Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a kedvenc kutyafajtád?...

Melyik a kedvenc kutyafajtád? Miért ő a kedvenc és kinek javaslod tartását?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 09:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Golden retriever a kedvencem :)

Nagyon okos, és szereti a gyerekeket. Kisgyerekek mellé, kertes családi házhoz ajánlom.. :)

2011. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

a dobermann :) mert nagyon intelligensek, és nagyon okosak, sok mozgás kell nekik, és gyönyörűek. A szőrükkel nem kell sokat vesződni, mert egy rétegű a szőrük, és gazdájukhoz odaadóak és hűségesek, de az idegeneket nem szereti.

tessék itt egy jellemzés róluk:

A kutyafajták arisztokratája; A kutyák "Cadillac"-je; a dobermann: szépség, erő, elegancia; az "Úr" szolgálatában álló, jólelkű ördögök; szépség, nemesség, temperamentum, harmónia, ritmus, barátság, hűség, önérzet, erő, ügyesség, gyorsaság, egyetlen kutyában; a dobermann az életem; esztétikus, ritmikus, gyönyörű, az egyedüli kutya. mely a ló szépségével vetekszik; a leghűségesebb kutyafajta; a kutyák Rolls Royce-a; a legemberorientáltabb fajta; ha a természet valaha megalkotta egy testben a hűséget, a szépséget és a csodálatra méltót, azt a dobermannban tette.

Bizton állíthatom, hogy aki személyesen ismeri meg egy dobermann közelségét, be fogja látni, hogy a fentiek egyáltalán nem túlzások. A dobermann azon fajták közé tartozik, kik igénylik az ember közelségét, a fent említett tulajdonságok csak ebben az esetben kerülnek felszínre. Szinte kitalálja az ember minden gondolatát. Jól meg kell gondolni annak, aki dobermannt akar vásárolni, mit tud nyújtani annak. Minden kennelben tartott dobermann kedélybeteg lehet. Sok évre visszanyúló statisztika bizonyítja, hogy a világviszonylatban kiváló egyedek majd mindegyike egy lakásban élt a gazdával és számára a kennel a gazditól való ilyen elkülönítés ismeretlen fogalom. Rendkívüli intelligenciája révén az állandó együttlét alatt semmi tanítást nem igényel, csodálatra méltóan mindent megtanul és mindent megért. Bosszút áll, ha otthon hagyod, pontosan tudja, hogy az előszobafogasról kinek a sálját, zakóját kell széttépnie és ne lepődj meg, ha megérkezésedkor a tépett ruhadarabbal a szájában fogad vidáman, így adva tudtodra, hogy jobb lett volna magaddal vinned. Soha senki nem tanítja, de pontosan ébreszt szűköléssel jelezve, itt az idő a kelésre, ha elalszol a fürdőkádban, ő az orrával bökdös, ha betegen fekszel, ágyad mellől el nem mozdul és nem eszik. Ezek a képességek a kennelben tartásban nem alakulhatnak ki.

Ösztönösen védi a házat, a családtagokat, a személyautót, tudja ki a vendég és ki a betolakodó. Gyermekszerető. A dobermann fajta mai szocializált típusa, a filmekben látott és csak szerepet játszó dobermannak a teljes ellentéte, egy szeretetet és emberi közelséget igénylő, szinte emberi fejjel gondolkodó fajta.

Szóval én őket imádom a legjobban :) A tartását tapasztalt, erős akaratú és aktív embernek, aki jól tud egy erős kutyát nevelni, és van ideje játszani és sétálni vele :)

2011. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
2 éve ismerkedtem meg az egyik legősibb és legnemesebb fajtával, a komondorral. Családomat és magamat teljesen biztonságban érezhetem mellette, hiszem tudom hogy akár az életével is képes védelmezni minket. Nagyon bátor és egyben intelligens kutya, a házőrzésre nem kell tanítani, a vérében van. A gyerekeket szereti, viszont a családon kívüli embereket nem fogadja el, nem igazán lehet lekenyerezni. Olyan gazdáknak ajánlom, akik nem kezdő kutyásak, mert következetesen kell nevelni. Saját döntések meghozatalára képes ami azt jelenti hogy nem fogja 10-szer elvégezni az ül, fekszik, pacsi parancsot egymás után, mert érzi hogy értelmetlen. Sajnos kevésbé ismert fajta, pedig MAGYAR. Remélem nemsokára többen is megszeretik a fajtát. :)
2011. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
66%
A keverék kutyák, azoknak ajánlom, akik egy hűséges kutyára vágynak, és nem bánják, ha a kutyus sokáig él...(hogy is lehetne azt bánni) :DD
2011. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mudi. Azért a kedvencem mert tökéletesen megfelel a külső és belső elvárásaimnak és az első kutyám mudi volt. Annak ajánlom aki nem akar tucatkutyát, aki szereti a különlegességet amely mégis túlzásoktól mentes, egészséges kutyát akar, aki szereti a színkavalkádot, aki egygazdás kutyát aki sosem hagyja el az oldalát, és nem fog az első idegennek úgy örülni mint a gazdának, akinek fontos hogy a kutyájában meglegyen a szándék a védelemre, aki igazi sokoldalú sportkutyát akar.

És még a dobermann és aussie. Azokat már leírták a többiek. Én azért szeretem a dobermannt, mert elképesztően gyönyörű, jó sportkutya és egygazdás, bizalmatlan (sajnos ma már nem annyira, engem igazából a régi leírásuk fogott meg, azóta megszelídültek :( ) Az aussie pedig azért mert mert nem szeretem a bordereket de egyszer ki akarok próbálni egy hasonló kutyát amely mégis teljesen más.

2011. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!