározás a kutyabarátokkal, és egy esti levezető 45 perces séta. Ez kéne neki minden nap, de dolgozom estig, úgyhogy amire igazán szüksége lenne, max heti 3-szor tudom neki biztosítani. Mentségemül, nem lakásban van napközben, szabadon mozoghat a nagy teleken, de én is tudom, hogy neki az az igazi mozgás, ha kilépünk az udvarból. Különben mindenhová magammal viszem. Nyáron még úszni is csak olyan helyre mentem, ahol nem szóltak, hogy a kutya is bejön a tóba!

Vizsla keverék kutyám van, szóval nagy mozgásigényű

2011. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Reggel 20-30 perc, délelőtt 40-60 perc, délután 1-2 óra, este 5 perc.

Póráz nélkül (sorry, de nagyon szófogadó:) Pest egyik külvárosi részén.

5 éves yorkshire terrier.

2011. okt. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Délután 5x egy héten! Gátoldalba, patak parton és el van engedve! Tacskó keverék és német juhász. :)
2011. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szia!


Én munka után, délután tudom megsétáltatni a kutyámat (mudi, 2 éves kan). Sok mindentől függ, hogy milyen hosszú sétára megyünk, de mindig az a vége, hogy elengedem, és hagy fusson! Csak ezt élvezi igazán. Sétáltathatnám én 3 órán keresztül (szoktam minden szombaton 5 km-t), de nem élvezi annyira. Ő rohanni szeret. Úgyhogy kinn vagyok vele a réten egy órát, és kirohanja magát, kergeti a fácánokat, dobálom neki a kukoricacsöveket. Elvagyunk együtt :)). Amúgy kinti kutya, egész nap szaladgál, rohangál.

2011. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Másfél éves szuka beagle, kinti-benti kutya. Nyáron többet van kint nap közben, ha nincs túl meleg, egyébként bent van velünk a házban, de akármikor kimehet, éjszaka viszont bent alszik.

Minden héten kutyasuli van, szombat-vasárnap jön velem, ügyességizünk, engedelmességizünk, nyomkövetünk, bemutatóra gyakorlunk, aztán elrakom a boxába (van, hogy tréning előtt van a boxban). Én ott vagyok 3-4 órát, addig ő alszik a boxban, és előtte/utána vele külön foglalkozok. Hét közben is van, hogy kutyasulizunk, de ha nem, akkor elviszem sétálni napi egyszer, ilyenkor kiviszem a szántásra nyomkövetni, elsétálunk a parkig, vagy egy erdőbe. Ott el van engedve, rohangál a többi kutyával. Ez van, hogy másfél-két óra, de néha 3-4.

2011. okt. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Catz ***** válasza:

Össze- vissza dolgozom így a séták is kicsit így zajlanak. Szerencsére kertes házban vagyunk.

Vagy munkából hazajövet reggel séta 1-2 óra, vagy délután ki a határba (mező)- re engedelmesezni, rohanni, biciklizni. Vagy este egy fél órás pórázos séta a sétányon.

2011. okt. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kutyám van. Foxterrier-Tacskó keverék és egy Puli. 2 naponta erdei séta 1 órás. Az úton pórázon és mikor ki érünk akkor ott szabadon mehetnek. Meg minden hétvégén 1x visszük őket ki a közeli tóhoz úszni meg futni stb.. Nyáron bringa melett ki futna. (De ide csak nyáron megyünk.)
2011. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!