Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok ilyen kutyaházat...

Hogyan tudok ilyen kutyaházat építeni?

Figyelt kérdés

[link]



Ha nem akkor venni de én készíteni akarom.:)


2011. aug. 9. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Fa kell hozzá azt cső:D
2011. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát ez egy elég könnyű szerkezetű házacska, nem nehéz...

pláne ha jól látom, ezek egymásba csúsztatható falapok!


veszel olyat, méretre vágatod/vágod az aljához, az oldalaihoz, beleszámítva a "piramis" részt.


arra is gondolj, hogy a tetőt is tartania kell majd pár lécnek.

Fontos, hogy az ajtót megfelelő méretűre vágd, és a beltér ne legyen se túl kicsi, se túl nagy. (a nagyot télen nehezebben fűti be.)


nálunk még a nagypapám csinálta a kutyaházat, aki mérnök volt, ő valahogy csinált egy hőszigetelő aljat is, tehát a ház mintha bele lenne ültetve egy kis faaljba... na ezt jól megmondtam...:)


miután összecsúsztattad az oldalakat, a fém szélet odaszögeled vagy befúrod...



utána ha kész a "doboz", a piramis két csúcsára is erősítesz egy lécet, az lesz a tető teteje, és erre merőlegesen meg jöhet pár tartó léc, ez a tető váza.


utána a tető anyaga gőzöm sincs, miből van...



hát én idáig tudtam megtippelni...

aranyos, hogy te akarod megépíteni, de szerintem egyszerűbb egy jó minőségűt venni, vagy megépíttetni egy jó szakemberrel...

Télen ugyanis jól jön majd, ha szakértelemmel illesztették össze a lapokat, és nem fúj át rajta a szél...:)

2011. aug. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ehhez kell kalapács, egy rakás szög, dekopír fűrész, 0,5-ös lemez, lemezvágó, aztán kell hozzá hajófesték, hogy ne rohadjon szét, saválló lemez legyen


na kezdem a tetőnél. szerintem az valami műanyag lehet, vagy valamilyen gumi szerű ruganyos anyag, hogy távol tartsa a vizet ehhez esztergapad kell, vagy valamilyen prés gép, vagy valamilyen speciális gép amivel ilyesmiket lehet gyártani, de ha nem pont ilyen szerinte maz se baj, lehet venni műanyag tetőt, ami tökéletes, nekem is az van


nos, ami a képen nem látszik az a talapzat, amit neked kell megcsinálnod, de ennek a háznak a felépítése nem a legegyszerűbb, szerintem valami préselt fa lehet az alján, ami tartja az egészet, és nem engedi alá befolyni a vizet, továbbá a ház alja nem a hideg földön van

szigetelést úgy tudsz csinálni, hogy dupla falú legyen a ház, a 2 fal között legyenek vagy rongyok, vagy levegő

ha van még kérdésed válaszolok, de nincs kedvem most órákat írogatni, elég egyszerű egy ilyet felépíteni, nem kell hozzá tudomány

2011. aug. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nálunk apu anno úgy csinálta, hogy duplafalú legyen, így télen tartja a hőt (nyáron normál hőmérséklet van benne, bár csak éjjel fekszik bele) de nem ilyen deszkákból van, hanem falapokból. Szerintem inkább a funkciókra menj rá, ne annyira hogy esztétikailag szép legyen :) Sok szerencsét a barkácsoláshoz! ;)
2011. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
na azért kérdező írd meg, hogy halad-e a munka?
2011. aug. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a tető talán tegola ?bár nem akarok hülyeséget mondani..:)

sok sikert

2011. aug. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 6 ilyen kutyaházunk van.Mindet a férjem csinálta egyedül.Egy nap alatt megvolt egyel.Fatelepről anyag, fűrész, zsindely, szög, lemez, és Ő belülről, alulról szigetelte is.Mindenki azt hiszi, hogy valakivel gyártattuk, vagy vettük.
2011. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Veszel hat kb ugyanakkora téglalap alakú falapot, és összeszögeled őket, aztán csinálsz rá egy lukat és kész is. A tető nem lényeges, csak ha neked annyira fontos. Kisebb méretben madáretetőként is használható.
2011. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen már csak a teteje hiányzik. :)
2011. aug. 12. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!