Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módon foglalkozzak a...

Milyen módon foglalkozzak a kutyáimmal, ha egy ideig nem tudtam etetésen és futtatáson kívül velük lenni?

Figyelt kérdés
Sajnos kissé eltávolodtunk emiatt, így most ha kiengedem akkor jobban érdekli őket, hogy szimatoljanak, futkározzanak, és a másik kutyát várják hogy kijöjjön. Nekem is örülnek, de gyorsan rohangálnak tovább mert az érdekesebb vagy nem tudom. Ha szólok rohannak hozzám, de ha elhallgatok akkor rögtön mennek körülnézni. Meg egyébként is úgy érzem, hogy érdekesebbek lettek egymás számára. A főnök én vagyok, szóval evvel nincs baj. Mit tegyek? Kint laknak kennelben. Ha szétköltöztetem őket külön kennelbe, és egyenként sokat vannak velem az jó megoldás?
2009. ápr. 11. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen az jó megoldás de akkor tényleg sokat legyél mindkettőjükkel! Tanítsd őket egyenként, az aport egyszerű, ösztönösen képes rá szinte az összes fajta és meg is mozgatod őket. Azért naponta legalább egyszer engedd ki a kutyákat együtt is , hagy játszanak egymással is, az elengedhetetlen.
2009. ápr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, ezt tetvezem, csak az a baj, hogy az egyetlen játék amit a bírnak az a vadászós kergetőzés-egymással. Szóval ladbázni nem tudok velük, ha velem vannak akkor simizés jöhet szóba. Meg úgy gondoltam, hogy egy kicsit szüneteltetem a tanítást, mert most hogy vissztértem, sokkal érdkesebb nekik az utca, meg a kert, eddig sokat voltak bezárva. Emiatt van az, hogy adok egy parancsot, meg csinálja, és rögtön meg szimatolni. Ha újból felfedezzük együtt a környéket, akkor visszatérhet az érdeklődésük a feladatok iránt? :S
2009. ápr. 12. 13:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, biztosan! Az én kutyám is jobban figyel rám olyan környezetben, ahol minden egyes fűszálat ismer már.

Ha jó vadászösztönnel rendelkeznek talán járhatnál velük kutyaiskolába hasonló jellegű tanfolyamra. Nem tudom szakszóval hogy nevezik mikor különböző dolgok, személyek megtalálására biztatják a kutyákat szag alapján. Talán nyomkövetés, nem tudom, de biztosan sikeresek lennének benne! Ha nincs időd kutyasulira olvass utánna neten, hogyan csinálják és házilag is tudod őket gyakorlatoztatni.

2009. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ők pásztorkutyák, de bújócskázni szoktunk! Csak a második még 9 hónapos és a helyben maradást még most tanulja. Mert úgy szoktam, hogy leültetem, elbújok és hívom egyszer. :)
2009. ápr. 12. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!