Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyümölcsöt adhatok a kiskutyám...

Gyümölcsöt adhatok a kiskutyámnak? Jutalomfalat gyanánt.

Figyelt kérdés
(szőlő,alma,szilva..stb)
2011. aug. 3. 12:14
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
rendben.köszönöm
2011. aug. 3. 13:48
 22/32 anonim ***** válasza:
41%

Na,most valaki megkérdez egy kutyást:"Mit ad a kutyájának?Marhahúst,baromfit,tápot esetleg".S erre jön a válasz a kutyás gazditól:"Nem,kéremszépen,almát,répát,szilvát.."

Miért eszi olyan szívesen a kutyátok a répát,almát,kajszibarackot,uborkát stb.?Valami az etetésinél nincs rendben,az tutti.Megpróbáltam én is,dobtam egy falat répát.Bekapta,de már undorodva köpte is ki.S utána az a gyanús pillantás felém...:)Én is láttam már kutyát körtét,szilvát stb.enni,de az egy moslékon,korpán tartott kutya volt,mindegy volt,hogy mit adsz neki,megette,mert éhség nagy úr.De elég ép állapotba jött ki hátul,tehát nem tudta megemészteni.Annyi,hogy valamit rágott..

2011. aug. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
még nem etettem ilyesmikkel,csak tájékozódni próbálok.
2011. aug. 3. 14:03
 24/32 anonim ***** válasza:
Nálunk a kutyák esznek banánt, almát a földről vagy le tépik a fáról. És még esznek sok mást is.
2011. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ha a zöldséget, gyümölcsöt nem szereti akkor adhatsz neki sajtot is. Az én kutyám nagyon szerette.
2011. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
A sajttól valamelyik kutyának hasmenése lesz. Főleg a kicsiknek! Diót adhatsz neki, a mamámék kutyája is nagyon szereti. Persze csak a belsejét szabad odaadni!
2011. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés? Szőlőt miért nem lehet neki adni? Mi van a szőlőben, ami nem jó a kutyának? Én ugyan konkrétan nem adok neki gyümölcsöt (kivéve néha egy kis görögdinnye), de önkiszolgáló, eszegeti a kertben a szőlőt, ahol eléri, a szilvát, a meggyet, cseresznyét és a diót is.
2011. aug. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem moslékon tartjuk a kutyát.
2011. aug. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A szőlő vagy mazsola fogyasztását követően néhány esetben heveny veseelégtelenség kialakulását figyelték meg kutyákon. A méreganyag pontos azonosításával, és a halálos adag mennyiségének meghatározásával még adós a tudomány. Az eddig összegyűlt tapasztalatok alapján a kutyák számára a testtömeg kilogrammonként elfogyasztott 30 g szőlő, illetve a 11-30 gramm mazsola/ testtömeg kg adagban már veseelégtelenséghez vezethet. A gyümölcs fogyasztását követő 24-72 órában jelentkeznek a tünetek, a veseműködés teljes leállása esetén a betegek elpusztulnak.

[link]

2011. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
a meggymag is okozhat vmit..
2011. aug. 3. 18:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!