Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék kutyát (és...

Nagyon szeretnék kutyát (és macskát) tartani, de egy 3. emeleti panellakásban lakom és az utazás is gond, hogy lenne ez megoldható?

Figyelt kérdés

Nem kistestű kutyust szeretnék. Nyaraláskor mit csináljak a kutyával? Nincsenek testvéreim vagy olyan nagyszüleim akik vigyáznának rá. Magammal vinni nem szerencsés (a kutya territoriális állat). Van megoldás, vagy inkább ne forszírozzuk? (ráadásul később szeretnék sok utazással járó munkát végezni...)


Köszönöm a válaszokat!!!


2011. aug. 8. 20:09
 1/6 TOMAtm ***** válasza:
0%
simán tartható.ha elmész nyaralni az gázos,de végülis ha egy 15 kilós tápozzsákot meg 20 liter vizet hagysz neki nem döglik meg,max odapiszkít mindenhova meg lehet széjjelrág valamit(esetleg pár nap után vonnyítani fog utánad és a szomszédok ráhívják a tűzoltókat....de persze ez nem biztos.
2011. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első sorban az állat érdekeit tartsd szem előtt. Ha már most tisztában vagy vele, hogy nem lenne elég időd foglalkozni vele, szerintem nem kéne erőltetni..
2011. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Territoriális állat, az én kutyám territóriuma utazásnál a piros pokróca. Egy szállítóbox még jobb. A kutyának élmény, kaland az utazás, neked viszont biztos, hogy nehezebb lesz kutyával utazni, mint nélküle, és főleg valószínűleg költségesebb is, ezt gondold át.


Velem pl. mindenhova jön a kutyám, és eddig még sosem volt kifogása ellene, sőt ül a csomagok között pakolásnál, nehogy itthon felejtsük. Momentán egy közepes testű kutyám, egy macskám, és egy nagytestű ideiglenes kutyám van lakásban. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Nem mondom, hogy nem jár lemondásokkal, mert de rohadt sok lemondással jár, és azt se mondom, hogy nem fordul elő, valami miatt a pokolba kívánom őket, de összességében nekem megéri, teljesebb, boldogabb ember vagyok velük, és ennek bizony ára van.

2011. aug. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen tartanak panel lakásban nagyobb testű kutyákat. Közülük aktívabb munkakutyákat. Én is tartottam német juhászkutyát szintén 3. emeleti lakásban. Jelenleg egy pekingi palotakutyát. Ha lenne lehetőségen akkor azonnal hoznám a következő kutyát ide ami viszont szintén aktív fajta lenne. DE én tudom magamról, hogy kell mozgást tudnék biztosítani neki így nem lenne probléma. Illetve elég sportkutya bolond vagyok szóval.. :)


Ha fennakadásaid vannak, márpedig úgy látom vannak akkor szerintem várj még ezzel a kutya dologgal. Nyaraláskor adhatod panzióval ezzel nem lenne probléma, viszont egy állatot nem 2-3 évre tervezünk be hanem 10-15évre és ha te utazással járó munkát szeretnél akkor a kutya nem épp a legjobb ötlet. Kevés munkahelyen tolerálják ha a kutyádat is cipeled magaddal. Pláne ha nem is öleb méretű.

Ha ez nem lenne akkor simán megoldható lenne szerintem.

Vagy a másik megoldás menhelyről egy felnőtt kutya és kevesebb időt fog ugyan veled élni, de nyugodtabb is lesz (nem kell a kölyökkori izgága kort végig szenvedned, mert gondolom nem volt még kutyád tapasztalatlan vagy és még dolgozol is, persze egy kölyök nevelése nagyon jó dolog tud lenni, de bizony fárasztó is) és hamarabb tudsz esetleg utazásos munkát vállalni.

Vannak fajtamentők is ha éppen már kinéztél magadnak egy fajtát.

2011. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ezek baromira nem fair feltételek egyik állatnak sem.

főleg ha nincs a hátad mögött biztos segítség.

Elhiszem h szeretnéd őt, de ő 15 évig tuti veled lesz. nem fair h vele vagy 1-2 évet aztán fogod magad és utazgatsz pár hónapot majd visszajössz. és ő addig hol lesz?ilyen nincs. ez nem felelősségvállalás.

ha kutyát,macskát veszel neked kell olyan körülményket teremtened ami jó nektek. ez max neked jó, de nekik nem.

2011. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve élek együtt egy Basset Hounddal egy 10-es panel, harmadik emeleti lakásban. Ez a kutya úgy 30-35 kg, szóval nem kimondottan kicsi. Könnyű a tartása (nem vedlik, nincs büdös kutyaszag az egész lakásban, nem nyáladzik, nem rágcsál, nem hangos)- egy teljesen korrekt lakótárs. Tavaly egy évet kamionozta, és olykor-olykor magammal vittem. Úgy néz ki, hogy szeptembertől ismét kamionozni fogok és akkor már állandóan szeretném magammal vinni. Ez egy tökéletes fajta erre a célra, bár kopó, de az ízületei könnyen elfáradnak, így a nagy sétákat sem bírja, bőven elég neki, amikor egy autópálya benzinkút füves placcán elszaladgál magának. Jelenlegi munkámban csak délelőtt dolgozok, így a nap többi részében végig vele vagyok. Még ügyeket intézni is elviszem és kint kikötöm egy korláthoz. Nagyon barátságos és nyugodt, alacsony vérmérsékletű kutya. Otthon együtt nézzük az F1-et és elvagyunk, ha meg mégis pár órára egyedül hagyom, akkor nem lesz depressziós és rendezi át a lakást. Ez a kutya egy személyiség. El sem tudom képzelni, hogy mi lenne ha hirtelen kivonnák az életemből.

Szóval ha utazáshoz beszerzed a szükséges okmányokat, chippet, oltásokat, akkor semmi probléma nincs belőle, de fontos, hogy olyan kutyád legyen, ami bírja ezt és kisebbek az igényei!

2012. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!