Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet Havanese-t leszokta...

Hogy lehet Havanese-t leszoktatni a harapdálásról?

Figyelt kérdés

Megnéztem már az ehhez a témához tartozó Póráz két végén-t is, bár abban dán dogok voltak. Ott azt tanácsolta Viktória, hogy adjunk ki kiskutyás éles hangot és forduljunk el a kutyától.

Ha én elfordulok akkor a lábamat harapja meg. Hiába dobok neki játékot vagy a kezemben fogom és adnám neki h játszunk, ő a karomat/ujjaimat/lábamat támadja meg.


2010. máj. 27. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanúgy ahogy egy németjuhászt. Egy kérdéssel alább...
2010. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, el is olvastam, de ez pici kutya és fut utánam és a sarkamat támadja és szinte rángatom, ahogy lépek...
2010. máj. 27. 22:02
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Mert egy németjuhász KÖLYÖK nem pici?
2010. máj. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem fogja kinőni a harapdálást?
2010. máj. 28. 20:46
 5/9 anonim ***** válasza:

De, valamennyire ki fogja nőni, de ha megengeditek neki, sőt esetleg nevettek rajta, hogy milyen cuki, akkor meg fogja tanulni, hogy ez a viselkedés helyes, tetszik nektek, és mindig csinálni fogja. Lesznek ennél rosszabb szokásai is, azokról hogy fogod leszoktatni? Erélyesen rá kell szólni, hogy nem, esetleg egy ujjal az orrára koppintani és faképnél hagyni. Ha nem megy, akkor nem volt elég eréjes a rászólás. Nehogymár egy havanese kölyköt ne tudj leállitani! Elég érzékeny kutyák ahhoz, hogy egy határozott tiltás után lelapuljanak egy sarokban.

Na akkor hagyd pár percre magában, és ne foglalkozz vele egy pár percig, utána hvd magadhoz. Ha megint harap, megint szólj rá. Csináld fél órát, és megérti, egyre ritkábban fog harapni, ha mindig az lesz következménye, hogy ott hagyod.

2010. máj. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Ugyan ezzel küzdök én is. Nekem fiu Havanese-m van, és egyszerűen nem tudom leszoktatni a harapdálásról. Ha rácsapok annál jobban csinálja. De már nem is csapok rá, mert nem tudom "bántani" őt. És igen, ahogy nálad is, ha nem a kezemet akkor valami más részemnél kap el :D Szerintem ez már igy fog maradni.
2010. máj. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyém sosem harapdált, viszont állandóan nyalogat, ahol ér. Erről nem tudom leszoktatni.
2010. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Használd a keresőt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=68&keres.. pont ugyanúgy, mint az összes többi kutyafajtát, és előttem is leírták már néhányszor. Olvasd el a többi kérdésre adott válaszokat, jónéhánynál linkeltem cikket is, de hadd ne én keressem már vissza! Ezt felesleges volt kitenni kiemeltnek. Ha a harapdálásról nem tudod leszoktatni, hogy fogod megtanítani arra, hogy ne ugráljon a vendégekre, normálisan sétáljon pórázon, ne támadja meg a többi kutyát?
2010. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
sehogy. ez egy ilyen idegbeteg fajta.
2011. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!