Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet belőle bajom?

Szerintetek lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés
Elég durva történet... Van egy harci kutyám, 3 éves, Amerikai staffordshire terrier. Tegnap elött sétáltattam a belvárosban Győrben, jött velünk szembe egy nyugdíjas nő(kb.) a kis Westiejével. Az én kutyám teljesen nyugodt volt, még csak felé se fordult. A nő egyszer csak olyan megjegyzést tett, hogy "kretén harcikutya". Pedig még csak felé se nézett a kutyám, és én se néztem őt. Ekkor pedig véletlen "elszabadult" az ő kutyája, nekiugrott az enyémnek, az enyém pedig kettéharapta a torkát. Önvédelemből ölt az én kutyám, szóval ettől függetlenül lehet valami baja a kutyámnak??? A westie egyszer csak pofán csapta az én kutyámat, a nő szabadon engedte.
2011. júl. 25. 22:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mindketten hibásak vagytok. Közterületen tilos elengedni a kutyát a pórázról, tehát a nő hibázott. Viszont (ha jól tudom) az Amerikai Staffordshire terrier azok közé a fajták közé tartozik, akiknek az utcán szájkosarat kötelező viselni, (legalábbis egy hete ezt olvastam az újságban) tehát te is hibáztál. Nem tudom. Én a helyedben megnézném a Győri ebrendeletet az interneten, hátha nem is kell a te kutyádra szájkosár, és akkor ti nem üthetitek meg a bokátokat....
2011. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Harci kutya? Még nem hallottam olyan staffi gazdit, aki így nevezné a kutyáját, inkább ellenzik ezt a kifejezést..

Ha nem tudja rádbizonyítani, nem látta senki más, nem készült róla felvétel, nem lehet belőle bajod.

De az, hogy egyből kettéharapta a kutya nyakát, ott valami gond van, elgondolkoznék azon, mit ronthattam el.

2011. júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Le kellett vennem róla, ha nem veszem le, akkor szétharapdálja a kutyám
2011. júl. 25. 22:36
 4/21 A kérdező kommentje:
Engem is megharapott az a kis...
2011. júl. 25. 22:38
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem kifogás, azt a kutyát simán lerúghattad volna lábbal is a kutyádról! Vagy megfogtad volna a grabancát és átadtad volna a gazdájának valami kedves, tanító jellegű szöveggel körítve.
2011. júl. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem multkor a golden retrieveremre támadt valami kis ... :D Persze a goldim összecsináltamagát, én belerúgtam egyet a kutyába, és elszaladt... Ezzel arra célzom, hog nem te vagy a hibás, hanem az aki ráengedte a kutyádra a másik kutyát...
2011. júl. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
Nyugdíjas nő azt mondja "kretén harcikutya" elég fura lenne de mindegy!A kutya tök nyugodt de utána egyből elharapja a torkát!És le kellet venned róla a szájkosarat még arra is volt időd?Ez így még érdekesebb!Kíváncsi lennék ebből mennyi igaz!
2011. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
100%
2011. júl. 25. 22:43
 9/21 anonim ***** válasza:
De egyébként 1 valami biztos... az öreg hölgynek és neked sem való igazán kutya... :P
2011. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
te vagy a kretén, ha leveszed a "harci kutyádról" a szájkosarat, csak azért, hogy az egy ölebtől megvédhesse magát...
2011. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!