Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen frisbees fajta legyen?

Milyen frisbees fajta legyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan kutyát amelyik jó frisbeere és dog dancingre. Egy mozgékony kutyát szeretnék, de lakásba amely kibírja a 8 órát egyedül amíg dolgozom, munka után viszont csak vele foglalakozom 4 órán át mozognánk-frisbeeznénk dog dancingelnénk, játszana a többi kutyussal. Hétvégén pedig túrák és kutyasuli.


Mennyi ideig lehet egy kutyával frisbeezni, (egy gyakorlott kutyával) 1-2 órán át lehet frisbeezni?


Én ezeket a fajtákat néztem ki csak nem tudom hogy bírnák-e a 8órát egyedül? : aussie,sheltie,pumi,mudi,border collie, de ha tudtok más fajtákat amik jók frisbeere


2011. aug. 3. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Kelpie, belga juhász, cattle dog, de láttam már frizbigyőztes vizslát, bearded collie-t, keveréket, és mindenféle terriert.
2011. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Border collie,Ausztrál juhászkutya de sokáig nem szabad magára hagyni
2011. aug. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Frisbeere minden kutya jó, amelyik apportos és motiválható.
2011. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
aussie,sheltie... mind a 2 jó sportkutya és nyugisak a lakásban
2011. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát azért én nem mondanám, hogy mindegyik. Kell ahhoz egy felépítés is a jellem mellett... Már ha sikereket is el akar érni.
2011. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és ezek a fajták kibírják otthon egyedül amíg meg nem érkezem?

Mennyi ideig lehet egy kutyával frisbeezni, (egy gyakorlott kutyával) 1-2 órán át lehet vele frisbeezni?

2011. aug. 3. 15:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Frisbee Sulee

[link]


Nekem aussiem és sheltiem is van szóval tapasztalatból mondom, hogy mind a két fajta jól bírja ha egyedül van napközben de kölyökként az aussiek elég szép károkat tudnak csinálni a kertben és a lakásban a sheltie már csak méreténél fogva se tud annyira rombolni bár meglepően kreatívak ők is... az aussiemmal agilityzni szoktunk de a sheltiemmel frisbeezni hobby szinten és nagyon jó benne!! Több frisbees sheltiet is ismerek és ügyesek nagyon.

2011. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Azért a bordernél nincs jobb frisbee kutya, az aussiek rettentő okosak, de a termetükből adódóan nem olyan ruganyosak, mint egy border. Kisebb méretű kutyával pedig nem lehet olyan látványos trükköket csinálni, mint egy borderrel vagy belga juhásszal.

Ha eleget mozogsz vele a többi időben, akkor kibírja a 8 órát a lakásban bármilyen kutya.

2011. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagy sikereket általában tényleg border collieval szoktak elérni - persze van kivétel. De jó még például a malinois is. Youtube-on nézegess videókat, aztán meglátod.
2011. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!