Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fülvágást meglehet még...

A fülvágást meglehet még csináltatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A kis amstaffomnak szeretném a fülét vágatni..ha már nemlehet megcsinaltani akkor sem gond,mert nekem vágott fül nélkül is tetszik!
2011. júl. 26. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány hetes?
2011. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, már állatkínzásnak minősül a fül és farok vágatás, büntetnek érte. De biztos jó pénzért van olyan állatorvos, aki megcsinálja.
2011. júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Találsz rá állatorvost, ha akarsz. Sokan megcsinálják. De én azt mondom, ha Neked tetszik vágatlan füllel is (és nem kiállítási, törzskönyves kutyád van) akkor ne vágasd a fülét. (Mert a tenyésztő úgy is tud ajánlani orvost aki az ő kutyáinak a fülét is vágta és szépen is vág)

Egyébként eddig is tiltott volt, csak senki nem foglalkozott vele, most amit májusban rebesgettek nem tudom érvénybe is léptették. Ebben volt az ebadó is. Szerintem ez még nem lépett érvénybe. Ebben mondták ki, hogy fület nem lehet vágatni, farkat igen (?).


De a tanácsom: ne vágasd, ha nem muszáj. Szépek vágatlan füllel is, ha tényleg úgy áll a füle ahogy kell.

2011. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Tyler913 ***** válasza:
3-4 honapos kor korul szokas vagatni,ha a kutyad 8 honapnal idosebb,mar en sem ajanlom.Es nyugi,nem allatkinzas.Mivel a fajtastandard megengedi a vagott fulet,ezert meg lehet csinaltatni.Persze ha Neked vagatlan fullel is tetszik,akkor folosleges 20 ezret kiadni ezert.Mindenesetre en nem bantam meg,hogy vagattam az en kutyum fulet,mert mikor birkoznak a tobbi kutyaval,rendszeresen egymas fulet kapjak el,ugyhogy a vagott ful ebbol a szempontbol elony.
2011. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

szomszédunk a dobermannjának a fülét és a farkát vágatta, de 100ezerért, mert mostmár büntetik (én úgy tudom) szóval jól megkellett fizetni az állatorvost, hogy illegálisan is megcsinálja.

szerintem ha nem muszáj ne csináld, mert semmi értelme :/ attól mert úgy jobban néz ki.. én még akkor sem csonkítanám meg a kutyámat, de ti tudjátok..

2011. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem büntetik...mielőtt beszéltek kérlek olvassátok már el az állatvédelmi törvényt..nem egy hosszú iromány -_-"

Fület még nem de farkat már vágattam 7000ft/db

a fület 3-4 hónapos korig lehet vágatni

2011. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tömör róbert válasza:
hát..én is most akartam a kutyám fülét felnyiratni de már bevan tiltva multhónap óta sajnos...
2011. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Értsétek már meg, hogy NINCS betiltva, és az állatorvosok NEM illegálisan végzik ezt. 12 hetes korig csináltasd meg, hamarabb gyógyul, és nem is piszkálja annyit.
2011. júl. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sziaszok köszi szépen a sok jó választ...tömör róbert milyen kutyád van ?? mert állitolag az amstaffnál lehet fület vágatni,mert a fajtastandart endedélyezni..de lehet h ez is csak szóbeszéd...
2011. júl. 27. 09:45
 10/12 A kérdező kommentje:
2011. júl. 27. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!