Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap ivartalanítva lesz a...

Holnap ivartalanítva lesz a kan kutyám! Milyen komplikációk léphetnek fel a műtét közben/után?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kutyája úgy járt hogy a kutyája elpusztult az altatás közben mert nem bírta a szive vagy mi. Mennyi ennek az esélye?
2009. ápr. 9. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi az esélye, hogy az altatással gondok lesznek.

Idős, betegség miatt altatott kutyáknál fordulhat elő, illetve vele született szívelégtelenség esetén.

Rutin műtét, több állatomon is megcsinálták minden komplikáció nélkül. Az ébredésnél (bár a rendelőből már félig ébredten adják ki a kutyát) kell figyelni, hogy amikor próbál felállni, járni akkor ne essen el. A tölcsért én feleslegesnek tartom, csak megzavarja a kutyát, soha nem volt a sebbel semmi probléma tölcsér nélkül sem. Holnaputánra már rohangálni fog.

2009. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm már sokkal nyugodtabb vagyok!!:)Egyébként még fiatal másfél éves!
2009. ápr. 9. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baj. Altatás közben ritkán van komplikáció, az öregebb kutyákra jellemző inkább. Pici műtét, másnapra már emlékezni sem fog rá. Én sem erőltetném a gallért, csak ha muszály. Addig kell folyamatosan mellette lenni, amíg teljesen el nem múlik az altató hatása, amíg kába és dülöngél.
2009. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt az orvosoddal kellene megbeszélned. Mi semmit nem tudunk a kutyádról.

2009. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom múlt héten majdnem belehalt a műtétbe:( Egy órán át próbálták őt visszahozni,szerencsére sikerült, de mindenkit nagyon megviselt, még a dokit is. JAvaslok egy teljes vérképet, és szívröntgent csináltatni a műtét előtt, ha az rendben, nem lesz baj. Az én kutyusomnak valószínűleg az egyik szívkamrájával van egy kis bibi,ami alapjáraton nem probléma, de soha többé nem altathatják gázzal, mert belehalhat.

Egyébként ivartalanítás párti vagyok, ajánlom mindenkinek.

2009. okt. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!