Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit eszik egy kiskutya...

Mennyit eszik egy kiskutya egy nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Vettem egy Boxer kiskutyát, 7 hetes, 2 nap múlva elhozhatom, de nem tudom mennyit kell adni neki egy nap. Vettem konzerveket, bárány van benne. Mennyit kell neki adni egy nap? Ez a konzerv 200 grammos. Napi egy, vagy az is sok?


2011. aug. 4. 08:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Pont ez a baj, hogy állatorvosi és egyéb javaslatokra ilyen tápokkal etetitek a kutyákat. Ezért van ennyi beteg állat. Tele vannak tömve mindenféle kiegészítőkkel, vitaminokkal és még így is sok közöttük a beteg, mivel ezen kutyák kölykei egyre csak gyengülnek, ahogy tovább megy a generáció. Ha mindenki hagyományos módon etetne, az ilyen kutyák kiesnének hamar és csak az erőseknek születnének kölykei, amik ezáltal szintén erősek lennének.

Sajnos mit várunk, mikor a legtöbb tenyésztő mind a szülőket, mind a kölyköket bombázza mindenféle kiegészítőkkel, felturbózza a kutyákat, és ha netalán egy kevésbé tehetős gazdihoz kerül a kutyája, aki nem tudja turbózni, egyből kijön a rengeteg betegség...

2011. aug. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

nekem közép-ázsiaim van, ráadásul a várható marmagassága 80-90 cm között lesz, ha nem fölötte. (vannak 100 centisek is...) emiatt kölyökkorában diszplázia gyanús volt, szerencsére mára megerősödtek a porcai. Happy dogot kap ÉS házi kosztot, főtt zöldségeket, színhúst, néha csontot + sokat sétál, de nem futtatom.

Az előző hozzászólót nem értem, a happy dog nem turbózás...

(amúgy a happy dogban alapból van zöldkagyló, nem kell külön venni...)

Arra figyelj, hogy ne etesd túl, ne kapjon túl sok fehérjét.

A nagytestű kölyköknél nem baj az sem, ha néha kicsit sovány, csak zsírja ne nagyon legyen.

2011. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A 80-90cm még elmegy, bár már ez is ritka. 100cm-es pedig csak valami nagyon ritka egyed lehet. Német dogban, ír farkaskutyában és egyéb nagyobb fajtákban is ritka a 100cm, inkább 90, max 95 körül mozognak.

A happy dog nem turbó, hanem egy supreme táp, ami szerintem viszonylag jó megoldás, jobb mint a prémium. Én a turbózást az ilyen olyan extra vitaminok, porcerősítők, injekciók, szteroidokban látom.


Mennyi idős a kutyád és jelenleg mekkora a marmagasság és a súly?

2011. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Még csak 7 hetes...
2011. aug. 4. 13:15
 15/20 anonim ***** válasza:

Bocs, a KÁJ-ost kérdeztem. :-)


Neked továbbra is az javasolom, hogy ne prémium, hanem közepes minőségű táp vagy hús+rízs/kukoricadara+s.répa.

2011. aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

már ne haragudj h nem neked hiszek hanem egy dokinak. nem chappit vagy friszkizt kap, hanem szinezéktől, ízfokozóktól, szójától mentes kutyatápot amit nekik főzött fűszermentes házkoszttal egészítek ki.

+ a zöldkygaló az izületeiknek.


Nem érek rá nekik hétköznap főzni, mert dolgozom, utána velük vagyok és nekem is van elég dolgom (de miért is mentegetőzöm??)

nagyon odafigyelek arra h mit esznek! mindennek 2szer megnézem az összetételét, de nem lihegem tul a dolgot.

nem midnenki ér rá főzőcskézni... magamra is csak hétvégn főzök.

2011. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
És ez a 15kg-os Happy Dog táp mennyi időre elég?
2011. aug. 4. 13:21
 18/20 anonim ***** válasza:

Kb. 2 hónapra elég.


Félre érted, nem ezzel van a bajom, hogy valaki táppal etet, mint mondtam először 2. verziónak jó a közepes minőségű táp, csupán az RC típusú tápokkal nem tudok kibékülni, olyan mintha egy csecsemőt folyamatosan űrhajós kajákkal + magas proteintartalmú gyúrós porokkal tömnének. Többet árt, mint használ, túlságosan megnyomja a kutyát, a combcsontok megnyúlnak, a kutya súlya növekszik, amit a végtagok nem bírnak el, ezért eldeformálódik és máris jön a DP.

A kukorica/búzadara kb. 2-3 perc és kész is... Ezzel leönti az ember a nyers húst és kész a hatalmas időt felölő főzőcskézés. :-)

2011. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

ezért ajánlottam a középkategóriát aminek nem magas a fehérjetartalma.

lehet h a főzőcskézés nem sok, de utána e l is kell takarítani.

amikor este fél 11 kor végzek a kutyákkal (séta, futtató) nem igazán van nagulatom 20 percig sem a konyhába állni. hétvégén hajlandó vagyok főzni, amugy munkanapokon nem.

amugy ajánlottam a zöldkagyló kivonatot, ami pont a diszplázia megelőzésére remek és kezelésére is jó.

2011. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

a KÁJ-os vagyok


Most 68 cm a marmagassága, 5 hónapos. kilóra 30-35 körül lehet, de pontosan nem tudom, csak sacc. 4 hónaposan volt 21 kg.



bocsi, most indulok kutyasétára, mindenki rám vár...:D


sok sikert és örömöt a boxerhez!:)

2011. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!