Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holland juhászkutya kennelt...

Holland juhászkutya kennelt keresek Magyarországon, lehetőleg Budapest közelében! Hol találok ilyet?

Figyelt kérdés
Keresgélek a neten, de nem találok semmit, pedig az én kutyám egészen biztosan holland juhász, és érdekelne a valószínűsíthető eredete - csak úgy kíváncsiságból.:)
2011. aug. 8. 22:55
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

hát pedig aki eddig látta Manót, mind azt mondja, hogy holland...

nem megtévesztésig hasonlít, hanem egy az egyben olyan.:D

és mondom, szerencsétlent összeroncsolódott csípővel vitték be... ezért szeretnék utána járni a dolognak...

mert érdekes...


még várok egy tenyésztő válaszára, ha ő is úgy látja, akkor 1000%, hogy az...

lemértem, minden adata megegyezik a standarddal...

2011. aug. 9. 14:35
 12/23 A kérdező kommentje:

az is lehet, hogy ezért a kutyáért mentek külföldre, csak ha már ott voltak - üzleti út, rokon, stb., hoztak egyet...

aztán történt egy kis baleset,...

2011. aug. 9. 14:36
 13/23 anonim ***** válasza:
Az nem úgy működik, normális tenyésztőknél, de főleg ilyen ritka kutyánál nem. Hogy gondolsz egyet, bemész a "boltba" és veszel egyet. Előjegyést vesznek fel még mielőtt bepároztatják a szukát, és már akkor megvan minden kiskutya gazdája. A gazdákakkal barátkoznak, megnézik milyenek a körülményeik. Szerintem kicsit túlzásba esel. Nem én mondtam, szakértők mondják, hogy keverék kutya is hasonlíthat egy az egyben valamelyik fajtára. Ha keverék akkor már nem szereted, vagy mi?
2011. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

egész eddig azt hittem, hogy keverék... akkor most miért ne szeretném, ha az?...


csak erre a fajtára szerintem nem könnyű hasonlítani...

és szaporítókról is hallottunk már.


nekem a kájomat 4 hetesen kellett elhoznom egy magát tenyésztőnek nevező pasitól...


ilyen jellegzetes tigriscsíkja meg nem akármitől lesz...


de mondom, nekem nem azért fontos, hogy megtudjam, hogy holland-e, mert a fajta a lényeg, hanem azért, mert így ki tudnám következtetni, mégis mi a jó ég történhetett vele...

2011. aug. 9. 16:39
 15/23 anonim ***** válasza:
Van egy-két fajta amelyik tigriscsíkos. És szaporítani csak olyan kutyákat szoktak amelyek megérik, vagyis divatosak.
2011. aug. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
megvan a holland juhász tenyészet, nagyon is magyarországi!:)
2011. aug. 10. 16:20
 17/23 anonim ***** válasza:

Kedves 23:22 hogy az anyámba lenne divatos mikor olyan ritka hogy Mo-n kiállítási minőségű 1 darab van...-.-""""""""


Kedves kérdező!Örülök hgy megtaláltad és Manó 1000000%-ig holland?

2011. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

még nem tuti, nincs bizonyítva, de 99%...


már csak azért is érdekes, mert 3 falunyira van tőlünk a kennel, és nem messze a kenneltől meg a menhely, ahonnan hoztam Manót...


szóval már minden egybe vág, csak az hiányzik, hogy küldjek róla képet a tenyésztőnek, hogy ráismer-e...:)

(elég könnyű, mert a mellkasán van egy fehér folt és a hátsó lábain zokni.)


és akkor kiderülhetne, hogy nem csak a megszólalásig hollandra hasonlító keverék...:)

na meg azért érdekel, hogy törik el a csípője egy pár hetes kiskutyának...:P



köszönöm mindenkinek a segítségét!:)

2011. aug. 10. 18:38
 19/23 anonim ***** válasza:

Igen nagyon divatos. Egy olyan kutya hogy a fenébe lehetne divatos amiből alig van az országban? A divat az amikor utánoznak valakit. Látják Rexet a tv-ben, akkor mindenkinek német juhász kell. És így tovább. Holland juhászt hol látnak? És miért lenne divatos? Se nem különleges (olyan szemponból, pl túl kicsi, túl nagy, ráncos stb), és leginkább keveréknek néz ki (nem sértésből kérdező).


Ha találtál kennelt akkor az jó. Csak az az érdekes, hogy neten még más nyelveken is alig találni valamit a fajtáról, és sok profi kutyás állítja hogy nincs az országban. Pedig ők aztán ismernek egy-két embert. Én örülnék neki ha lenne, én szívesen tartanám ezt a fajtát.

2011. aug. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Igen, találtam kennelt:)


nekem is "profi kutyás" adta az elérhetőséget, nem lehet minden "profi kutyás" mindenben képben...



én is azt hittem, hogy keverék, mindenki...

sőt, sokan megjegyezték, milyen csúnya kutyám van, úgy néz ki, mint egy sakál, meg mint a sátán kutyája...:D

nekem viszont gyönyörű, a világ legszebb kutyája (ahogy a másik 2 kutyám is...:)).


egyáltalán nem azért érdekelt, hogy fajtiszta-e, mert a fajtisztaság olyan fontos nekem - sőt...

szerintem sok keverék még jobb képességű is, mint a fajok, de mindegy,...

szóval csak örülök, hogy kiderítettem, mi történt szegénnyel...


na meg így, hogy tudom, milyen fajta, már egészen világos a viselkedése...

azt hittem, a menhelyi emlékek miatt olyan ragaszkodó és féltékeny, most meg kiderül, hogy ez fajtajelleg...:)

2011. aug. 11. 09:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!