Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havonta mennyit költesz a...

Havonta mennyit költesz a német dogodra (kaja. )?

Figyelt kérdés
Párommal nagyon szeretnénk ilyen kutyát, és szeretnénk tudni,h mennyi lehet a tartása?
2011. júl. 25. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én a német dogomat nem táppal etetem, amióta megvettem a tenyésztőtől (2 éve) azóta nem eszik tápot, ugyanis amikor elhoztam, nem volt hajlandó tápot enni. Természetesen táp alatt a prémium kategóriás tápokat értem. Én csinálom neki az ételt. Húsként marhahúst vagy pulykahúst kap. A húst rízzsel, vagy tésztával keverem, emellett zöldségmixet kap főve, mindehhez minden nap 2-3 főtt tojást kap, algalisztet, csonlisztet, halliszet, vérlisztet is szórok, valamint szárnyaszsírt, vagy lazacolajat. A hús napi szinten kb. 1,5 - 2 kg, ennyi kell, a többi meg amit felsoroltam. Így nekem 40.000 -50.000 Ft a táplálása. Amúgy időnként nyúlhust és vadhúst is adok. Természetesen a húsokat főzve adom.

2011. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sajnos személyes tapasztalatból nem beszélhetek , de itt egy hasonló kérdés , böngéssz a válaszok között : http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1539795
2011. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Havi 40-50ezer forint? Atyaég.

Nekem a hasonló méretű komondorom havi kajája kijön 10ezerből és akkor már sokat mondtam. 50-60kg húst szoktam venni és az majdnem 2 hónapra elég.

2011. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tisztán húsból a kutya testsúlyának 3-4 százaléka kell naponta. Ahogy az egyik előző írta, a 1,5-2 kg reális úgy, hogy mellé még kap mást is, pl. zöldségeket és a felsorolt kiegészítőket.

Jó minőségű táppal etetve kb. a feléből, olyan 20.000 forintból kijön. Ha találsz valami jó beszerzési forrást, ahol mondjuk nagy tételben, tenyésztői áron tudsz tápot venni, akkor kicsit olcsóbban is meg lehet úszni. Ha már felnőtt a kutya, akkor közepes minőségű tápon is elvan, de az első másfél évben szerintem nem szabad rajta spórolni, ezalatt nyugodtan lehet egy húszezressel számolni.

2011. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben mások a pásztor és juhászkutyák, ugyanis ők jóval kevesebbet esznek. Egy 70kilós kau fele, vagy akár harmad annyi kajával is beéri, mint egy ugyanilyen méretű német dog vagy egyéb molosszer. Ráadásul a minőségre sem igényesek.

Én speciál nem etetek táppal, jobban szeretem a húst (98-120 Ft között mozog a csirkefarhát kilója, az egyéb húsok kicsit drágábbak, de ott is csupán körül kell nézni). + rízs, vagy egyéb dara + zöldség. És ennyi. Kb. 150 forintból megvan a napi kajája.

2011. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!
2011. júl. 26. 16:08
 7/8 anonim válasza:

ha eszik tápot akkor szerencséd van mert jóval olcsóbb.ajánlom a dog chow-t de ha kevesebből akarod megoldani akkor a friskies is jó.az aa lényeg hogy a tápértékeknél fontos hogy:28 nyers fehérje,13 zsír legyen benne legalább.ebből napi 80dkg-1kg közötti mennyiséget esznek.emellé még csirke farhátat illetve csirkenyakat adj mert ezek kálcium pótlók ami a dognak az izületek miatt nagyon fontos.napi egy tojást is szoktam adni és /vagy kálciumport ami ugyancsak az izületi problémákat hárítja el.ezt minél előbb el kell kezdeni mert meggörbülhet a kutya lába.kiskorában a dog champion nevű csonterősítőt ajánlom.10kg -ként 1 et kell adni egy doboz 100 db-os és 1600ft.se olcsóbbat se drágábbat nem érdemes megvenni mert ez a legmegbízhatóbb.szóval összegezve a táp 6500ft plusz a csirkeaprólék kilónként max 200ft(de ezt nem kell mindennap,vagy inkább vegyesen add) meg a csonterősítő mondjuk ha már nagyobb a kutyád akkor több dobozzal kell.plusz a tojás..már ha adsz neki..de a fehérjét ne add mert nagy mennyiségben szőrhullást idéz elő.én kb kijövök 15ezerből havonta és azért minőségibb dolgokkal táplálom.ez kihat az állat élettartamára is.ezt ne feledd!

remélem segíthettem...

2011. okt. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ja és a húsokat ne főzd meg vagy csak félig mert úgy a tápértéke a felére nő.ez egy nagy tévhit hogy arra kell költeni hogy minél több főtt húst kapjon.ragadozó tehát szüksége van húsra,de megfelelő kivitelezésben.:)
2011. okt. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!