Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff gazdik, (vagy bárki)...

Amstaff gazdik, (vagy bárki) fojtó nyakörv?

Figyelt kérdés
Van egy 10hetes amstaff kutyám. 2-3hét múlva, már vihetem sétáltatni. Ma kaptam egy ismerősömtől egy két soros fojtó nyakörvet. Mikor ajánlatos ezzel sétáltatni a kutyust? Vagy majd csak akkor, ha elkezd húzni? Én szívem szerint, kb fél éves korától használnám, addig szövet nyakörvvel vinném. Ti mit ajánlotok? Személyes tapasztalatokat is várok :)
2011. júl. 30. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is kellene használni, ha kiskorában megtanítod hogy ne húzzon séta közben :)
2011. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy nagyon menős vizslám van, de ugyanúgy rohan a fojtóval is képes lenne megfojtani magát, tökmind1 hogy szorítja. Úgyhogy én ki is dobtam, megutáltam a dolgot. Vettem egy széles bőr nyakörvet és egy 4soros láncot(nem fojtót!) és láss csodát, sokkal jobban tudom irányítani.
2011. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fojtó nyakörvet használtunk az egyik kutyánkon, de mindig "köhögött" tőle. Normál nyakörvvel megtanítottuk neki, hogy hol szabad jönnie. (Mellettünk, kicsit mögöttünk) Rendesen meg is tanulta, és egy igazi illedelmes kutyus. Még az ajtóban is előre enged minket. :) Egyébként azt hiszem a fojtóval kell kezdeni, és utána kell átállni a normálra, mert a fojtóval tanítod meg neki, hogy nem szabad húznia. (De mondom, ezt enélkül is el lehet érni)
2011. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

egyébként pont ilyen , csak két soros


[link]

2011. júl. 30. 21:50
 5/13 anonim ***** válasza:

A kétsoros csak dísz. Arra, amire akarod használni nem jó.

Kölyök kutyának meg egyáltalán nem kell fojtó.

2011. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok a vizslás. Méretre-kinézetre kb ilyen ami bevált: [link]
2011. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a kétsoros semmire se jó... kölyökre pedig végkép nem.. ha felnő adhatod rá. Én egysoros fojtót használok, a kutyám tökéletesen jön láb mellett de ezt könnyebb rárakni és mivel soha nem húz ezért kb olyan mint egy nyaklánc, folyamatosan lazán lóg
2011. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem , köszi az eddigi válaszokat!

várok még véleményeket :)

2011. júl. 30. 22:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem bichon havanese-m van, kutyasuliba, gyakorláshoz egysoros lánc fojtót használunk, és láss csodát,él és boldog. De amúgy sima csattos textil nyakörvvel sétáltatom és azon is normálisan jön. 11 hónapos.
2011. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
még nagyon kicsi!! nem kell fojtó. neked kell megtanítani nem rögtön ehhez folyamodni!meg lehet tanitani türelemmel
2011. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!