Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak száraztáppal etetni a...

Csak száraztáppal etetni a kutyust?

Figyelt kérdés

Vettünk egy zsák Royak Canint. Valóban normális dolog lenne, ha csak azt porcióznám ki neki és mást (rendszeresen) nem kapna?

Pedig pl. a csirkenyakat főzve imádja:)


2011. júl. 26. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

igazából a száraztápnak az a lényege, hogy csak azt eszi a kutya...


ha mást is adsz hozzá, akkor borulnak a takarmány összetevőinek arányai.

2011. júl. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális, a Royal az egyik legjobb összetételű táp. Nekem is azt kapja az érzékeny gyomrú francusom, imádja és ráadásul nem megy a hasa tőle, rendszeres a széklete, könnyebb felszedni.

Ha nagyon akarsz, adhatsz mást is mellé, én csirkefalatot szoktam neki főzve adni, de azt is jutalomfalatként, ha megdolgozik érte. Ezen kívül néha kap jól kiszárított kenyeret (fogtisztítás) és préselt marhabőrt, mert imád rágcsálni. Nálunk ennyi.

2011. júl. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

már miért ne kaphatna mást? Én baromságnak tartom, hogy vannak, akik azt mondják, hogy a kutyáknak nem fontosak az ízek - dehogynem, minden kutyának megvan a kedvenc kajája. A száraztáp jó alap ételnek, és azon felül a tanuláshoz, jutalomfalatként jöhet bármi, amit szeret a kutya - csak arra kell figyelni, hogy ha egy nap sok jutalopmfalat volt, akkor csökkentsd a napi száraztáp mennyiségét, nehogy elhízzon a kutya.

Az enyéim száraztápot kapnak hétfőtől péntekig, szombat-vasárnapra főzök külön nekik, és emellett jutalomfalatként apró csirkemell darabokat, néha húsos csontot, sajtot kapnak.

2011. júl. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem csak húst ne rakj bele többet mert igy is nagyon magas a fehérjetartalma annak a tápnak és a fehérje tuladagolásnak lehet egyik következménye a csonthártya gyulladás, tehát fehérjét azt ne adj neki többet.
2011. júl. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszi a választ! Mentek a pipák:)

Igen, lehet, hogy hétközben tápot kap, hétvégén meg főzök neki. Vagy ilyesmi:)

2011. júl. 26. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!