Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos amstaffal mennyit...

6 hónapos amstaffal mennyit lehet sétálni?

Figyelt kérdés
Vagy milyen sportokat lehet vele csinálni ami még az egészséges szinten van? Légyszi csak olyanok válaszoljanak akik tényleg értenek a stafikhoz vagy legalább láttak olyat.
2011. júl. 30. 16:47
 1/8 Tyler913 ***** válasza:

Lattam mar olyat:) Mi is nemsokara toltjuk a 6-ot,meg ket het,szoval egy cipoben jarunk.

En ugy gondolom,mivel meg nagyon kolyok,semmikeppen sem szabad tulterhelni,ezert biciklizes,futas,sulyhuzas,ugratas,frizbi,kotelezes,logatas kizarva.Ezeket mind csak egy eves kor utan javallott.

Addig boven eleg az apportirozas,meg amennyit mas kutyakkal jatszik.

Ahogy en tapasztalom,sima setaval eleg nehez lefarasztani oket,nem is tudnek km-t mondani,de nalunk olyan napi 4-5 km a minimum,plusz labdazas.Viszont egyvegteben nem setalunk tobbet egy oranal,ha esetleg messzebre viszem,mindig beiktatok pihenot.

2011. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy amstaffom én mindennap elviszem futni,hisz egy ilyen kutyának lekell vezetni a feszkót,lekell fárasztani,már most nyugodtan elmehetsz vele nagyobb sétákra,futni stb. neked is jót tesz ;)
2011. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, eddig aggylitizek vele, az a heti két edzés arra se jó hogy ott pillanatnyilag elfáradjon de legalább van egy pici mozgása, meg egedelmességizek vele, és már egy csomó trükköt tud, mert azt hallottam hogy a stafiknál minél hamarabb kezdik a nevelést annál jobb, főleg hogy eléggé nyakranövős fajta, ez igaz?
2011. júl. 30. 17:01
 4/8 Tyler913 ***** válasza:

A nevelest az elso pillanattol megkezded,ahogy hazahozod a kutyat.Az jo,ha tanitod,meg engedelmessegizel,jo lenne,ha vizsgat is csinalnatok majd.

Farasztasnak az a legjobb,ha talalsz mas kutyasokat hasonlo kaliberu kutyakkal,akikkel tud jatszani.A masik jo modszer,ha megtanitod apportirozni.En meg egyelore nem futok az enyemmel (az elso valaszolo vagyok),mert nem tudna tartani a lepest velem,ugyhogy megtanitottam apportirozni,igy csak dobalni kell neki a labdat.Nehez,tomor gumi labdaval 20 perc alatt le lehet farasztani.Ha meg kulonosen sok energiaja van,kimegyek vele a kozelben levo dombhoz,es "hegyre fel" futtatom.

2011. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
aporthozásra még csak tanítgatom mert nem mindig jut az eszébe hogy vissza is kell hozni a labdát, a futással meg az a baj hogy leköröz engem, multhéten elmentem vele futni, ő észre se vette hogy visszaértünk én meg pár napig lábra sem tudtam állni, pedig 2 évig rendszeresen futottam. egyébként vizsgázásra én is gondoltam, el szeretnék jutni az IPO3ig, a bh1et már meg tudná csinálni csak nem érte még el a korhatárt
2011. júl. 30. 17:15
 6/8 Tyler913 ***** válasza:
Ne Te fuss vele:) Az apportirozas jutifalattal konnyen meg lehet tanulni.Vagy ket labdat vigyel,es "csereld el".Egyebkent milyen gyakran es mennyit setaltok?
2011. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Minden nap sétálunk, hétvégente 1 órát+az engedelmességi, hétköznap ha rossz idő van 1-2 órát, ha jó idő van 3-4 órát+úsztatom (ez nem folyamatos séta hanem akkor pihen amikor akar, mármint leengedem, leülök valahova és vagy szaglászik valamerre, vagy ledől az árnyékba), csak valaki ezen az oldalon azt mondta nekem hogy az ilyen sétáltatásokkal hazavágom a kutyát és 2 éves korára járni se fog tudni, ja meg lefújolt amiért tanitatom, nemtudom mennyit higgyek el neki de van egy olyan érzésem hogy az eddig csak képen átott stafit
2011. júl. 30. 17:36
 8/8 Tyler913 ***** válasza:
Hmm.Ez nekem fura.Vagy hiperaktiv peldanyt fogtal ki,vagy csak egyszeruen tul sok mozgashoz szoktattad,mert az enyemnek untig eleg a napi 2-3 ora seta,labdazassal,mas kutyakkal valo jatekkal.Van,hogy hazajonni alig bir.Mondjuk o inkabb az a domper tipus,inkabb birkozik,mint fut:)
2011. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!