Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném a kutyámat terelni...

Szeretném a kutyámat terelni tanítani, de van egy problémám. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos pumim és voltunk néhányszor az egyik ismerősömnél akinek vannak birkái, hogy kipróbáljuk, egyáltalán érdeklik-e a birkák, meg szeretném terelni tanítani. Nos érdeklik a birkák, méghozzá túlzottan is, mindig csipkedi őket, és beleharap a szőrükbe és ráncigálja őket. Ilyenkor mindig leállítom, de egy idő után azt hiszi hogy egyáltalán nem szabad foglalkoznia a birkákkal, és ha küldöm, akkor se megy hozzájuk. Aztán a következő alkalommal amikor megyünk, megint van kedve, és megint eljátsszuk ugyanezt. Az igaz hogy a birkák se nekem, se a kutyának, se a birkáknak nincs tapasztalatunk ezügyben, ezért elkellene a segítség.
2011. ápr. 14. 21:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A végét kicsit hülyén sikerült megfogalmaznom, belekerült pluszba hogy 'a birkák', ettől tekintsetek el.
2011. ápr. 14. 21:04
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
kéne egy másik kutya. A terelést a legegyszerübben egy másik kutyától tanulják, aztán az alapok után lehet finomítani.
2011. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb lenne ha szakkértőkhöz mennél. Az hogy fut a birka után még nem jelenti azt hogy ösztöne is van. Lehet hogy simán csak zsákmánynak nézi őket. Az én kutyáim elég hevesek de sosem voltak durvák az állattal, szerintem ez is ösztönös. Ezért kéne egy szakértő aki meg tudja neked mondani, hogy mit csinálj. Mi Vasadra járunk terelni a mudijaimmal, és még van pár ilyen terelő központ, ajánlom látogass el valamelyikbe ha nem akarok elrontani a kutyát (nem sértés csak te is mondtad hogy nem értesz hozzá).
2011. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az lenne a legjobb, ha szakértőhöz mennétek gyakorolni, én ilyen lehetőséget egyet ismerek, az Rákóczifalván van.

Nem vagyok nagyon otthon a terelésben, de szerintem az nagyon nincs rendben, ha a kutya agresszíven viselkedik a birkákkal. Az, hogy kergeti a birkákat, az nem jelenti azt, hogy van terelőösztöne.

2011. ápr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Plusszban a birkák sincsenek még betörve, igy egyáltalán nem szerencsés terelni tanulni.
2011. ápr. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

én is azt mondom, hogy szakértőhöz tessék fordulni. mi anno Hárskúton voltunk terelni, nem tudom ott van-e még lehetőség, kérdezz utána akár a pumisoknál, akár a HTC-nél, vagy a fórumon...


[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kutyák, a szüleiktől tanulják a terelés teknikáját. A kölyök figyeli, az anyja hogyan csinálja, majd mikor az alapok megvannak akkor jössz te, a kézjelek betanítására, hangok vezényszavak tanítása stb...Nekem is van egy pulim, mi is hagytuk hogy az anyja mellett tereljen, utána foglalkoztam vele külön, a leírtak megtanítására. A csipkedés pedig azért van, mert a puli is ha nem mozdul a birka, megcsípi őket, ez normális így éri el hogy tartsanak tőle a birkák
2011. ápr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó az átlag ember nem tartja a kutyáját a szüleivel mégis tudnak terleni. A szakértők pedig nem ajánlják, hogy a másik kutyától lesse el a dolgot mert egyrészt manapság a munkamániás fajták akár összes is veszhetnek (egyszer az én kutyámra is rátámadt egy másik mert véletlenül megzavarta amikor a birkákra koncentcált), másrészt akkor a másik kutyára fog figyelni és nem a gazdára, berögződnek nála a másik kutya hibái. Nem falun vagyunk 100 éve ahol csak az volt a lényeg hogy a kutya tereljen. Ma ez a kutya és a gazda közös sportja.
2011. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Egyelőre arra gondoltam még, hogy várok a tereléssel addig, amíg kicsit jobban megérik, mert egyébként is érzem rajta hogy most kamasz, feszegeti a határokat. Talán felnőttként higgadtabb lesz valamivel, vagy legalább rájön mit szeretnék tőle. Ha nem, akkor eldöntöm hogy tényleg erőltetni akarom-e ezt vele, és keresek valakit aki ért hozzá, de az is lehet hogy ez a kutya sosem fog rendesen terelni és akkor keresek valami más kutyás sportot.
2011. ápr. 15. 17:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Először szerintem menj el vele egy ösztönpróbára.
2011. ápr. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!