Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a harapdálásról, ugatásról, ugrálásról, morgásról?

Figyelt kérdés
Már 3 hete nálam van egy golden kiskutya.Eddig minden ment,tudunk ülni,feküdni,hallgat(ott) a NEM-re figyelt,odajött ha hívtam,nem morgott.3 napja elkezdett morogni ha nem rögtön adtam oda neki a kaját,nem marad ott,ahol eddig ott maradt,ugrál,mindent és mindenkit összeharapdál és morog,úgy,hogy kilátszik a felső fogsora.Kérdeztem állatorvost,hogyan szoktathatnám le,de azt mondta kinövi ezeket.Ugyan már.Amelyikbe berögzül,hogy ugrálhat,az ugrálni fog 3 évesen is.
2011. ápr. 7. 19:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

tehát van egy kb. 3 hónapos kutyád. teljesen normálisan viselkedik és így fog még kb fél évig.

Azért mielőtt vettél egy kutyát tájékozódhattál volna

2011. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha ugat rád vagy morog, szorítsd össze a száját, és akkor se hagyd abba, ha már nyűszít. Nyomd le a földre 1 percig, 1 hét múlva meglátod, semmi baj nem lesz vele. Ezt nem kinövi, hanem nevelni kell.
2011. ápr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Amit nem akarsz, hogy csináljon, azt letiltod.Persze, ne várd, hogy azonnal jó kiskutya lesz.
2011. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszike,tökéletesen tájékozódtam.Tudod,van ez is,az is.

DE szerintem nem normális,hogy rám morog...Mert ha egy vad idegenre,azt mondom,na csókolom.De nemár hogy rám...Meg családtagokra.

2011. ápr. 7. 19:39
 5/22 A kérdező kommentje:

2.komment.Ez nálad bejött?

3.Nem várom,és nevelem.:))

2011. ápr. 7. 19:40
 6/22 A kérdező kommentje:
Harapdálás?.Valaki tud valami jót?
2011. ápr. 7. 19:41
 7/22 anonim ***** válasza:
Bejött, igen, berni pásztornál és tacskónál egyaránt :)
2011. ápr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

És az ugrálásra,meg a harapdálásra van valami tuti?

Ugy szokott kezdődni,hogy hátravágja magát,és hasát simizem.Akkor a drága el kezd harapdálni,a nem-re nem hallgat...

2011. ápr. 7. 19:43
 9/22 anonim ***** válasza:
Morgásnál irgalmatlanul leordítod a fejét, esetleg fizikailag is megmutatod neki ki a főnök (nem kell verésre gondolni), plusz a kaja aznap akkor kimarad. Hamar megtanulja. Az ugrálásra egy felhúzott térd elég hatásos, és egy hangos, magabiztos NEM. Nem kell megrúgni, elég az a lendület, amivel ő ugrik. Kellemetlen lesz neki, hamar abbaghagyja. Minden másra a sima letiltás a legegyszerűbb.
2011. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%
Egy tuti az ugrálásra és a harapásra! Mikor rád ugrik, hajlékony vesszővel a lábszárára csapsz, és NEM! vezényszó!Ez megcsípi a lábát... Pár alkalom és nem fog próbálkozni...
2011. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!