Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős koráig lehet...

Mennyi idős koráig lehet levágni a kutya fülét ez (kanári-szigeteki kutyáról van szó)?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 18:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb, annál jobb. Kanári szigetekinél később is meg lehet csináltatni(pl felnőtt korban), mert nem hagynak meg olyan nagy darabot, aminek porcosodnia kellene, viszont később gyógyul be a seb és lehet nem lesz olyan szép.

A fül és a farokvágást nem büntetik azoknál a fajtáknál, ahol ez benne van a fajtastandardben, szóval teljesen szabályos eljárásnak számít törzskönyvvel rendelkező kutyák esetében.

2011. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kanárinál nem tudom. De szerintem minél hamarabb, annál jobb. Amstaffnál 8-12 hetes korban ajánlják a legtöbben. A lényeg az, hogy nem szabad megvárni, amíg megerősödik, keményebb, porcosabb lesz a füle.
2011. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Kanárinak 3 hónapos kor körül érdemes vágatni a fülét. Javaslom, előtte elvinni a kiskutyát egy EKG-ra, hogy az altatást biztosan bírni fogja-e a szíve!


KÁJ-nak és pl Kaunak is pár naposan kell vágni, de az teljesen más, a Kanárinak nem tövig kell vágni!!!

2011. dec. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
3 hónapos. Nekem pitbullom van és 3 hónapnál idősebb kutyának nem vágják.
2013. jan. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
7/14 nem a jo isten teremtette!!!hanem az ember..
2013. okt. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!