Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever gazdik...

Golden Retriever gazdik véleménye a kutyusukról?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy ilyen fajta kutyust,már régóta.Nagy kertünk,a rendszeres sétáltatás kielégíthetné a mozgásigényét,mégis azt szeretném,ha bent(is) lenne a fekhelye/egy kosárka..:)


Ha rossz idő van(pl. esős,sáros) megoldható,hogy egész nap bent legyen?nem olyan nagy hátrány a "temrete"?


2. kérdésem: Rengeteg szépet olvastam róla,a természetéről,a szelídségéről...stb. ezen dolgok reálisak?(pl. nem kap mások felé?) és,tudom,a nevelés határozza meg ezeknek a dolgoknak a nagy részét,amire sok időt fordítanék:) de azért mégis....


3.: Elsősorban ugye "kifejlett" példányok gazdijukhoz kérdezek,mert ők már együtt sok mindenen,többek közt a nevelés nagy részén és az együttélésen is már régóta "átestek"... Hallom azt is a fajról,hogy rendkívül könnyen tanítható.

Szóval: Mennyire nehéz a szobatisztaságra való nevelés??(ami kulcsfontosságú ugye ha azt szeretném,hogy bent is legyen.

valamint 4.: mennyire volt fájdalmas az anyaállattól való elszakadás,hogyan próbáltátok enyhíteni?


nagyon sok érv szól a kis testű kutyusok mellett(olcsóbb az eltartásuk,könnyebb szállítani őket és olvastam én már arról is ,hogy a házba csak és kizárólag kicsiket lehet tartani,a nagyobb testűeket szó szerint elítélték ebben a témában...:( ),én mégis most egy nagyobb termetű mellett döntöttem/döntenék...

Most hirtelen nem jut eszembe több kérdés,előre is köszönöm a sok segítőkész választ!


2011. júl. 29. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

nekem egy 2 éves golden retriverem van, nagyon imádom ezt a fajta kutyát és igazak rá h nyugodt, intelligens, család centrikus kutya

mi családi házban élünk és nagy kertünk van , elég ritkán visszuk sétálni

sajnos a kocsit nem jól bírja szóval csak itt a környéken visszuk

beszoktuk néha engedni ha nagyon meleg van vagy nagyon hideg de megmondom őszintén egy ideg szereti de elég nagy felfordulást szokott csinálni és egy idő után szabályosan odaül az ajtóhoz mert kiakar menni

szóval ha nagy kertetek van akk legyen inkább valami kutyaház vagy garázs mert bent sztem nem annyira jó tartani

mi kutyánknak am sokszor nagyon hullik a szőre szóval ha bent van sokat kell takarítani

egy ilyen nagy kutyának kint a helye

mi kutyánk nagyon ember szerető sokat ugat de soha nem harapna meg senkit

kisgyerekeket is jól viseli

ha van lehetőségetek sztem irassátok kuytaiskolába az nagyon hasznos de otthon is lehet tanítani, nagyon okos

szobatisztaság nem volt nálunk soha próbléma amikor ugye nagyon kicsi volt akor is mindig várta h kiengedjük és ott elvégezte a dolgát

az elszakadás pedig egyáltalán nem volt gond nem is sírt meg semmi

2011. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Megnyugtató,hogy az elszakadás könnyedén ment,a tanácsokat pedig megfogadom/gondolkozom rajtuk!!:)
2011. júl. 29. 20:07
 3/12 anonim válasza:
Nekem is van goldenem. A legjobb szó rá az eszetlen :D a legjobb értelemben. Bohókás, nagyon szelíd és kedves kutya. Ahogy az előttem szóló írta, a lakásba nem szeret bemenni, az enyémet be sem lehet hívni, egyszerűen nem jön be, még ha kajával csábítom se. Aktív, futkározós kutya, néha meg olyan lusta mint a fene(szólsz neki és a fülét se mozdítja), de a napi mozgást ne spórold meg azért neki, mert hízásra hajlamos. Amúgy ha sokat foglalkozol vele, nagyon jó társ lesz!
2011. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a te válaszodat is!:)

Akkor gondolom az sem segít,ha mondjuk pici korában szinte mindig bent van(alommal)...lehet,hogy ez ilyen ösztönös dolog:)

és így,hogy kint van,mennyire lesz piszkos??gyakran fürdetitek??vagy ha hosszú szőrű,akkor azt hogyan ápoljátok?

talán csak ez az egy problémám van...hogy ha kiengedjük,akkor hamar összepiszkolhatja magát(no nem pár porszemcséről beszélek;) ) és bár sok időt áldoznék a nevelgetésére a foglalkoztatására,azt azért nem tudnám megoldani,hogy mindig fürdessem,főleg mivel nagytestű(mondjuk 3 havonta...)

szóval...ez a része a dolognak mennyire körülményes??

2011. júl. 31. 13:34
 5/12 anonim válasza:

Nekem 2 goldim van, egy szuka és egy kan, 4 és 5 évesek.

Rendkívül nyugodtak, könnyen kiképezhetők, okosak, és imádják a vizet :)

Ha házban akarod tartani, én azt ajánlanám, hogy úgy neveld szobatisztaságra, hogy etetés után mindig kiengeded. az enyéim evés után oda állnak az ajtó elé és így jeleznek, hogy ki akarnak menni.

Nagyon szelíd, és barátságos kutyák (persze minden a nevelésen múlik.)az én goldiaim annyira jámborak, hogy a 4 éves öcsém tudja őket az utcán sétáltatni, elképesztő, hogy mennyire "figyelmesek" és odadóak.

Remek kutyák. :D

2011. aug. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a te válaszodat is...ezek után bátran vágok bele!!:)
2011. aug. 4. 13:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem most 9 hónapos a Goldim, és bátran merem ajánlani bárkinek!!


Nálunk is ugyanígy működik ez, hogy van bent is azért egy kosara, ünnepekkor bent van, meg ha rossz idő van kint. Ha beviszed lefekszik a kosarába és képes egész nap szunyókálni, az enyém olyankor magától kijár pisilni-kakilni és utána visszajön, ugyanúgy alszik, és estefele tör rá a mozoghatnék, akkor kirohangáljuk magunkat és kint alszik a helyén.


Ha rendes helyről veszed meg sem fordul a fejébe hogy valakire rátámadjon, de persze "házon belül" az idegenekkel akik az utcán mennek el nagyon nagy a szája, és ahogy közelednek a kapuhoz, ő dugja a fejét simire ahhoz akit már ismer, úgyhogy házőrzésre tökéletesen alkalmatlan...:))


A tanítással kapcsolatban annyi, hogy az enyém már 9 hónaposan rengeteg trükköt is tud, és a szobatisztaságra nem nagyon kellett tanítani. Úgy volt hogy mikor megérkezett akkor nem jöhetett be, csak a teraszon volt, mert lemenni nem is akart egy pár napig, meg nem is tudott, úgyhogy a teraszra intézte a dolgát. Pár nap múlva mikor már láttam rajta hogy vágyik arra hogy lemenjen, akkor megtanítottam rá, mert az első napokban amikor nem akart akkor én sem erőltettem neki. Akkor már szépen le tudott menni, és mikor először ott végezte a dolgát akkor megdicsértem, és oda leszokott, mikor meg 6 hónapos kora körül beengedtük, akkor már a szúnyoghálón ment ki magától ha kellett neki ügyet intézni.


Én az én kutyimat Dog Chowal etetem, így havi kajáltatás a 10.000.-, plusz ha van oltás vagy valami, kiegészítők, külömböző kefék, ágy stb...


Ja, és Pajti egyáltalán nem sírt első éjszaka sem az anyja után.

2011. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi a véleményem a goldenről?

Életem legjobb döntése.

Kiegyensúlyozott, csupaszív, nagyon értelmes, állandó (a fajtára ez jellemző) megfelelni akarással.

Sokat foglalkozom vele (most 3 és fél), abszolút szófogadó és fegyelmezett. Lakásban lakunk (eleinte kertesben voltunk, de ott is bent aludt, illetve mikor otthon voltam, velem volt bent - a vadászkutyák nagyon igénylik az ember közelségét), és maximum félévente fürdetem. Lehetőleg még akkor sem samponnal, csak átzuhanyzom tiszta vízzel, de ehhez is az kell, hogy extrém szutykosan vigyem haza. :)


Sokat vagyunk természetben, időnként úszásra is van lehetősége, utána mindig 'bepanírozza' magát, DE könnyen szárad a szőre, után csak átkefélem, és csillog-villog.


Nem akarok ide oldalakat írni, hogy milyen csodálatos természetük is van... Itt a blogunk: www.annazara.hu

(:

2011. aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még az eszembe jutott, hogy a lakástartásra kicsit kitérjek... Nem azon múlik, hogy egy kutyának milyen sorsa van lakásban tartva, hogy mekkora.

Az én kutyám általában maximum 2-3 órát van egyedül, DE ennél többet is simán elvan. A lényeg a rendszeres, kiadós mozgás, hogy sok inger érje, találkozhasson pajtikkal.

Ha ez nincs meg, akkor jönnek a viselkedészavarok, az ajtókaparás, folyamatos ugatás, bútorrágás, stb.

A normálisan lemozgatott, kiegyensúlyozott kutya alszik az egyedül töltött idő 80-90%ában. Kertben szintúgy. Ez tévhit, hogy a kerti kutya sokkal többet mozog, sőt!

Motiváció híján alszik egész nap, amíg gazdi nincs otthon. Esetleg ás, szökik, kertészkedik, mert sosem viszik el sétálni, a kert pedig nem más, mint egy nagy kennel.


Persze tisztelet a kivételnek, mielőtt bárkit megbántanék. Sok olyan kutyás ismerősöm van, aki kertes házban lakik, de naponta viszi sétálni az ebet.


Az én Zarám egyébként bent, lakásban soha nem ugat (parancsra megteszi). A golden eleve nem ugatós fajta, de én pici korától így neveltem. Bent nincs ugatás.


Nálunk úgy néz ki a napi rutin, hogy két nagyobb (minimum 1-1,5, de akár többórás séta van, ahogy időm engedni). És van egy, esetleg kettő eü-séta.

Ezek között alszik, mint a bunda.

A sétákon általában póráz nélkül van (ahol el lehet engedni persze), és ha találkozik pajtikkal, akkor elgurulhat a gyógyszerük (:

[link]


Otthon pedig fegyelmezett kisangyal:

[link]


Üdv,

T.

www.annazara.hu

2011. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jajj,olyan aranyosak vagytok,hogy ennyi időt szenteltek arra,hogy még jobban megismertessétek velem ezt a csodás fajtát!!!!:)

igazán hálás vagyok,köszönöm mindenkinek!

Utolsó!!!a blogod pedig nagyszerű!!!:)

mostmár kifejezetten nagy kedvet kaptam ahhoz,hogy én is "goldi gazdi" legyek!!!!!!!!!:D

2011. aug. 9. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!