Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a harapdálásról a kiskutyát?

Figyelt kérdés
8 hetes a kutyusunk még csak 2 napja van nálunk. Ha játszunk vele mindig harapdál és ez néha eléggé fáj mivel tűhegyes fogai vannak.Hiába szólunk rá ugyanúgy harapdál. Viszont muszáj lenne leszoktatni, ugyanis 2 hét múlva a kis tesóm jön haza a nyaralásból és nem szeretném ha megharapná. Kérlek segítsetek!!!
2011. aug. 8. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Ismét valaki, aki kutyát vett magához és fogalma nincs a kutya természetéről. Sajnálatos.

Olvass:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=harap+a+kuty..

2011. aug. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem szarkasztikus válaszra vágytam, de azért köszönöm. Egyébként meg nagyon utána olvastam a kutyafajtának, de ilyet ott nem találtam úgyhogy gondoltam megkérdem itt. De azért tényleg köszönöm azt a linket, elolvasom az ott lévő kérdéseket és válaszokat.
2011. aug. 8. 17:54
 3/9 anonim válasza:
Nemtudod leszoktatni, mert a kiskutyuknak így erősödik a foguk! ^^)
2011. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
amikor harap bökd meg az oldalát. fontos,hogy ne legyél ideges,mert a kutya megérzi és akkor nem törödik veled.nekem sokat segített a csodálatos kutyadoki könyv.abban mindent megtalálsz.
2011. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De le lehet...

Nekem egy kutyakiképző mondta. Ha durván, erősebben harap a kis kutyus, akkor meg kell tanítani neki, hogy a kezeddel nem csinálhatja ezt! Maradjon a botnál, vagy a játékoknál.

Tedd a következőt. Amikor harap, akkor húzd be a pofija szélét, az ujjad felé, így magát harapja meg.

Persze, ha nem durván harapdál, akkor felesleges addig kitolni vele, de ha erősebben, és folyamatosan, akkor nyugodtan bevetheted ezt az akciót. :)

2011. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 17:54

Tudod,ha csak a mai napot is nézzük, nem az első vagy, aki ezzel a kérdéssel jön ide. Ez nem fajtaspecifikus dolog, hanem minden kölyök kutya reakciója. Kicsi, harap, mert kutya és így játszik. Komolyan gondoltam a belinkelt kérdéseket, hiszen sok helyen adnak benne tanácsot. A Te dolgod, hogy kiválaszd azt, ami neked megtanulható, végrehajtható. Sok örömet a kiskutyádhoz!

2011. aug. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hasznosak voltak :)
2011. aug. 8. 18:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegyél neki olyan játékot,amit kedvére haradálhat,mert szerintem jön a foga,bár lehet,hogy hülyeséget írok!:S
2011. aug. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
óóó XD van neki játéka. kettő is, ha megharap azt tömöm a szájába, de nem túlzottan hatja meg :P
2011. aug. 9. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!