Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szeretik a kutyák ha...

Miért szeretik a kutyák ha simogatják őket?

Figyelt kérdés
A természetben nem hiszem, hogy simogatják egymást, szóval ez egy természetellenes dolog.
2011. aug. 2. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gerincén végigfutó idegvégződések érintése kellemes a kutyának.Nekünk meg a szőr melegsége.
2011. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
de farkasok is játszanak, összebujnak, tisztogatják egymást. szóval nem természetellenes dolog.
2011. aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megjegyzem az én kutyám nem kifejezetten tűnik úgy,mintha szeretné,pedig amikor dicsérem,olyankor végigsimítok a hátán.Sokszor odébb lép ilyenkor:)
2011. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A simogatás előidézte örömérzet a bőrben lévő C-rostoknak köszönhető. Ezek az idegrostok azért játszanak fő szerepet az örömérzet kialakulásában, mert az agy jutalomközpontjaihoz kapcsolódnak hozzá. Embernél, kutyánál egyaránt.
2011. aug. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt is hallottam, hogy az anyjuk nyalogatását hívatott utánozni a simogatás, és ezért esik nekik jól.
2011. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az én tacskóm olyan mint egy macska,csak akkor bujik ha neki van kedve, ha odamennék megsimogatni simán odébblép ő is. a másik kutyám meg annyira bujik h el sem lehet mondani...:-)
2011. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rebeeka ***** válasza:
Azért szeretik,mert jólesik nekik,és így jobban ki tudjuk fejezni,hogy mennyire szeretjük őket. :)
2011. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!