Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a bordeaux...

Mi a véleményetek a bordeaux i dogról? Amit tudtok róla leirnátok?

Figyelt kérdés
csak kiváncsiságból :D Nekem van egy 7 hónapos kölök :D <3
2011. júl. 29. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy lassan már 4 éves szukánk. Buta, lusta, télen fázik, nyáron a hőséget nem bírja. Ugatni úgy igazán nem tud, mert hangja alig van (kölyökkorában elmegy). Jámbor, bár a külseje elijeszti azt, aki még nem ismeri. Evésben különösebben nem válogatós, de tény, h sokat eszik. A "szaga" nagyon erős. Erős, izmos, ha nem szokja a pórázt, akkor elhúz akár egy meglett embert is. :D A miénk kb 45-50 kg, az "apja" 80 kg, de azt nem mi neveltük. :D Illetve sajnos már el is pusztult, nem bírta a szíve sokáig, 7 éves volt.
2011. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Buta???? Ne már. Hogy lehet egy kutya buta?
2011. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Úgy, h keveset foglalkoznak vele. Nekem nem jut rá sok időm és amúgy is allergiás vagyok a kutyaszőrre. A családom többi tagja dolgozik és szintén nem ér rá játszani vele mindig. :(

Egyébként egy ismerősöm a sajátjukat hordta tréningre is, ahol egész sok dolgot megtanulhatott volna a sajátjuk...de mégse tanult és így a tréning végén megbukott.

2011. júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk volt. Én nem mondanám, hogy buta, nagyon gyorsan elsajátított mindent iskola nélkül is.

Más állatokkal végtelenül jófej, viszont nem volt az a tipikus házőrző fajta, ha nagyon kellett kieresztette a hangját.

Egy igazi lustaság, amit én hátrányként könyveltem el az a mérhetetlen mennyiségű nyál ivás után:)

2011. júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80kg? Szegény, jól el lehetett hízva.
2011. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy szálat nem volt hízva 80 kg-san sem! Egyik ismerősömnek is van kan, az is hasonló testsúlyú és ennyi kg körül mozog és nem hájas...
2011. júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi oladon vettünk egyet Tequila a neve de Meláknak becézzük :D Van egy külön kertünk ahol van 1 poni , Melák és mégegy kutya (mind2 kutya kan) 7hónapos nagyon aranyos .. annyit eszik , hogy huha .. XD akkor ugat hogyha a másik kutya (keverék) is elkezd ugatni :D Mi csak hétvégén látjuk papám jár hozzájuk megetetni öket. Nagyon jol elvannak. Van egy nagy tavunk és ott az elejébe mindig belefekszik ha melege van . Apu 2x mondta el neki h ül és már megist tanulta. Ha földre teszed a kezed lefekszik .. közbe pedig pacsit is ad .. és nemis lett neki tanitva :D imádom :D nagyon szivesen hazahoznám :( Kertbe is fekszik akkor már házba is eltudna lenni nemde ? :D De kertbe jobb neki a másik kutyus mellett . Rengeteget alszik , elég lusta:D Mennyi idö alatt nö meg a várt méretére?
2011. júl. 29. 13:06
 8/11 A kérdező kommentje:
2011. júl. 29. 13:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha kan, akkor hatalmas lesz ő is. :D

A miénk nagyon fél a víztől, mióta az eszét tudja. Múltkor a hátán feküdve aludt, végigcsepegtettem a hasától a szájáig egy kis langyos vizet rajta...úgy elmenekült mint akit ölnek. :D

Azt mondják, h a bordeux-i 3 év után éri el a kifejlett példány jellemzőit. :)

Nekünk "maszkos", tehát az orra és a szája körül sötétebb színű a szőre, és a feje tetején van egy kis "taraj" is. Olyan mintha háromszög alakban nőne ott a szőr, de teljesen más irányba, mint a többi részén a kutyusnak. :D


Mi oladon vettünk egyet Tequila a neve de Meláknak becézzük :D Van egy külön kertünk ahol van 1 poni , Melák és mégegy kutya (mind2 kutya kan) 7hónapos nagyon aranyos .. annyit eszik , hogy huha .. XD akkor ugat hogyha a másik kutya (keverék) is elkezd ugatni :D Mi csak hétvégén látjuk papám jár hozzájuk megetetni öket. Nagyon jol elvannak. Van egy nagy tavunk és ott az elejébe mindig belefekszik ha melege van . Apu 2x mondta el neki h ül és már megist tanulta. Ha földre teszed a kezed lefekszik .. közbe pedig pacsit is ad .. és nemis lett neki tanitva :D imádom :D nagyon szivesen hazahoznám :( Kertbe is fekszik akkor már házba is eltudna lenni nemde ? :D De kertbe jobb neki a másik kutyus mellett . Rengeteget alszik , elég lusta:D Mennyi idö alatt nö meg a várt méretére?

2011. júl. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, elfelejtettem kitörölni a hozzászólásod. :$
2011. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!