Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretik a lovak ha simogatják...

Szeretik a lovak ha simogatják őket?

Figyelt kérdés
lovaglás közben vagy csak az istálóban mind1. de szeretik?
2009. ápr. 13. 19:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Mért ne szeretnék?
2009. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
A lovak mindig szeretik, ha simogatják őket.Lovaglás közben a simit dicséretnek veszik és jól esik nekik.
2009. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%
hát nem sok ló szereti szerintem. ritka az olyan ló.
2009. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
2. válaszoló vagyok: az istállóban is szeretik
2009. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
ismét 2. válaszoló:én sok lovat ismerek akik nagyon szeretik a simit de vannak olyanok is akik nem szeretik.
2009. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Ló és ló között is különbség van, mint ahogy ember és ember között. Van olyan ló, amelyik szereti. A legtöbbnek közömbös, csak 1-2 személyhez ragaszkodnak, a többit csak eltűrik, és van olyan ló amelyik utálja.

Nem lehet általánosítani.

2009. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Az előző válaszolóval értek egyet: vannak "babázósabb" lovak, akik imádják, ha simogatva, dögönyözve vannak (pl. az én kancám ilyen). De vannak olyanok akik nem nagyon vannak oda a dögönyözésért. személyisége válogatja :)
2009. ápr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Persze hogy szeretik!!!
2009. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Én 19.50


Kívánom azoknak akik itt természetesnek veszik, hogy a lovak oda vannak a simogatásért, hogy találkozzanak egy önfejűbb telivérrel, egy makacsabb gidránnal, vagy csak egy vérmesebb hannoverivel.

Az ismeretlen emberek simogatását a lovak 90 %-a csak elviseli, mert nagyon jól nevelt. 1-2 ember simogatására vágyik csak. Csak sokan pl iskolalovak már belefáradtak a tiltakozásba.

Egy telivérrel szemben pedig súlyos következményekkel járhat az a tévhit hogy szereti, ha akárki simogatja.

2009. ápr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Csatlakoznék azokhoz, akik szerint elviselik, ha simogatják őket, ugyanis nem igaz, hogy feltétel nélkül szeretik a simogatást. tudok például olyan lovat mutatni, ami ha simogatni akarod helyből támad, harap, rúg. De ha odálsz a karám szélére, és nem csinálsz semmit, akkor ugyanaz a ló odaáll eléd, hogy simogasd. Aztán megy a dolgára, de a lényeg, hogy 1 percen belül is mennyire máshogy tud viselkedni, pusztán azáltal, hogy nem eröltetsz semmit.


Ha azt akarod eldönteni, hogy szeretik-e, akkor könyen el lehet dönteni, Pl: tedd oda a kezed pl a pofájától 10cm-re, és hagyd, hogy az állat érintsen meg. Erre simogasd meg, ha nem húzódik el, vagy nem mutatja a fülével, testi kommunikációjával stb, hogy nem szereti, akkor simogathatod. Vagy egyszerűen csak álj oda elé, ha megérint, akkor lehet próbálkozni. A lényeg, hogy mindíg hagyjunk szabadáságot az állatnak, ő dönthesse el mit akar. És biza ha ezt tesszük, lesz, amikor az állat otthagy minket a fenébe, ez is egy lehetőség.

2009. ápr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!