Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kislányomnak veszünk holnap...

Kislányomnak veszünk holnap egy Yorkshire terrier kutyát de nem ismerem ezt a kutya fajtát mire figyeljek, hogy nehogy valmi korcsot kapjak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 21:52
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
Ez a kutya már ránézésre sem fajTAtiszta.
2011. aug. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
Ha hallgatsz ránk, nem veszed meg ezt a kiskutyát. Egyrészt elég gyanús, hogy nem is fajtatiszta, másrészt ezt "mini" dolgot csak a szaporítók találták ki, nem létezik amúgy. Ezek a "minik" 1-2 kg-os, egyébként tenyésztésre alkalmatlan, beteges, "selejtes" kutyák. (Egy rendes yorkie testsúlya 2,5-3 kg.) Ha ilyet veszel, akkor szinte borítékolhatod, hogy az árának a többszörösét fogod elkölteni az állatorvosnál, és akkor már annyi erővel vehettél volna normális tenyésztőtől is. Inkább tegyél félre még egy pár hónapig, hogy garantáltan fajtatiszta és egészséges kiskutyát tudjatok venni.
2011. aug. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:

és ezek fajtiszták lehetnek


[link]

2011. aug. 3. 03:56
 24/55 anonim ***** válasza:

nem azok


értsd már meg, hogy azok fajtatiszták, amelyeket TÖRZSKÖNYVVEL ADNAK EL, + 2 oltás, féregtelenítés és a JOGSZABÁLYBAN ELŐÍRT, KÖTELEZŐ, CHIPPEL


gondolkozz kicsit, csak a nagyon minimum költségek és feltételek 5500 a tk, 5000 a chip, 2 oltás 8000, féregtelenítés 1000 kölykönként + anya, apa egészségügyi szűrései, tenyészszemle, szülők és a kölykök etetése minőségi táppal, vemhesség alatt állandó orvosi felügyelet, UH...szerinted ezek után megérné 30ezerért eladni egy egészséges, fajtatiszta kölyökkutyát


nem mellesleg + 20 ezret rászánsz, akkor elképzelhető, hogy kapsz tk-s kutyát tenyészetből, ahol a tenyésztő nyakán maradt a kölyök, vagy tenyésztésre alkalmatlan "kishibás" kutyust (pl harapáshiba)- de ezek egészségesek


de nézd a szülő szemszögéből, szerinted mit fog érezni a kislányod, ha a kutyuskája beteg lesz vagy meghal, mert te, mint szülő, nem tudsz felelősségteljesen kutyát választani:

2011. aug. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kell ezt felfujni én csak tettem fel egy kérédést és nem is a kérdésre válaszoltok csak jól kiosztottatok!


Köszönöm erröl ennyit.

2011. aug. 3. 06:54
 26/55 anonim ***** válasza:
100%

De a kérdésre válaszoltunk, mert szeretnénk megóvni attól, hogy egy rakat pénzt kidobj az ablakon, meg attól, hogy utána a bömbölő kislányodat kelljen vigasztalni, amikor pár hét múlva elpusztul a kicsi, vagy hogy egy év múlva kiderüljön, hogy a kutya felnőve nem is hasonlít yorkira.


A legutóbb belinkelt szaporító hirdet máltait, westit és yorkit is. Egy fajtatiszta, egészséges yorki ára kb 100.000-nél kezdődik, de megéri rá gyűjtögetni!

2011. aug. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem értem! Miért nem mentek ki a Tappancshoz örökbe fogadni egy kicsi kutyát? A Fressnapf előtt is kint szoktak lenni néha, nemég volt Tappancs nap az Eco parkban ott is volt sok édes kiskutya... Biztos vagyok benne, hogy ha kivitted volna a lányodat, beleszeretett volna valamelyikbe. Visszagondolva a gyerekkoromra, én bármilyen keverék kutyának örültem volna, de nekem nem lehetett!
2011. aug. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
Azért nem megyünk a tappancshoz mert azért kell Yorkshire terrier kutya mert az kicsi.Ezelött volt Shar pei kutyánk és a szomszédunk feljelntett minket,hogy egy veszélyes kutyát tartunk.
2011. aug. 3. 07:56
 29/55 anonim ***** válasza:
A shar pei aranyos. A szomszéd meg idióta. Gondolom nem történt semmi, legfeljebb jót nevettek az önkormányzatnál a feljelentésen.
2011. aug. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
és meséld már el nekem, hogy egy ilyen expresszes korcsról, hogy állapítod meg, hogy valóban kicsi marad?
2011. aug. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!