Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Boxer hajnalba a betőrőket...

A Boxer hajnalba a betőrőket meg is harapja vagy csak ugat? És a Ridgeback megharapja?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem mindegy, hogy kölyökről van-e szó, vagy felnőtt kutyáról, de szerintem felnőttről.

figyelj, mondják, hogy a boxer nem jó házőrző, de ha úgy neveled, hogy ne is legyen az(pl.kényezteted,gügyögsz neki,mindenkivel megsimogattatod,stb) akkor nem is lesz...nevelés kérdése. a ridgebackről nem tudok sokat, de ugatni biztosan fognak mindeketten, aztán már nekimenni..hát ez inkább a rotikra vagy a ambullokra jellemző..ha tévedek, javítsatok ki.

2011. aug. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"Keményen" viselkendék vele
2011. aug. 18. 19:26
 3/11 anonim válasza:
Es delbe meg is nyalja oket
2011. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A ridgeback elsősorban vadászkutya, nem valószínű, hogy megharapja az embert.
2011. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a "keményen bánást" nem tudom, hogy érted, de nem ajánlom.


ma már a katonai, rendőrségi kutyákat sem kemény kézzel, üvöltözve, verve képzik ki, és ez nem véletlen.



ajánlom, mielőtt beszerzed a kutyát, olvasd el Jan Fennell-től a hallgassunk a kutyánkra, és a kutya legjobb barátja című könyveket, sok kellemetlenségtől megkíméled vele magad és a kutyádat!:)



egyébként ha "kemény" kutyát akarsz,közép ázsiai juhász.


nem egy sz.ros 100 éves fajta (nem a ridgebackre gondolok), hanem több ezer éve a vérében van, hogy életre-halálra védelmezzen.


A rendőrség is próbálta alkalmazni, de nem lehet neki szilárdan megtanítani, hogy ne torokra menjen.


egyébként ma már a Yellowstone parkban ilyennel védekeznek a grízlik ellen.

meggyőző?...

2011. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

az én boxerem sátor módjára viselkedik hajnalba:D harapni nem harap ha így lenne már nem hordanám a boxer alsót:D

amugy szerintem minden kutya jó házörző ha meg van tanítva

2011. aug. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

boxert is és rhodesian ridgeback (afrikai oroszlán kutyát is ki lehet képezni Öv-re,nem lesz olyan biztos fogásuk,mint egy Tervuerennek,vagy mint egy Német juhásznak,de hatékonyak lesznek.

De ha örzésre akarsz kutyát inkább válassz az alábbiakból:

NJ,manapság már nagyon jó munkavonaló kölyköket tudsz találni,akár hol.

tervueren,malinois,gronendoel nagyon jó belga örző védők,jó,erős fogással.

2011. aug. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, ha érdekel a fajta, itt bőven tájékozódhatsz:


[link]



a kutya nem fog betörőbe harapni, mert ép eszű embernek nem jut eszébe betörni egy olyan házba, amit 1-2 ilyen kutya őriz.

2011. aug. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A válasz írója 65%- ad hasznos válaszokat. Egyik kérdésnél azt írtad h nem nagyon szoktad ajánlani ezt a kutyát (káj) mégis két kérdésnél meg
2011. aug. 19. 20:16
 10/11 A kérdező kommentje:
A többinél is csak ezt írod
2011. aug. 19. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!