Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek szalmából lehet...

Szerintetek szalmából lehet jó kutyaházat készíteni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a két kutyámnak télre kb. 40 bálából csinálok egy kuckót - úgy használnám a (megbontatlan) bálákat, mint a téglákat.


Hasonlóan szigetel, mint a hungarocell?

Kint az udvaron van rendes szigetelt kutyaházuk, de éjszakára be vannak csukva a garázsba, és nem akarok oda is még kutyánként 40-50E Ft-ért kutyaházat venni.


A garázsban csak a hőt kellene csapdába ejteni a szűk környezetükben - erre alkalmas a szalma?


Köszönöm! :)


2011. szept. 27. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nincs bent a garázsba fűtéscső, ami meleget adhatna nekik?

Nekünk eleve a kutyák és az autók miatt van bentt fűtés, így a kutyáknak meg van oldva a téli elhelyezés. :)

De szerintem ha csak simán leraksz nekik szalmát és arra rongyot, az is tökéletes pihenőhely nekik. De lehetőleg olyan mennyiséget tegyél le, hogy a két kutya egymáshoz tudjon bújni (már ha hagyják egymásnak). Nálunk a törpék a nagyokhoz bújnak. :)

2011. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem, nincs fűtésünk ott sajnos. Amúgy nálunk a macskák a bújósak, ők másznak a kutyákra, és úgy alszanak, a kutyák egymáshoz annyira nem bújósak, hogy melegítenék is egymást, de közös fekhely lenne, mert egymás mellett viszont szeretnek :)


Az egyik kutya rövid szőrű, és fázós, neki lenne fontos, a másik még a havon is simán elfeküdt. Egy rövid szőrűnek elég?

2011. szept. 27. 12:26
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát megér, ha van hozzá bálád. Arra figyelj, hogy ne legyen se túl nagy, se túl kicsi, hogy be tudják fűteni a testmelegükkel. Az is jó lenne, ha az alja is bálákból lenne, és arra szórnál még szénát, meg rongyokat is tehetnél bele. Esetleg, ha van otthon ilyen konektorba dugható melegítő párna vagy mittomén micsoda, akkor azt is alájuk teheted ha nagyon hideg van. Remélem segítettem :)
2011. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ilyesmire gondoltam: [link] Nekünk ilyen volt a kinti kutya alatt, és bevált, de nem sajnos nem tudom mennyibe kerül...
2011. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

én a konnektorba dughatót nem ajánlanám, mert ha beviszi a kutya a havat, akkor igencsak megvágja az áram szegényt. :S

Szerintem egy rövidszőrű is bírja a hideget. Nekem a csivaváim kint szoktak lenni télen, ha nem vagyunk otthon (egyébként a lakásba rombolnak), és eddig semmi bajuk nem volt. Ha nagyon fáznak vagy bemennek a garázsba, vagy a kutyaólba mind a ketten (persze direkt kettüjkre szabott ól).

Ott aztán elvannak egész nap. :)

De pl van hogy a németjucihoz bújnak, az mondjuk az egész telét (még kölyöknek is) a bejárati ajtó előtt töltötte. Le volt rakva neki a kis kabát és ott. :)

Első voltam

2011. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szekeres Juli ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik az ötlet! A szalmabála jó hőszigetelő, ugyanakkor légáteresztő, természetes anyag. A kutyák imádják: nekünk a fa kutyaházak alján évek óta szalma van, minden melegítés nélkül jó nekik. A szalma - a rongyokkal ellentétben - elvezeti a nedvességet (pl. amit hó formájában behordanak), ezért melegebb. Vannak kutyák, akik a rongyokat kicibálják, széthordják, megrágják - ezért is jobb a szalma.


Vannak emberi házak is szalmából: [link]


Annyira tetszik az ötleted, hogy meg is valósítom :-) Már csak azt kell kitalálni, hogyan rögzíted egymáshoz a bálákat, hogy a fészkelődéstől ne essenek szét?

2011. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam, hogy minden oldala bálákból lenne, a padló is, és arra menne a szőnyeg, hogy mégse a bökős szalmán kellejen feküdniük.


Hát, a rövid szőrűnek tavaly infralámpát kértünk kölcsön, de most ezt sem tudjuk megtenni. Télre fel is szoktam hízlalni, és még így is fagyos :S

Az elődje is hasonló szőrzettel rendelkezett, de ő bírta, egész életében a szeles teraszon telelt át, csodálkoztam is, hogy az új kutyám ennyire érzékeny rá.


Alapterületnek a két kutyaház alapterületét venném alapul.

2011. szept. 27. 12:47
 8/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. A kutyák még szeretni is fogják, alapból kedvelik a barlangszerű dolgokat. Ha úgy építed, hogy jó mélyre be tudnak menni, még jobb, mintha egy hagyományos kutyaház alapterületűt raksz. Viszont elképzelhető, hogy kaparni fogják. Meghallják, ha egy bogár motoszkál benne, vagy a hozott szag forrását keresik benne.
2011. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szekeres Juli válaszára :)


Én szőnyeget tennék rá, így nem tudják széthordani, és cserélgetni szoktam őket, hogy mindig száraz maradjon a fekhely (mosni is szoktam, illetve porszívózni gyakran, mert rengeteg por megy bele).


A falakat, meg a tetőt persze nem fogják megbontani.


Hú, rögzítésen nem gondolkoztam. A hátulját és az egyik oldalát maga a garázs fala tartaná, a tetőt alkotó szalmák meg persze falemezen sorakoznának... A másik oldalát a benti asztal tartja, pont úgy jönne ki a hely is, az eleje sem dőlne ki, nagy a súlyuk :)

Azért elég masszívak a bálák, rájuk dőlni nem fog, és elég nehezek ahhoz, hogy egymásra téve úgy maradjanak, és egymáshoz simuljanak.

2011. szept. 27. 12:55
 10/15 A kérdező kommentje:
12:52-es válaszolónak: szerencsére ők tiszteletben tartják a dolgokat, és nem nyúlnak semmihez, valahogy nincs bennük, de ha mégis ilyen lenne, egy bála csak 400 Ft, épp ezért ötlött fel ez az ötlet, mert a két kutyának meglenne 20E Ft-ból az egész. :)
2011. szept. 27. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!