Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kaukázusi...

Mi a véleményetek a kaukázusi juhászkutyáról?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert most szeretnék venni, és hogy a gyerekekhez hogy viszonyul? okos kutya? mármint könnyen megtanul mindent? (pár hónaposat szeretnék!)
2011. aug. 5. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom számít e a véleményem,nekem kaukázusi-lbaradot keverék kutyám van.:)


Én nagyon megvoltam vele elégedve,nagyon barátságos velem és a családommal az idegenektől fél(persze ugat rájuk),de szerintem erről mi tehetünk,mert csak itthon volt,nem sétáltattuk.:)Egész jól megtanulta a dolgokat,ügyes kutyus:)

2011. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Véleményt nem tudok mondani róluk, de épp van egy örökbe fogadásra váró kaukázusi juhászkutya ismerősömnél, ha nem fogadják örökbe nagyon rossz helyre kerül. Esetleg ha érdekel írj privit! Köszönöm!
2011. aug. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :)

Hát már meg van hogy honnan fogok venni, de szurkolok hogy találjanak neki gazdit.:))

2011. aug. 5. 22:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis kutya. Nem kezdőnek való, tud elég kemény is lenni, bár manapság már nem ritka a golden lelkivilágú kau. Bár azt én inkább valami új fajtának nevezném, mert a kaunak az a lényege, hogy kemény. Okos kutya egyébként, mindegyik okos, de őt arra tenyésztették, hogy egyedül döntse el a dolgokat, az engedelmesség nem az erőssége. Ha nem tudod jól megnevelni, veszélyes lehet. Szóval gyerek mellé csak akkor, ha van már tapasztalatod ilyen kutyákkal (és ha lenne, gondolom nem kérdeztél volna ilyet, úgyhogy inkább válassz más fajtát...).
2011. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Gyönyörű. Egy territoriális gyilkológép. Szerintem Magyarországon kevés olyan ember él, akinek ilyen kutyára van szüksége. Persze, hogy okos kutya, hiszen arra szelektálták őket, hogy önállóan őrizzék és védjék a nyájat mindenféle betolakodóval szemben. Könnyen tanítható? Hát az ül és a fekszik biztosan könnyen megy, de hogy végre is hajtsa, ahhoz neki is akarnia kell. Azt ne várd, hogy huszonötödször is ugyanakkora lelkesedéssel ismételje, akár egy németjuhász! Nekem az a véleményem, hogy ezek az óriástestű pásztorkutyák nem városba valók. Hatalmas területek őrzésére annál inkább. Az emberek csodálják, mindenki ismeri, vagy ismerni véli. Azt tapasztaltam, hogy ha meglátnak egy hasonló méretű, nagy szőrös kutyát az utcán, akkor azonnal sugdolóznak, hogy "odanézz, egy kaukázusi". Persze nem az, de mindegy, a lényeg, hogy nagy és szőrös. Őszintén szólva én csak egy kauról tudok, akivel a gazdája egyáltalán be mert menni a városba sétálni szájkosár nélkül. Az sokkal jellemzőbb, hogy amikor elkezd a kiskutya kamaszodni, akkor előkerül a lánc, épül a kennel, mert "morog mindenkire a családból", jobb esetben kétségbeesetten menekül a gazdi egy kutyaiskolába segítségért. Ez persze nem a kutya hibája, hanem a tudatlan gazdiké, akiknek egyrészt fogalmuk sincs, hogy valójában milyen állatot vesznek maguk mellé, másrészt a felelőtlen eladóé, aki szinte bárkinek odaadja kicsit, aki leperkálja a vételárat. Én nagyon sajnálom az ilyen kutyákat, mert nem azt érdemlik, hogy egy kis kennelbe zárva vagy láncra verve éljék le az életüket!
2011. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
elég kemény kutya az tény. egy gyerekkori barátoméknál volt. Minden járókelőre ugatott, morgott, kivéve a gyerekekre. Csak a haverom apjára hallgatott, senki másra a családból és ahhoz is kellett egy fellépés. A srác (8 éves volt) nagyon sokat játszott vele, ő össze-vissza dögönyözhette a kutyát. de amikor átmentünk játszani, akkor sokszor inkább bezárták a biztonság kedvéért. Kirándulni mentünk vele többször is, úgy nem volt para, hogy nem a saját területén van.
2011. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. akkor kemény kutya.. és ha kicsi korától jó nevelésbe van, akkor is ilyen durva? vagy az benne van a vérükben? a csirkéket/kacsákat bántja?
2011. aug. 6. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez benne van a vérükben, bár mint minden fajtánál, itt is előfordulnak az átlagtól eltérő vérmérsékletű példányok. Csak azt nem értem, hogy ha tartasz tőle, hogy "durva" lesz, akkor miért pont ilyen kutyát akarsz? Annak kell ilyen kutya, akinek ezekre a tulajdonságokra van szüksége. Családi kutyának olyan való, amely alapból békés természetű. A nevelését sem tudom hogyan képzelted, el, mert ha ennyire nem ismered a fajtát, hogy ilyen alap dolgokat kell megkérdezned, akkor kétlem, hogy a neveléséhez értenél. Szóval van valami komoly indokod, ami miatt ezt a fajtát akarod? Az "ez tetszik" nem komoly indok!
2011. aug. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, már én is rájöttem hogy nem ő a megfelelő kutyus számomra. egy tacskó-puli keveréket néztem ki magamnak, és ma már el is megyek érte.:))
2011. aug. 7. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!