Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha találok egy kóbor kutyát...

Ha találok egy kóbor kutyát mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
Vas megyében lakom, már többször volt olyan, hogy az utcán láttam kóbor kutyát, multkor is volt egy aranyos kutyus odafütyült neki az egyik havarom azán követte a fél városon keresztül szegény kutya... Ilyenkor lehetne hívnni állatvvédő egyesületet, hogy fogjálk be a kutyust, és keressék meg a gazdiját, vagy keressenek neki újat? Vagy hülyének néznének? Úgy sajnálom szegény kóborló kutyusokat :( Mi van ha van a kutyának gazdija csak kiszökött az utcára?
2011. aug. 1. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Látom szombathelyi vagy.Én is.Itt konkrétan tudom neked mondani így.Van itt egy olyan,hogy Fekete István Állatmentő Egyesület.Honlapjuk: [link]

Ott vannak oldalt a telefonszámok egy banneren.Szürke alapon.Bal oldalt.

2011. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az ilyeneket a helyi állatvédő szervnél vagy menhelyen kell bejelenteni. Keress utána neten, biztosan találsz olyan számot ahol be lehet jelenteni :)
2011. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Háát szerintem a legjobb amit tehetsz ilyenkor, ha nincs rajta biléta a gazda nevével stb... , hogy befogadod megitatod ,megeteted, aztán meghirdeted a környéken , veboldalakon , plakátok , ha nem jelentkezik érte senki , akkor elajándékozod. De nem tudom , hogy működik ez. Egyszer találtam egy kutyát, de szerencsére neki volt biléta a nyakörvén , hazavittem egyből ( az már más kérdés , hogy a gazdája annyit se kérdezett, hogy hol volt stb... )
2011. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
A menhelyet vagy sínteret kell hívni. Ha van gazdi, akkor talán van benne chip, akkor megtalálják.
2011. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez lehet hülyeségnek fog tűnni, de ha befogadod fürdesd meg őket bolhátlanítsd (vagy hogy mondják ezt :D) és a környéken tegyél ki képeket. Hátha jelentkeznek.

17/L

2011. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

S.O.S. telefonszámok, szerintem érdemes elmenteni.

Ha látsz egy ilyen kutyát, próbáld magadhoz csalogatni, és megnézni, nyakörvén található e biléta, esetleg a nyakörvén belül lakcím. Ha nincs, vidd el az állatkórházba, chip leolvasás ingyenes. Ha ez sincs, mindenképpen hívd fel a helyi állatvédőket, segítenek előkeríteni a régi gazdit, vagy újat keresnek, ha a régi nem jelentkezik. Ha van lehetőséged ideiglenesbe tarsd meg ő(ke)t, de ha nem, az egyesületi tagok megpróbálják elhelyezni.

2011. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21:21-es vagyok ezt akkor gondoltam ha nincs biléta a nyakában.
2011. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én is Vas megyei vagyok.Ha van rajt nyakörv akkor nézd meg hogy nincs-e ráírva valami.(a telefonszám..stb.)Ha még nincs kutyád,akkor fogadj be egyet,ha fel vagy készülve egy kutya eltartására,de előtte mindig vizsgáltasd ki állatorvossal.Vagy ha nem tudod eltartani kérd ki egy szakértő véleményét:)
2011. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Én nem Szhelyi vagyok, egy másik városban lakom Én is a Fekete István Állatmentő Egyesületre gondoltam, de nem tudom hogy Szhelyről kijönnének-e más városba.

Már van egy kutyám és mellé nem tudok ideiglenesen sem befogadni, mert nem szereti a kutyákat :S

2011. aug. 2. 08:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbálnak mindenkin segíteni, nem csak a Szombathelyen talált kutyákon. Ha figyeled a fórumot a honlapjukon, vagy a fb üzenőfalat, láthatod, mentettek már kutyát Toronyból, Sárvárról, Dozmatról.
2011. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!