Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős kortól lehet egy...

Milyen idős kortól lehet egy gyereket egyedülhagyni a család kutyájával?

Figyelt kérdés

Van egy Németjuhászunk(a lakásban velünk nőtt föl,ismeri a gyereket,de soha nem hagytuk egyedül vele).Most 8 éves a gyerekem és szeretné elvinni sétálni ide a közelbe.Természetesen lakópark,itt nem keveredik el,ettől nem félek,de először távolról persze figyelném.Mindig együtt sétáltatjuk amúgy,tudják és ismerik a szabályokat mindketten.Azt próbáltuk már,hogy a fiamnak a parancsszavaira hallgat e a kutya,és igen.Pont úgy mint nekem vagy férjemnek.Amúgy engem tekint falkavezérnek.Vajon elmerjem engedni egyenlőre 5 perces sétára?

Nem kérek kioktató válaszokat! Köszönet!


2011. júl. 27. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Egy kisebb kutyával elengedném, de egy Németjuhásztól félnék, hogy elhúzza. De te ismered a kutyád. Ha bízol benne. akkor lehet. Bár nem értem miért baj, ha te is ott vagy?
2011. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
én nem engedném el
2011. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem az a baj,hogy ott vagyok én mennék.De a gyerekem egyedül akarja vinni.Akinek van ilyen korú gyereke az ért engem.Köszönöm a választ!
2011. júl. 27. 21:59
 4/14 anonim ***** válasza:
Ugyanezt gondolom, kistestű kutyával elengedném, de közepes/nagytestűvel nem, meglát egy macskát, másik kutyát, bármi miatt megindul, a fiad tuti nem fogja tudni megfogni, ezek mellett baja is lehet. Ha kisebb testű, akkor csak úgy engedném el, hogy lássam az ablakból:)
2011. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát tuti szomorú lesz a gyermek,de még akkor várnia kell jó pár évet!
2011. júl. 27. 22:09
 6/14 anonim ***** válasza:

a tesóm 9 éves, van egy németjuhász-keverékünk valamivel kisebb mint egy fajtatiszta, de azért ő is elég nagynak mondható

persze tesóm is egyedül akarja vinni

úgy oldottuk meg hogy a kezébe astam a pórázt, hagy vigye egyedül, de én is ott mentem szorosan mellettük hogy elkaphassam a pórázt ha bármi gond történne

jól is tettem mert egy másik kutya elkezdett őrjöngeni amikor meglátott minket az úton a mienk meg megugrott

de el tudtam kapni mivel ott voltam szorosan, és nem lett semmi baj

2011. júl. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*adtam
2011. júl. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez függ a gyerek felkészültségétől és a kutya természetétől is. A 8 év nem rossz, ekkor már talán a kutya is komolyan veszi. Azt viszont bele kell kalkulálni, hogy váratlan helyzetek bármikor előfordulhatnak, amivel lehet, hogy nem tudnak megküzdeni. Te ismered a kutyádat és a fiadat és a te felelősséged, hogy elengeded-e őket. Én a saját gyerekemet valószínűleg nem merném elengedni.
2011. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor legyen egy ellenpélda is... :oP

Én a saját gyerekemet ennyi idősen a saját kutyámmal akit ismerek, és tudom h reagál akár váratlan helyzetekben is, el merném engedni. Ő egy 22 kilós, vizsla jellegű keverék.

De távolból úgy h se téged, se a kutyát, se a fiadat nem ismerjük nem hinném h lehet tanácsot adni. Én annyit tudok, h az agyonféltett gyerekek kevésbé talpraesettek. Ezen kívül a kutyák érzik h ilyen helyzetekben h kell viselkedniük. Ha nyugodt a kutya, nem pórázrángatós, ijedős, macskakergetős, akkor mi szól ellene... a szokásos "virágcserép effektuson kívül?

2011. júl. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

valószínűleg nem lenne semmi gond, de azért csak van rá egy pici esély, hogy mégis... én nem merném.

nekem ugyan nincs gyerekem, csak öcsém, őt anno 9-10 évesen nem mertem elengedni egyedül sétálni az akkor 30kg-os kutyámmal. ma már el merném, nevelődött annyit fejben és erősödött izomzatilag, hogy 12 évesen már meg tudja fogni, ha bármi történik.

abba a szituációba gondolj bele, hogy ha a kutya úgy dönt, hogy a fiú veszélyben van... én nagyon valószínűnek tartom, hogy a fiad nem áll a kutya fölött rangsorban, viszont a gyerek a falka része, esendő, meg kell védeni. jön egy olyan szitu, ami valójában nem rejt veszélyt a rá nézve, de a kutya nem kockáztat, bevédi. ez lehet akár egy részeg ember, aki arra kalimpál a parkon keresztül, a kutya mérlegel majd kitámad. ha Te vezetnéd nem tenné, de a gyerekkel nem kockáztat.

ez most csak egy példa, ami eszembe jutott, én nem engedném le őket egyedül. inkább csak menjetek le együtt valami belátható füves részre, aztán maradj le, míg ők sétálgatnak.

2011. júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!