Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns a kölyökkutyám?

Domináns a kölyökkutyám?

Figyelt kérdés

Egy 3 hónapos angol cocker spánielről van szó. Az égeagyadta világon semmi gond nincs vele, már szobatiszta, bírja a pórázt is (jó még néha rágcsálna), tudja a gyere, ül, fekszik parancsokat is, és tisztában van a "nem"-el is. A "nem"-nél kezdődnek a problémák, mert persze mint minden kiskutya, ő is állandóan rágcsálna, és a legnagyobb gond, hogy általában a lábamat, kezemet vagy a nadrágomat szemeli ki erre a célra. Ha rászólok hogy nem, akkor abbahagyja, de újra próbálkozik vagy 5x, és mindig abbahagyja de lehet látni, hogy nem tetszik neki a dolog és elkezd ugatni rám és morogni méghozzá elég intenzíven. Ha elindulok ilyenkor felé akkor elkezd hátrálni míg végül lefekszik, de nem értem miért csinálja ezt. Mit lehet tenni, hogy ne morogjon, ugasson rám? Baj ez, vagy ilyen kiskorban még ne foglalkozzak ezzel?


Egyébként most rendesen bűntudatom van, de az előbb már annyira ugatott, ugrált felém és morgott, hogy hiába mondtam bármit is, nem hagyta abba, fogtam és lenyomtam a földre. Lent tartottam mindaddig amíg meg nem nyugodott, majd elvettem a kezem, még kicsit lent feküdt, majd fogta magát, bement a helyére és most alszik. Nagy hülyeséget csináltam? Nem káros ilyen pici korban így helyretenni őket? Valószínű a falkavezérséggel vannak gondok, pedig próbálok mindent betartani, kezdve az etetéstől az ajtón kimenetelig, valamint a hazatérést követő nem rögtön üdvözlésig, de őszinte leszek, még nem mindig sikerül betartani a dolgokat, hisz olyan pici és örül az ember mikor hazaér és végre megölelgetheti a kis dögöt. Mindenesetre próbálom majd betartani az irányelveket.


2011. szept. 7. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent jól csinálsz, nyugalom :)
2011. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jah, mindent jól csinálsz.:D
2011. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Minden kiskutya próbálkozik, meddig mehet el. Remekül csináltad. Nem kell minden könyvben leírt dologhoz betű szerint ragaszkodni. Az ember érzi, meddig mehet el a kutyával.
2011. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Álj-álj-álj-álj!!!!! Tökéletesen csináltad a lenyomást! De ne legyen bűntudatod, mert ez a lelkiállapodat gyengíti a kutyád szemében. Nem kell feleselges szavakat használnod, mint pl.: nem! Ha harap, akkor érintsd meg. Ne üsd! Hanem harapd inkább a kezeddel. Nem láttál még anyakutyát, amikor a kölykeit fegyelmezte? Ugyanezt csinálja, megharapja őket. Te neked is ezt kell tenned vele. Egyébként kutyarehabilitációval foglalkozom, ha gond van írj ide: favaf@freemail.hu bármilyen kérdésre ingyen válaszolok :)
2011. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Utolsónak: olvastam sokat már arról hogy kellene ilyenkor helyre tenni, néztem a kutyadokis műsorokat is, de próbálj meg egy teljesen felpörgött kölyökkutyát bökdösni, meg a kezeddel "harapni", az istennek se érti mit akarok, azt hiszi játék és próbálja elkapni a kezemet :) Most a lenyomás előtt a lábammal próbáltam bökdösni (csak a lábujjammal az oldalát, egyáltalán nem fájt neki), bevált, mindig kizökkent csak annyira nem tetszett neki a dolog hogy elkezdett ugatni, morogni, ugrálni, nah onnantól semmi nem használt. Miközben lenyomtam nem volt bűntudatom, tudom hogy nyugodtnak kell lenni, semmi idegeskedés vagy izgalom, csak most ahogy nézem ahogy alszik, most lett rossz érzésem :) Én kibírnám ezt a harapdálós korszakát, tudom mind ilyenek, csak a baj mikor ismerősöm hozta a 3 éves kislányát, vele is így akart játszani, hogy huzigálta a nadrágját, valamint harapdálni akarta és elég ciki volt. Ilyenkor azt hiszik hogy tök agresszív kutyám van és még az is a fejükben lehet, hogy miért nem bírom megnevelni a kutyámat.
2011. szept. 7. 15:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont hasonló gondolatok fordultak meg a fejemben, az én kutyusom is pont ugyanazokat csinálja mint a tied. :) Énrám is rám ugatott, mert kifejeztem ellenvetésemet, hogy ne harapja a lábamat. Ugatott rám 2-3x, de látta rajtam, hogy meg sem mozdulok, állok mint a cövek, hozzá se kellett érni, elkezdett hátrálni, és végül lefeküdt elém. Apu azt kérdezte: "neveled a kutyát? ráütöttél?" . Én csak azt mondtam neki mosolyogva, hogy hozzá sem nyúltam. Próbálgatják a kutyák már pici korban is a határokat, de te határozod meg, hogy mit szabad és mit nem. Te vagy a főnök, nem ő! :)
2011. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nah az én kis hülyekutyám makacsabb, ha látja hogy nem mozdulok, akkor újra nekiugrik a nadrágomnak :D Egyébként amikor azt magyarázom neki, hogy a szobában kell maradnia, akkor én is csak állok előtte, nem szólok egy szót sem, és hamar megérti. Kb. 3x megpróbál kisurranni mellettem aztán feladja de annyira érzéke van a hülyeségekhez, hogy fogja magát lefekszik és rögtön elkezdi rágcsálni a bútort, pedig tudja hogy azt sem szabad :D Nem is értem minek veszek neki játékokat, mikor minden más ezerrel érdekesebb és harapdálnivalóbb :)))
2011. szept. 7. 16:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt kölyökkutyám, és tudom, hogy milyen amikor tiszta hiperaktív. Nos, ha ennyi benne az energia, akkor mit kell tenned? Lemozgatnod! Megfuttatnod! Ha kölyök akkor még könnyeb biciklivel vagy görkorcsolyával vinned :) Ha kifáradt, akkor már könnyeb lesz fegelmezned :) Egyébként a lábas érintés is jó, de könnyeb ha a sarkaddal érinted.
2011. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy ennyivel később jelentem meg. Én vagyok, aki írta a lenyomásos dolgot. Ha játéknak veszi, ahogy te harapod, az azt jelenti, hogy nem tisztel téged. Ha ráadásul morog és ugat is mellé, az is a tiltakozás jele. Mindenképpen le kell állítanod a viselkedését, mert nagykorában bajok lesznek belőle.
2012. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!