Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi kalyat adjak a kutyamna...

Mennyi kalyat adjak a kutyamnak naponta?

Figyelt kérdés

Van egy labradorom és egy nemetjuhaszom. Nm tudom, hogy mennyi kajat adjak nekik naponta.valami ilyesmi valaszt szeretnek:

3-4 honapos... x gramm... naponta x-szer

4-5 honapos... x gramm... naponta x-szer

5-6 -||- ... -||- ... -||-

6-12 -||- ... -||- ... -||-

1 ev folott... -||- ... -||-


2011. aug. 11. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
attól függ hány kilósak a kutyák
2011. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
rá van írva a tápra...
2011. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

kalya=kaja


Tényleg rá van írva a tápra, de eltérő lehet egy kutya igénye attól.Úgy kell etetni egy kutyát, hogy mindig kinyalja a tálat.Ha meghagyja, akkor mindig kevesebbet, és rá fogsz jönni, hogy mennyi az igénye.

2011. aug. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Naponta elég nekik 2-szer, de ha egyszer kapnak akkor sem nagy gond, csak adj nekik megfelelő mennyiségben.Hallodtam hogy ha a kutyádat mondjuk mindig ugyanazon a napon nem kap kaját pl. péntek , akkor így 1 évvel meghosszabbíthatod az életét.És ezt az élete végéig kell csinálni, remélem érted.
2011. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy nagyon falánk kutya esetében nem lehet mérce, hogy mennyit hagy meg...


Inkább azt figyeld, hogy milyen a testalkata. Hízik-e, fogyott-e. Ha nem látszanak a bordák, de könnyen ki tudod tapogatni őket, akkor van ideális súlyban.


Kezdésnek nem rossz, ha megnézed a tápon lévő adagolást, de nem kell túl szigorúan betartani. Ez ugyanis csak irányadó. Ha pl. nagyon sokat mozognak, aktívak, többet kell nekik adni.

2011. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha jól tudom, egy éves koráig naponta kétszer kell kapnia a kutyának.

egy éves kortól csak napi egyszer, kivéve, ha nehéz fizikai munkát végez, vagy olyasmi baja van, ami ezt szükségessé teszi.

az idősebb (10 év+) kutyák megint csak naponta kétszer kapjanak...

az adagokat nem tudom pontosan, de azok rá vannak írva a tápra.

a fentiek alapján szerintem már meg tudod állapítani, mennyit kell, hogy kapjanak.

2011. aug. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen táp, de mindegyikre rá van írva. Jó minőségűből kevesebbet, rosszból többet.
2011. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!