Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rhodesian Ridgeback (Afrikai...

Rhodesian Ridgeback (Afrikai Oroszlánkutya) vagy Boxer? (lent)

Figyelt kérdés
Melyik nyáladzik kevesebbet? Melyik van meg gyerek (4,12) mellett jobban? Melyiket lehet jobban TANÍTANI?( ez nagyon fontos lenne).melyik van el jobban egy kan törpe toy uszkárral? Március közepén venném. Azért írok már most ide, mert mert a gyerekem nagyon szeretne egy nagytestü kutyát akit, majd ö fog tanítani. Futni minden reggel megy a mostani kutyájával is. 30 percet szokott futni vele. Ezekkel kb. Mennyit kéne? Mennyi eledelt kéne adni neki? Vagy milyet? 1190 NM-es a telek házzal együtt.
2011. aug. 5. 22:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

A Ridgebacknak nagyobb a mozgásigénye jóval mint egy boxernak. A telek elég tágas, de egy ilyen kutyának ez közel sem elég mert magától nem fog futkározni. Persze társasága lesz az uszkárral, de vinni kell sétálni. Régen vadászkutya volt szüksége van a különböző ingerekre. A futás jó ötlet, de kölyökkorban nem szabad. Viszont arra is számítson, hogy 30perc futás nem elég neki. Elég egészséges fajta.

A boxer jobban nyáladzik, több egészségügyi problémája lehet. De egy igazi kis bohóc, játékos. A boxernek is van azért mozgás igénye, vele is lehet futni, csak a Ridgebacknak nagyobb. A gyerekeket nagyon szereti. Hány éves a gyereked? Mert azért elég szilaj kutya, és megfogni egy boxert azért tudni kell. Mondjuk Ridgebackot is mert ő is nagytestű, nagyobb mint a boxer ahogy írták.

De szerintem egy boxer jó választás lehet neki. Pörgős kutya, imádja a családot.

A rágás pedig szoktatás kérdése. Igaz több boxer tulajdonostól is hallottam, hogy elég rágcsálós volt a kutya, de általában kinövik. Vagy nem :) Le kell fárasztani és neki való rágható dolgokat venni akkor csak nem lesz akkora katasztrófa.

2011. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Afrikai oroszlán kutya. De azzal nem elég 30 percep futni legalább 3 óra intenzív mozgás. Nem nyáladzik. A más kutyákkal való kijövetele csak nevelés kérdése. Az hogy szétrágja a dolgokat minden kölyök kutya csinálja. De amúgy a nevelést ne hagyd a gyerekedre mert következetes gazda kell neki. Mint a legtöbb kutyafajtának. De amúgy a gyerekeket kedvelei.
2011. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

tanulj, olvass, konzultálj szakemberekkel!

egy kamasz gyermek -ha a szülei nem nevelik, nem szocializálják megfelelően a kutyákhoz (és a kutyát sem emberekhez) akkor kihívás, konkurencia lehet az a kutyának, a kicsi pedig zsákmány!

Szükséges: hozzáértés, türelmes és következetes nevelés és sok energiabefektetés (napi rendszerességű 4-5 órás törődés, mozgatás, nevelés, képzés stb.) .

Ezek nélkül semmilyen kutya nem ajánlott!

A meglévő kutya viselkedése és enegiaszintje sem elhanyagolható szempont. Ezek jellemzően magas energiaszintű munkakutyák! Egy alacsony vagy közepesen aktív családban így alapból domináns szerepbe kényszerülnek.

Milyen a viszonyotok, mennyit sétáltok, egyéb közös tevékenységek?

Egy kertbe kényszerítve mindkét kutyafajta be fog kattani(csak idő kérdése) akármilyen jó genetikával is rendelkeznek! (100000 alatt nem kapsz normális tenyésztőtől, jó vézenű ebet, és az etetésük is min. 120000 évente+ esetleges orvosi költségek, képzés stb)

2011. aug. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%

Boxer. sztem szebb, mint a ridgeback, imádnivalóak, nem tudsz rájuk haragudni :D, igazi mókamesterek ;)

Boxer gazdi.

2011. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a Rodit választanám :)

A régi szomszédunknak volt 3 ilyen tündére, és imádtam őket.

Okosak, és nagyon szépek. Állandóan játszani akartak a kerítésen át is :D Ráadásul hihetetlenül jól kijöttek két kis yorkie vakarccsal.

2011. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 compactegon ***** válasza:
100%
én is a ridgeback-re szavazok. szeretem a boxereket mert játékos bohócok, de nekem túl nyálzanak :) viszont a rodéziai régi álmom, gyönyörű és határozott kutya.
2011. aug. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

1. Afrikai Oroszlánkutya

2. Mind2

3. Boxer

4. Mind2

5. 1órát kb.

6. sokat

7. Junior, Tescos minden kutyatáp jó!!!

2011. aug. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

sztem ridgeback :)

és ezt nézd mit találtam

[link]


törzskönyvezett, ivartalanított 4 éves kutyát elajándékoznak Pozsonyban. :)

2011. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
09:02! Tesco-s táp? Na ne..
2011. aug. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 compactegon ***** válasza:
szerintem se gondolta komolyan a 9.02-es...
2011. aug. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!