Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért "esett" vissza kutyám...

Mért "esett" vissza kutyám abba hogy nem szobatiszta? (többi lent)

Figyelt kérdés

már 5 hónapos és eddig szépen ment az újság papírra még szobából játszás közbe is kirohant ha kellett kakilni vagy pisilne és ha reggel felkeltünk akkor minden az újságon volt 3 helyen is van kitéve..1-2 hete pedig már ritkán megy az újságra és mindig tiszta pisi minden , a kaki az jó részt szerencsére még újságon van de az is egyre többször nem arra sikerül sokat kint vagyunk vele mind a 3szori kajálás után lent vagyunk egy órát akkor lent végzi a dolgát..de amikor nem vagyunk lent akkor fent és van hogy az újságtól kb 10 cm van a pisi.. nem értjük hogy mért esett úgymond vissza..mert eddig nem volt probléma


tudnátok vmi tanácsot adni hogy mit kéne tennünk hogy az újságon legyen minden mint eddig??


válaszokat előre is köszi!!


2011. okt. 31. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

5 hónapos és ezeket csinálja??

Azért max. 6 hónapos korára illene teljesen szobatisztának lennie, de már most is csak néhány "baleset" lenne a normális.


Mi 3 hónapos korában kaptuk a kutyánk és összesen 1-szer kakált be, pisi több volt, de azt is nagyon hamar megtanulta, hogy kint intézze.

Bár az is igaz, hogy mi naponta többször levittük (kb. 5-6 alkalom, volt olyan, hogy este a nyüszögésére keltem fel, így hajnalban is leszaladtam vele.

Természetes igénye van arra, hogy ne piszkoljon a saját helyére, épp ezt kihasználva mi nem is alkalmaztunk újságpapírt, inkább megoldottuk, hogy a kezdeti időszakban többször tudjuk levinni, nektek is ezt javaslom.

2011. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
eddig nem volt gond mert mondom az újságon végezte el a dolgát de 1-2 hete már nem..és ezt nem értjük hogy mért csinálja ezt mert eddig tényleg nem volt gond...most hogy őszi szünet van még megoldható a többszöri levitel de amikor suliban vagyunk akkor nem ...reggel egy 10 percre tudjuk.. utána meg 2 körül van lent aztán még 5-6 óra körül...
2011. okt. 31. 10:28
 3/7 A kérdező kommentje:

csak a többszöri levitel segítene??


a másik kutyánk 1 évesen került hozzánk és ő 2 hét alatt szobatiszta lett estére rakunk ki neki csak újság papírt és még akkor is ritkán volt rajta vmi...

2011. okt. 31. 10:31
 4/7 anonim ***** válasza:

És 5-6 óra után lefekvés előtt ki viszi le?

Akár 10-11 óra felé?

Mert délután 6-tól reggelig nem csoda, ha nem bírja ki.

Már elég idős ahhoz, hogy kezdjétek leszoktatni az újságról, legalább egy esti levitelt még iktassatok be valahogy, mert 12 óra hossza túl sok egy kölyöknek.

2011. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát akkor beiktatunk még sétákat
2011. okt. 31. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, meg fogja tanulni. Én mondjuk nem újságot használtam, hanem patikában kapható betegalátétet. Olyan anyaga van, mint a pelenkának, simán le lehet tenni a földre. Igaz, hogy ez drágább megoldás, de nem engedi átszivárogni a pisit. És én csináltam köré 1 cm magas lécekből keretet, hogy a kutya érzékelje a szélét. Tudta, hogy át kell lépni rajta. Aztán miután szoba tiszta lett, soha többé nem pisilt a lakásban a pelenkára, és ez így normális:)

Reggel vidd le korán, aztán napközben is 2-3 alkalommal. Én mindig leviszem este 10-kor is, de akkor már csak annyi, hogy lemegyek vele, pisil a legközelebbi füves részen, és már megyünk is vissza.

2011. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mi is a patikában lévő betét alátétet vettük sokáig..csak egy ideje van újság papír.. már eddig volt lent kétszer is eddig nem volt pisi 1 körül kap enni majd utána is lemegyünk..most hogy szünet van megoldható hogy többször levigyük, de suli időben csak reggel tudjuk utána már csak 2-3 körül.. de akkor még délután 2 sétát beiktatunk illetve este egyet..
2011. okt. 31. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!