Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kiskutyámn...

Hogy tanítsam meg a kiskutyámnak, hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Van kutyapelusa de sose oda megy. Van hogy látom hogy készül kakálni és fél óráig is ott vagyok vele a pelusnál, akkor sem odamegy. Tatrja és mikor elengedem kb 3/4-d óra múlva kakil valahova máshova. Hogy csináljam? Van szoktató cseppje is.
2011. aug. 1. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
A kosarától nem messze tegyél le jó sok újságpapírt. Mutasd meg neki sűrűn és ha máshova kakil tedd át neki a papírra majd kicsit hagyd ott és mutasd neki. Ha oda kakil adj neki jutalom falatot. És szép lassan és fokozatosan egyre távolabb a kosártól és közelebb az a bejárati ajtóhoz tedd le neki az újság papírt. Továbbra is alkalmazva a kaki áthelyezést és a jutalom falatot. Tudom ez egy hosszú és kevésbé esztétikus módszer de én csak ezt ismerem és hatásos.
2011. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Figyeljünk az árulkodó jelekre , úgy mint a körbeszaglászás vagy a körbe-körbe járkálás. Ilyenkor azonnal ragadjuk meg a pórázt és vigyük ki a kedvenc helyére, ahol könnyíthet magán. Ha ott végzi el a dolgát, dicsérjük meg és jutalmazzuk meg valami finomsággal.Ha kint végzi el a dolgát, minden alkalommal - rögtön ürítés után - dicsérjük meg . Soha ne várjunk vele otthonig, ugyanis csak így tanulja meg, hogy mi az, amit elvárunk tőle. Legyenek ezek a dicséretek kissé túlzóak, hiszen a kutyus még nem tud a nyelvünkön, csak az eltúlzott hangsúlyokból, gesztusokból különbözteti meg helyes és helytelen cselekedeteit.Ha már találtunk egy helyet, ahova kutyusunk szívesen jár, ha a "szükség" úgy hozza, akkor térjünk vele vissza mindig ugyanoda.
2011. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!