Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki jár hasonló cipőben a...

Ki jár hasonló cipőben a kutyájával?

Figyelt kérdés
Van egy bullmasztiffom (7hónapos) benti kutya, nagyon szeret bent lenni, sőt még így nyáron is hidegebb napokon csak dolgát végezni megy ki, akkor is vacogtatja az arcát. Most itthon vagyok, így a bentléte nem probléma. Viszont szeptembertől minden hétköznap reggel 6-kor el kell menjek itthonról és csak délután 4-5 körül fogok hazaérni. Nem tudom mit csináljak vele majd, hiszen nem rakhatom ki a kertbe a minuszokba. Az éjszakát mindenképpen bent tölti majd és mikor itthon vagyok akkor is bent lesz. A távollétemben nem szívesen hagyom bent mert a szobatisztasága sem tökéletes még ha nem látom, és félek, hogy unalmában szétszed valamit. Volt már egyedül a kanapé és a kosara látta kárát. Mit csináljak? Van aki bent altatja a kutyáját de munka miatt el kell mennie reggel és nem akarja bent hagyni? Hogyan készítsem el neki téli nappalokra a kutyaólat?
2011. aug. 5. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a probléma a keverék kutyámmal. Rövid szőrű, vizsla keverék, és igazán rombolt, és a kertbe esze ágában sem ment ki. Amikor munkába eljártam, akkor szépen kitettem egy elkeritett helyre, és hiába sírt, ottmaradt. Amire észrevettem, annyire megkedvelte a kintlétet, hogy télen is ott volt. a kutyólja tökéletes meleget adott neki
2011. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én kint tartom a kutyáim amikor nem vagyunk otthon, de nekem munkakutyáim vannak, hosszú szőrrel és a lakásunk hogyismondjam, elég hideg akkor is ha fűtés van. Kint van kutyaóljuk. Mi csináltuk de mostmár inkább azt mondom vegyél egyet ajtóval mert azt könnyebb tisztítani.
2011. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az én kutyám nem hord cipőt.
2011. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mielőtt elmész dolgozni, kiadós biciklis futtatás, korábban kell kelni, de legalább maradhat bent, és hagyj ott neki egy jó darab rágócsontot, és a problémás helyeket kerítsd el ha lehet
2011. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lakásban tartott kutyák 99%-a szokott egyedül lenni, és biztos vagyok benne, hogy gond nélkül megtanulja mindegyik. De a tiéd még nagyon kajla korban van.

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, és az ott leírtak alapján hagyd szépen otthon a kutyádat. (előtte sétáltasd meg) Ne hosszú időre, csak egy negyed órára. Aztán menj vissza a lakásba, és ha mindent rendben találtál, dícsérd meg. Ha valamit megrágott, akkor vidd oda elé, mutasd meg neki, és szídd le. Tudni fogja, hogy miért kapta a szídást.

Aztán egyre hosszabb időre hagyd ott. Biztos vagyok benne, hogy meg fogja szokni.

De egy kutyasulit azért mindenképp javasolnék, sokkal élhetőbb életet fogtok élni, ha a kutyád megtanul néhány komoly szabályt.


Azt sajnos nem tudom, hogy a bullmasztiffok mennyire bírják a hideget, ha mégis ki akarnád tenni.

2011. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szobatisztaság egy idő után stabil lesz, ha minden nap megfelelően lefárasztod akkor nem rombol. Ha mégis kint fog lakni, akkor is van több lehetőség. Ha fűtött a garázs, akkor kutyaajtót lehet rá szerelni, amin be tud menni, ha akar. Vagy lehet neki csinálni hőszigetelt kutyaházat thermofüggönnyel, és árulnak direkt kutyaházba való elektromos fűtést is, ami olyasmi mint egy villanypárna, a kutya alá kell tenni.
2011. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem fog megfagyni napközben. Éjszaka felmelegszik bent, nappalra kirakod, aztán amikor hazaérsz, bemehet veled. Kell neki egy nagyon jó kutyaház, és meg van oldva. Amire fagyok lesznek, addigra meg megszokja, hogy kint van napközben. És a bundája is ehhez fog alkalmazkodni. Az én kutyám is (beagle) nagyrészt kint van, amikor én nem vagyok itthon. Bár van családtag, aki egész nap itthon van, és ő be szokta hozni párszor. Plusz bent alszik éjszaka is, télen-nyáron.

A háza két rétegű (farost + lambéria), és lába is van, hogy a talajmenti fagyok miatt ne legyen hideg az alja se. Ezt ha jól kibéleled pokrócokkal, és nem túl nagy neki a ház, akkor a testhőmérsékletével felfűti majd magának. Plusz szélvédett helyre tedd a házat, és ha van fölötte még egy plusz tető (legalább a bejárata fölött), akkor az még jobb, mert nem fog beesni a hó vagy az eső még pár centire sem.

2011. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 6. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!