Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hajlandó lennél egy kezdő...

Hajlandó lennél egy kezdő kutyakiképzőre bízni a kutyádat, aki - mivel tapasztalata van, de nem csinálta még "főállásban" - jóval kevesebbért vállalja, mint a profik?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyit lennél hajlandó fizetni engedelmességre, problémamegoldásra, vagy csak egy kis szakszerű, nevelő jellegű sétáltatásra?
2011. aug. 7. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Senkire nem vagyok hajlandó bízni a kutyáimat, lehet az felőlem világbajnos kiképző, vagy az édesanyám, és nem nézem jó szemmel azt sem aki hajlandó. Irtózom attól hogy mások dominálják le a kutyáim, parancsolgassanak nekik vagy bármit tegyenek rövid simogatáson kívül. Ha valami baj van, akkor majd NEKEM segítsenek, és én megoldom.
2011. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egy jó kiképző ezt is teszi, a gazdának segít, hogy kezelje a kutyáját. De mégsem hívhatjuk gazdaképzőnek, még akkor sem, ha valójában arról van szó :D
2011. aug. 7. 23:25
 3/13 A kérdező kommentje:
Szóval ennek fényében értelmezd újra a kérdést kérlek, az ilyen gazdák véleményére különösen kíváncsi vagyok, mert a legtöbben sajnos azt hiszik, hogy a kiképző valamiféle szerelő, aki odamegy, megjavítja a kutyát, amíg ők ülnek a fotelben... Pedig normális esetben egyáltalán nem erről van szó.
2011. aug. 7. 23:27
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Akkor normálisan tedd fel a kérdést, mert akkor a kiképző hozzá sem nyúl a kutyához tehát nem kell rábízni, mondhat akármit nekem, ha nem akarom, nem teszem meg.

Amúgy pedig ha ki akarom képzeni akkor kutyaiskolába viszem és nem privát oktatóhoz, mert az nem tud például kutyatársaságot, agilityt, őrző-védőt és ehhez hasonlókat biztonsítani. Hogy melyik iskolát választom, attól függ milyen közel van, és milyennek találom az oda járókat. Nekem versenycéljaim vannak, tehát nem hinném hogy választanék kezdőt, mert biztos sikereket akarok. Ha nagyon problémás kutyám lenne szintén nem választanék. Ha csak átlag családi kutyát akarnék, akkor minden gond nélkül választanék egy kezdőbbet is.

2011. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem bízom senkire a kutyámat, pláne nem adom oda neki, hogy elvigye "nevelő jellegű" sétára.


Én vagyok a kutya gazdája, egyedül én parancsolok neki na meg persze a "falkánk2 többi tagja, azaz a szűk családom.

Senki más.


Ha problémám lenne max. elvinném kutyaiskolába ahol a képzett oktató instruktál, de az irányadását követve én nevelem a kutyám.

De hálistennek erre sincs szükségünk, mivel értünk a kutyákhoz.

2011. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Tudod, akik eljutnak oda, bármilyen okból, hogy kiképzőnek adják oda a kutyát, a legtöbbje nincs is tisztában azzal, kiképző,- és kiképző között óriási különbségek vannak. Így, akár Te is lehetsz a szemében a varázsló, aki tökéletesen megnevelve adja vissza a kutyáját.

A sétáltatás más tészta. Ott talán nem is kell akkora "szakértelem". Persze, nem komoly problémás kutyát véve alapul.

Az anyagiak meg....

A legtöbb ember minimum összegért mindent akarna.

A kérhető összegnél is van olyan, hogy valakinek pl gyanús, ha olcsó. De van olyan is, aki szemrebbenés nélkül kifizetne nagyobb összeget is.

Szóval, nem lehet ebből kiindulni igazán.

2011. aug. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem. Én egy kiképzőt ismerek, akire lelkiismeretfurdalás nélkül rábíznám a kutyámat!
2011. aug. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem szoktam senkire bízni a kutyám még egy profi kutyakikébzőre se.
2011. aug. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha a gazdát okítom, azzal is a kutyáját bízza rám, csak nem közvetlenül, hanem közvetve. Ezért érzem még mindig helyesnek a megfogalmazást :)

Örülök egyébként, hogy itt ennyien vannak, akik a saját nevelés és a kutyaiskola hívei, nyilván az a legideálisabb. De vannak helyzetek és emberek, akik jobban szeretik otthon, rengeteg kiképző dolgozik háznál, és a kutyának az is jobb, mint a semmi. Elfoglalt gazdának jobb lehet a házi képzés rugalmas időpontokban. Tudom, olyan ne vegyen kutyát, de ha már van neki, inkább képeztesse/képezze háznál, mint sehogy, inkább segítsen neki egy kiképző egyénileg otthon, minthogy utcára tegye a problémás kutyáját. Szóval van igény a háznál képzésre, akkor is, ha az nem a legjobb megoldás.

2011. aug. 8. 10:27
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Én is inkább annak a híve vagyok, hogy a saját gazdája képezze a kutyát, rajtam kívül senki nem viheti a saját kutyáimat sétálni, mert bármi történhet, amit egy olyan ember, aki nem ismeri a őket és ráadásul nem is profi kiképző nem tud jól lereagálni.

Problémás kutyát sem bíznék kezdőre, mert abból könnyen baleset lehet, avagy a kutya viselkedése még problémásabbá is válhat nem megfelelő kiképzővel. Persze ez nagyban függ a probléma milyenségétől, egy olyan kutyát, aki húz pórázon, vagy felugrál, szóval ilyen enyhe problémákat kezdő is meg tud oldani(persze ha rendelkezik megfelelő szakértelemmel és határozottsággal). Viszont egy agresszív, támadó vagy extrém félős kutyát nem adnék a kezébe.

Egy családi, alapvetően jó természetű, nyugodt kutyát, akinek segíteni kellene az alapengedelmesség elsajátításában minden gond nélkül elvállalhatsz. Én sokat nem kérnék érte, max 500 ft/óra.

2011. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!