Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Teherbe esett a kutyám?!

SOS! Teherbe esett a kutyám?!

Figyelt kérdés

Palotapincsi (tehát kis termetű) kutyánk van. Most tüzelt, és a szomszéd kutyával folyamatosan szagolgatták egymást, a kutya folyamatosan lepisilte. A NAGY kutya (németjuhász termetű) már a kerítést átrágta, hogy átjöjjön a mi kutyánkhoz. Tegnap este átment a kutyánk a nagy kutyához, ott is töltötte az éjszakát. Az idő alatt szinte biztos, hogy megtermékenyítette.

Most nagyon félünk, mert ha vemhes lett attól a nagy kutyától, bele is pusztulhat a fialásba. (Egyik ismerősünknek is így pusztult el a kutyája, hogy egy nagy kutya "felcsinálta", és a kölykök szó szerint szétzúzták a belső szerveit a kutyának. :(


Most mit tegyünk? Gondolom, hogy el kell vinni állatorvoshoz, de ő mit tud csinálni? El lehet vetetni a kölyköket? Vagy csak úgy, ha kiivartalanítják...? Segítségeteket előre is köszönöm!


2011. aug. 12. 22:18
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
allatorvod ivartalanátja.
2011. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
22:42 általánosságban lehet igazad van...de már vagy fél órája keresem azt a videót, ahol egy szuka talán lépcsőn vagy kutyaól tetején van, a roti kan meg teszi a dolgát...vagy fél éve láttam valahol, de nem találom
2011. aug. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
43%
Jó de csak nem volt lépcső vagy ilyesmi ha meg volt is szted az állatnak van annyi esze mikor annyira bevan hevülve h odamenjen és úgy?? Ha az egyiknek is eszébe jutna a lépcső akkor úgyse tudná úgy a másikat odacsalogatni..ez böszmeség...
2011. aug. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
csak mondom, hogy mindent meg lehet oldani...mindenesetre az ivartalanítás után nem lesz ilyen probléma ;)
2011. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%
Szóval nyugodj meg biztosan nem lett terhes a kutyád...ezt 100%-ban merem neked állítani...:) nekem 3 éve nem esik teherbe a tacsim a nagyoktól pedig kettő is van :D És van itt nálunk lépcső meg minden nyavalya és mégsem..nincs azoknak annyi esze...
2011. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%
Ja meg ha terhes is lenne véletlen, akkor sem lenne nagy kutya belőle a hasába és szétszakítaná..nemtudom honnan szedsz ilyeneket...tényleg baromság, ugyanolyan kiskutyákat ellene, az egy dolog h utána nagyra megnőne..
2011. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Igen, csak sajnos az ivartalanítás húszezer forint, de ha egy injekció tízezer, lehet jobban megéri az ivartalanítás.

Miért lennénk felelőtlenek?! Mit kellene tenni? Zárjuk be kennelbe? Tartsuk láncon? Na az aztán a nagy felelőtlenség... Ha tudnád, mennyit jelent egy kutya természete, akkor nem mondanál ilyet. Az előző kutyánk is kistestű volt, a kerítést szétrágta csak azért, hogy csavaroghasson. Olyan erős volt a kerítés, hogy én nem bírtam volna szétszedni, de ő megcsinálta... Ki lett ivartalanítva, de mivel ilyen volt a természete, ez nem segített semmit. Szerintem az lenne a felelőtlenség, ha sz*rnánk az egészre és rábíznánk a véletlenre, "hátha nem esett teherbe, ha mégis, akkor meg így járt"...


Egyébként ez nem hülyeség, mert ha nagyon akarják úgyis megcsinálják... Miért hazudott volna az illető... Nem hallottál még olyanról, hogy a kutya belepusztult a fialásba, mert akkorák voltak a picik?


Az is gyanús, hogy azóta nem nagyon foglalkozik a kutyám a másikkal...

2011. aug. 12. 23:01
 18/38 anonim ***** válasza:
hol laksz kérdező? 20 ezres ivartalanítás kicsit sok egy palotakutyára...
2011. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Úhh amíg megírtam a választ jött egy csomó még.:)

A nagy kutya is átjött... Ő kezdte meg a kerítést szétszedni, aztán megjavítottuk... Aztán egy kis résen a mi kutyánk is átment... De a miénk csak egyszer ment át, de akkor az egész estét ott töltötte... A szomszéd kutya meg 2x is átjött, csak visszazavartuk.


Egyébként a tacskó is más, ők azért nagyon alacsonyabban vannak.:) A miénk nagyobb a tacskónál.

2011. aug. 12. 23:07
 20/38 anonim ***** válasza:
Azért nem foglalkozik, mert már lement róla a tüzelés..és én igen, nem hallottam még mert ez mese...én kutyáimról itélve, ami megtörténhetne de mégse történik meg 3 éve...szóval ilyen nincs..
2011. aug. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!