Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több problémám is van a...

Több problémám is van a kommunikálással? Lent mindent leírok

Figyelt kérdés

Három éves kan pekingi palotakutyám van akit ajándékba kaptam. Szoktunk kutya társaságba járni általában minden nap, de nem kölyök korától kedve hanem körülbelül 9 hónapos korától járok ki. Azóta szinte folyamatosan egy két alkalom kivételével (esett az eső, nem értem rá, nyaralni voltunk ilyesmik.)

Azt mondhatom hogy jól szocializált még is vannak gondok. Többnyire nagy kutyák járnak ki ez mindig is így volt már akkor is mikor kezdetben kijártunk. Szinte mindig is ő volt a legkisebb kutya. Persze akadtak néha-néha kisebb kutyák most is van egy aki minden nap ki jár. Meg vagy kettő aki ritkábban. (A két év alatt cserélődött a társaság sok új jött kevés régi maradt)


Az első és legfontosabb problémám, hogy a kutyám hozzá szokott a nagy kutyákhoz és nem tud kommunikálni a kicsikkel. Egyszerűen nem tud játszani velük. Volt, hogy találkoztam egyik ismerősömmel aki lehozta egy aktív törpe spiccét és a kutyám csak állt (pedig szuka volt) mint aki szerencsétlen.


Második problémám ez inkább összetett, hogy a futtatóra túl nyomó többségben csak szukák járkálnak és úgy vettem észre, hogy eléggé domináns lett a kutyám. Volt, hogy neki ugrott kis kan kutyának (pedig az mellette nőtt fel, mondjuk az az ő hibája is volt mert többször is meg akarta hágni de már rég nem csinálta még is neki ugrott mikor akármikor találkoztak, de azt kezeltem, hogy lenyomtam a földre és engedtem, hogy a másik megszagolja azóta már megint csóvál ha jön az a kutya szóval vissza állt a rend). De ha nagyobb kan kutya jön akkor folyamatosan ugatja. Szalad utána támadja és ugatja. Nem tudom, hogy ezt dominanciából csinálja vagy féltékenységből, mert van egy nagy "barátnője" akivel elég sok időt töltünk már volt, hogy a kutyára is vigyáztam és ha az a kutya elkezd valakivel játszani vagy őt ugatja, vagy ha egy kan kutyával akkor a kan kutyát terrorizálja. Szóval féltékenykedés is van a dologban, de biztos, hogy domináns is mert van egy angol bulldog ismerősünk is akinek meg rögtön a nyakának megy neki de már legalább egy éve ha meglátja. Nem tudom miért... Ki akarja hozni a sodrából de hát őt nem lehet. És ilyenkor hiába szorítom le a földre ha nem a futtatón vagyunk még használ is de ott nem sokat. Meg várom amíg meg nyugszik aztán felpattan és megy tovább ugatni. Tanácstalan vagyok.

Szinte sose játszik. Nem birkózik úgy mint a többiek. Kis kutyával lehetetlen, nagy kutyával meg ritka mert nem veszik kutya számba. Néha a nagy barátnőjével szoktak ha lefekszik neki, de általában az is csak pofozza ettől meg ő még idegesebb lesz és még jobban támadja, de közben féltékeny is, hogy vele foglalkozzon. Kb 1 éve mióta velük napi szinten kijárok jó ha 5x-6x láttam hogy úgy "bemozgott" a kutyám az ő kutyájának. Mármint hogy játékra hívta. De abból se lett semmi mert rögtön letiporta. Mert van köztük 60kiló különbség...


Ötletek mindenre?


-Egy tanácstalan gazdi-


2011. aug. 9. 12:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Jól szocializáltat arra értem hogyha jön egy ismeretlen kan kutya akkor ő örül neki meg szívesen ismerkedik és csóvál csak ehhez az kell, hogy a másik kutya is csóváljon. Ne meredjen meg.
2011. aug. 9. 12:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Első sorban nem fizikálisan kell büntetni, ha valamit nem jól csinál...

Másodsorban meg, a kutyáknál ilyen összetett érzelmek, hogy féltékenység, nincs. Domináns és kész, nem kell emberi viselkedésformákat ráhúzni, mert hülyeség. Nem te vagy a főnök, ennyi.

Szuper, hogy sokat jártok más kutyák közé, még kicsit nézz utána a falkavezérségnek, vagy még jobb lenne, ha elmennétek kutyaiskolába, ott kutyás közösségben hozzáértő emberek tudnának megtanítani arra, hogy bizonyos szituációkban hogyan viselkedj, mit csinálj!

Már nem sok kell ahhoz, hogy mintakutyád legyen :)

Jah, és ivartalanítani sem ártana, néha az is segít a dominanciaproblémán!

2011. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos iskolára nem lesz lehetőségem. Komplikált lenne megoldani mivel nincs a környéken csak 25km-rel arrébb és időm sem lenne beutazgatni busszal.

De ha tanácsot adtok hogy mit tudnék még kipróbálni meg teszem.

Egyébként nagyon ügyes kis vakarcs. Ételt bármikor el tudok venni tőle, meg hallgat rám. De ez a játszás dolog mindig is probléma volt és nem hiszem, hogy azért mert nem én vagyok a főnök. Nem tanult volna meg játszani kutyákkal vagy én nem tudom. Kint vagyunk két órát és utána itthon nekem kell vele játszani engem hív játékra. Gyakorlatilag értelmetlen kijárnom. Ha nem is ugat nagyobb kutyákat akkor meg magányosan sétál össze vissza.

2011. aug. 9. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!