Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kiskutyám hasán?

Mi lehet a kiskutyám hasán?

Figyelt kérdés

Ma voltunk az állatorvosnál a kiskutyámmal, megkapta az ismétlő kombinált oltást. Viszont a dokitól, mikor haza jöttünk, nem sokkal később észrevettem, hogy a pocakján EGY DARAB kiütésszerűség jelent meg, ami így néz ki: a közepe fehér (nem gennyes) és körülötte kb. 0.5 centis részen piros. Nem nedvezik, nem vérzik és csak ez az egy van rajta. Viszont a piros rész, de csak az, fel van egy kicsit dagadva. Egyébként lemostam először betadine-os oldattal, később vacsi után kamilla főzettel és bekentem neogranormonnal.

Egy picit kedvetlen is a kutyusom. Ez lehet az oltástól? (amúgy novibac Leptot és Novibac DHP-t kapott).

De mitől lehet ez az EGY kiütése a pocakján? Valaki találkozott már ilyennel?

Kérlek segítsetek, nagyon izgulok érte!

De ha holnapig nem javul, akkor úgyis elviszem az ügyeletre, de addig is szeretnék megnyugodni egy picit.


2011. júl. 29. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg lehet hogy a cicije?
2011. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a hátán van egy szemölcs, de az egyszínű kidudorodó.
2011. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szúnyogcsípés vagy kullancscsípés?
2011. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a hasa közepén van,akkor lehet köldöksérv is,amivel semmi gond nincs,én kutyámnak is van,nem kell vele csinálni semmit...
2011. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1. Nem, nem a cicije, az felismerném. :)


2. A szemölcsöt megismerem. De ennek olyan a közepe, hogy az nincs feldagadva, csak a piros rész.

3. Nem hiszem, hogy szúnyogcsípés lenne, az megint más és nem ilyen nagy, mert ha egészben nézzük a kiütést akkor majdnem 1.5-2 centi közötti, és ahol piros ott olyan, mintha véres lenne a bőre alatt.

A kullancscsípést pedig azért zárnám ki, mert spot is van a nyakába téve, és a kert, udvar is le van permetezve olyan szerrel, ami távol tartja. A dokinál pedig a rendelőben várakoztunk, nem ment füves részre.

4. Nem a hasa közepén van, hanem a bal hátsó lába felé srégen eltolva a középponttól. :/

Annyira izgulok érte, mert még csak 11 hetes. Nem szeretném, ha valami baja lenne.

2011. júl. 29. 22:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy véletlenül pont egybe esett az oltással, az hogy jelentkezett nála az allergia jele? Nem kapott mostanában valami új ételt? (Nálunk ugyan ilyen volt, mikor allergiás lett a kutty)

De elég sok minden lehetséges.

2011. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tegnap, meg reggel kapott főtt pulykahúst. Azóta nem kapott semmi újat.

De ha allergia lenne, akkor nem kéne több helyen kijönnie, ilyen "pöttynek"?:$

Nagyon féltem a picurkát. :S

2011. júl. 29. 22:33
 8/9 anonim válasza:
Lehet, hogy rovarcsípés pl.: szúnyog vagy lehet bolha is. Ilyen az embereknél is szokott lenni és kiütés.
2011. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most úgy néz ki ez a kisütésszerűség, hogy a közepe, ahol fehér volt este, ott most gennyes és körülötte még mindig olyan szélességben piros és fel van dagadva. :S
2011. júl. 30. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!