Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bajba került gazdi, kutya...

Bajba került gazdi, kutya elmegy segítségért. Mennyire hihetőek ezek a sztorik?

Figyelt kérdés

Nem egy ilyen mendemondát hallottam, hogy a gazdi bajba került egy erdőbe, vagy eltört valamije, vagy ilyesmi, és a kutya elrohan segítségért. És figyelmezteti a családtagokat,embereket, hogy kövessék. Erre elkezdik a kutyát követni, aki mutatja az utat, és oda vezeti a segítséget a gazdihoz. A gazdi így megmenekül a haláltól, és boldogan élnek.


Mennyire hihetőek az ilyen sztorik?

Erre tanítani kell egy kutyát, vagy magától is megtenné?

Ha kimegyek a kutyámmal egy erődbe, és úgy teszek, mintha eltört volna a lábam, Ő majd elmegy szólni az embereknek?


2011. aug. 5. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a macskám megmutatta hol fog elleni. Akkor szerintem egy kutya is képes erre a gazdával.

Viszont nem mindegyik és nem mindig. Hiába próbálkozol, a kutya tudja, hogy csak játszol.

2011. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezek többnyire igazak...ha egy gazdi és a kutyája között erős a kötelék érzi hogy baj van...animal planeten volt ilyesmi az fel lett véve mert rendőr autóban van kamera és ott mutatták hogy mentek az úton és egy németjuhász ott szaladsz az út szélén és elkezdte őket ugatni a kutya előre ment aztán vissza és arendőrők elkezdék követni és a kutya egy égő házhoz vitte a rendőrőket..szerintem sokszor igaz ...


amúgy ha csak eltetetnéd a kutyád nem fog segítséget hívni mert érzi hogy nincs igazi bajod mert ha vkinek baja esik más szagot bocsát ki amit a kutyák meéreznek..

2011. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Abszolut hihető. Nekünk Apukám rosszul lett a kertben, a kutya vele volt. Berohant a házba, és szó szerint megbolondult, ki-be járkált, ugatott. Kis időbe telt amíg megértettük mit akar. Mikor mentünk vele, előttünk szaladt, egyenesen Apukámhoz. Sosem tanítottuk ilyesmire, ösztön szerűen csinálta. Azt hiszem ennél jobb bizonyíték nem kell.
2011. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*szaladt
2011. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Elképzelhető, de nagyon ritka. Általában egyszerűen hazasétálnak a kutyák, vagy ha nem találnak haza, elkóborolnak valahol. Aztán ha otthon meglátják, hogy Morzsi a gazdája nélkül tért haza, akkor kimennek, és elindulnak arrafelé, amerre tegnap gazdi elindult. Ha a kutya még emlékszik az útra, akkor jó eséllyel újból arra fog menni. Inkább filmes fordulatként tudom elképzelni. Egyébként a kutya ilyen esetben gyakrabban marad inkább a gazdája mellett, mert azt érzi, hogy baj van, de nem hiszem, hogy felmérné, hogy haza kell mennie segítségért.

Ettől függetlenül értelmesebb kutyák akár fel is mérhetik a helyzetet, de, mint mondtam, az nagyon ritka.

2011. aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is abszolút hihető. Amikor nagymamám lett rosszul a kertben az ő kutyája is hangos ugatással fel-le rohangálással jelezte hogy valami nincs rendben. Persze pár perc eltelik mire az ember megérti, hogy a "kutya mit akar mondani", de szerencsére nagypapám is odalépett hozzá hogy megnyugtassa, mire a kutya elszaladt a kert irányába csaholva, olykor hátranézett, így papám követte.

Az enyém is megtenné szerintem... ugyanezt csinálja, ha sétálni akar menni. :D


Amúgy olyat hallottam már ami valós sztori volt, hogy egy idős ember télen csúszott el a kertben és a nagytestű kutyája ott feküdt mellette, rajta, hogy melegen tartsa, pedig ez aztán már tényleg abszurdnak hangzik, hogy ennyire okos legyen egy kutya. :) Ha valaki arra járt, hangosan ugatott, így rátaláltak és túlélte az emberke.


Szerintem ha megjátszod, azt megérzi a kutya... ahogy azt is ha tényleg komoly baj van. Ha komoly baj van és nagyon erős köztetek a kapocs, szerintem bármelyik kutya képes lehet erre.

2011. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Macskákról is hallani ilyet. Kutyákról többet.

Elaludt a osztálytársam anyja a fürdőkádban úgy, hogy folyt a víz a macska meg ráugrott a nő arcára és addig míg fel nem ébredt. Majnem megtelt a kád, pár perc alatt.


Van nekem ilyen könyvem amibe csak ilyenek vannak. Még olyan történet is van, hogy egy nő nagyon szerette a kutyáját, de meghalt. És adtak Neki egy ugyanolyan fajtát ami tökéletesen ugyanazt csinálta, mint az előző, elsőre hallgatott a nevére. Ugyanazt a nevet kapta, mint az előző. Újjászületett. Érdekes dolgok. ezek.

2011. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a macskám rohant segítségért egyszer. A padláson cseréltem egy cserepet, amikor az egyik kilazult darab kicsúszott fölöttem, jól kupánnyomott, én meg leestem a létráról. Éppen nagy bajom nem lett, de a macskának első dolga volt ezt látván lerohanni, és torkaszakadtából nyivákolni a szomszéd ablakában (mint akit nyúznak, olyan kakón!) aztán mutatta neki az utat a padlásig. Nem haltam volna bele éppen, de ilyet macskától még nem láttam, nem is hallottam... Két éves kandúr.
2011. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagybátyám német vizslája volt a megmentő. A nagybátyám vadász és cukorbeteg. Egyszer mikor az erdőn voltak rosszul lett és összeset. A kutyája pedig eljött a faluba föl le rohangált az utcán és valami eszeveszettül ugatott (legalábbis a szomszédok ezt mesélték). Majd beszaladt hozzánk a kertbe (hozzátenném elég magas kerítésünk van és simán bejött rajta) majd kaparta nálunk az ajtót és mikor apum meglátta tudta, hogy baj van mert a nagybátyám és Fanni teljesen elválaszthatatlanok. Azonnal ment a kutya után aki elvezette őt addig ahol a Gábor összeset..

szóval én 100% ig hiszek ebben. Mondjuk nem tudom mennyire számít, hogy Fannika egy nagyon jól idomított kutya...igaz vadászatra de alapból ott is az a dolga, hogy a lelőtt vadat visszahozza vagy elvezesse oda a vadászt..

2011. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen esetet hallottam már. Biztos, hogy van ilyesmi, ez a kutyáknál ösztönszerű. Persze, ne olyan kutyától várjuk akit kicsapnak a kertbe 1méteres láncra és néha dobunk ki elé ételt, mert olyan kutyával nem alakul ki olyan kapcsolat. Macskákról is hallottam már ilyesmit, TV-ben is.

Velem személy szerint még ilyesmi nem történt meg, de olyan már párszor igen, hogy amikor fürödtem és belefekszem a kádba és csak úgy vagyok pár percig (nem csapok úgy mond zajt), akkor a kutyám felágaskodik megnézni, hogy mit csinálok (palotapincsi). Azt viszont kétlem, hogy utánam szaladna ha bárhol bajom történne, vagy éppenséggel haza szaladna. De ki tudja.

Az előző német juhászkutyámnál viszont sokkal jobban eltudtam volna képzelni ezt.

2011. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!