Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvárjam ez első tüzelést,...

Megvárjam ez első tüzelést, vagy nem? (lent)

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos goldim, és szeretném majd ivartalanítani.

Az első kérdésem: Nem kell aggódnom amiatt hogy még nem tüzelt?

A második: Megvárjam-e az első tüzelést az ivartalanítással kapcsolatban. Azért vagyok bizonytalan, mert az állatorvos azt mondta mindenképpen meg kéne várni, de van aki azt mondta minél előbb annál jobb. Szóval megoszlanak a vélemények, és én most nem tudom hogyan döntenék helyesen. Légyszi segítsetek.


Előre is köszi!


2011. aug. 8. 18:26
1 2
 1/19 timtimi ***** válasza:
Hasonlo cipoben jarunk, labim 7 honapos (kan) es en is ivartalanitani fogom....sokak szerint es en is egyetertek nem szukseges megvarni az elso tuzelest, megis valamiert az allatorvos nekunk is azt mondta, hogy o minimum az egy evest kort megvarna vele, hogy a vonasai es a meretei is legyenek "ferfiasabbak"...egyenlore en is varok...
2011. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem kell megvárni. Nem sok, az igaz, de azért hála istennek most már azért akad néhány olyan állatorvos az országban, aki kifejezetten ajánlja is ezt a módszert. Ő az egyik:


[link]

2011. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
21%
Bármilyen állatunk (kutya, macska, kan, nőstény) volt eddig, mindegyiknél azt mondták, hogy 1 éves kor, vagy első tüzelés. Sőt, igazság szerint a nőstényeknek jobb egészségügyileg, ha egyszer szülnek is. Már nem emlékszem pontosan milyen betegségre lesznek hajlamosak, ha nem ellenek egyszer. Talán rák.
2011. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem várd meg. Lány kutyáknál úgy tudom meg szokták várni. Amúgy az egész kutya másabb hogy fejlődik ha ivarérettség előtt ivartalanítod, mintha ivarérettség után tennéd ( csontozat,laza kötőszövetek és izomszövetek aránya, csontok nyúlása szempontjából, de ez inkább a fiú állatokra vonatkozik, de gondolom mivel a tüzelést várod, így a tiéd lány:)). Hallottam olyat is hogy a goldiknak legalább 1-szer szülniük kell hogy kitáguljon a medencéjük. Én mindenképpen az állatorvosra hallgatnék a helyedben.
2011. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát akkor mivel itt is kaptam eltérő válaszokat, várok. Télen semmiképpen sem szeretném ivartalanítani, nehogy felfázzon vagy valami, mindenképpen még ősszel sor kerül a műtétre. Elletni semmiképpen sem akarom, nem is fogom, ezt meghagyom a tenyésztőkre, mi egyáltalán nem értünk hozzá, nem szeretném ezzel kockáztatni a kutyám egészségét.
2011. aug. 8. 19:01
 6/19 A kérdező kommentje:
És köszönöm mindenkinek a válaszát!!!
2011. aug. 8. 19:02
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Ekkora ökörséget, második és harmadik!! Az meg külön felháborító, hogy ezt állatorvosok is terjesztik!!! Javaslom olvassátok át alaposan a linket, amit beraktam, hátha... Vannak benne számok is. Olyan tényekről, amivel vitatkozni lehet, csak éppen nem érdemes: az egyetlen egy módja annak, hogy az emlő daganat esélyét a lehető legminimálisabbra, vagyis 0,5 (fél) százalékra csökkentsük, az az első ivarzás előtt végzett ivartalanítás!!!! Már az első tüzelés után is 7-10 %-ra ugrik, a második után már 26!!! százalékra emelkedik. Ami a méh és petefészek daganatot illeti: ami nincs, az ugye nem is tud elrákosodni....Az ellés a közhiedelemmel ellentétben nincs különösebben jó hatással a szukára. Hogy miért ajánlják még orvosok is annyian? A pénz miatt... Egyetlen egy parvó oltással megkeresheti azt a pénzt, amit az ivartalanítással kereshetne, hogy másról most ne is beszéljünk.....
2011. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Enyémet is első tüzelés előtt műtötték.Most 4 éves,semmi baja.
2011. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem kell megvárnom?
2011. aug. 8. 22:15
 10/19 Pipis ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Először is nem baj ha még nem tüzelt, az én Yorkiem most lesz 14 hónapos, és most tüzel először. Nekem az állatorvos azt mondta, hogy érdemes megvárni az első tüzelést, máskülönben kialakulhat inkontinencia a kutyánál, illetve vannak akik úgy tartják, hogy ekkora már kiforr a személyisége. Ahogy elmúlik a kutyusom tüzelése, egy hónapra rá már viszem is ivartalaníttatni.

2011. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!