Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát vinni autóbuszon?

Lehet kutyát vinni autóbuszon?

Figyelt kérdés

Nem tudja véletlenül valaki,hogy lehet -e kutyát szállítani buszon??Kettő Havaneseről lenne szó!

Van-e valami szabály és ilyesmi??Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 8. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
szájkosárral + menetjeggyel igen de azt nem tudom hogy lehet e kettőt. vagy ha szállító kosárban viszed akkor kézipoggyászként.
2011. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Lehet szállítani buszon elméletileg bármilyen kutyát.

Póráz és szájkosár kötelező rá. Havanesere is. Jegyet venned kell neki

0-50km 110ft

50,1-100km 145ft

100,1 felett pedig 195ft.

Lehet hordozóban is vinned akkor elméletileg nem kell fizetned érte mert kézipoggyászként felviheted. De ez nem biztos (mert barátnőmnek is fizetnie kellett múltkor) Bár itt nem is olyan szinten veszik inkább távolsági járatokon. Volt már, hogy ingyen utazott a kutyám a városba szájkosár nélkül, volt már hogy 60forintot kértek zsebbe és volt, hogy rendesen 155forintot kértek szájkosárral.


Viszont úgy tudom, hogy csak egy kutyát lehet felvinni a buszra. De kiskutyával lehet kivételt tesznek.

2011. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Szia!:)


A legjobb, ha felhívod a társaságot, amivel utazni akarsz.

Más szabály vonatkozik a BKV-ra és a Volánra.


BKV-n szájkosárral, jeggyel viheted és tudtommal egyszerre többet is, pláne, ha ilyen kicsik.


A Volán gázos, mert ott egyszerre elvileg csak 1 kutya utazhat a buszon, én be akartam vinni őket a városba, és szájkosárral sem engedték be őket...

Kérdeztem, hogy mi van, ha a másikat az öcsém viszi, akkor sem...

Érdekes...

De lehet, hogy csak a sofőr akart k.csögösködni.


Szóval hívd fel őket, akkor nem érhet meglepetés!

2011. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is havanese-m van, szájkosarunk sajnos nincs, így menetjegyet váltottam és pórázon vittem fel, ha ellenőr volt a buszon/villamoson felvettem az ölembe. Elfogadták így, bár ez ellenőrtől is függ. De amióta olvastam, hogy boxban ingyenes az utaztatása, azóta azt használom, hisz nagyon sokat spórolok vele.
2011. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!