Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Teherbe esett a kutyám?!

SOS! Teherbe esett a kutyám?!

Figyelt kérdés

Palotapincsi (tehát kis termetű) kutyánk van. Most tüzelt, és a szomszéd kutyával folyamatosan szagolgatták egymást, a kutya folyamatosan lepisilte. A NAGY kutya (németjuhász termetű) már a kerítést átrágta, hogy átjöjjön a mi kutyánkhoz. Tegnap este átment a kutyánk a nagy kutyához, ott is töltötte az éjszakát. Az idő alatt szinte biztos, hogy megtermékenyítette.

Most nagyon félünk, mert ha vemhes lett attól a nagy kutyától, bele is pusztulhat a fialásba. (Egyik ismerősünknek is így pusztult el a kutyája, hogy egy nagy kutya "felcsinálta", és a kölykök szó szerint szétzúzták a belső szerveit a kutyának. :(


Most mit tegyünk? Gondolom, hogy el kell vinni állatorvoshoz, de ő mit tud csinálni? El lehet vetetni a kölyköket? Vagy csak úgy, ha kiivartalanítják...? Segítségeteket előre is köszönöm!


2011. aug. 12. 22:18
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Miskolc környéke.:)
2011. aug. 12. 23:08
 22/38 anonim ***** válasza:
Jah bocs nem tudtam h nagyobb, akkor már lehetséges, de nem hiszem, azt hittem kb ugyanakkora vagy kisebbb...
2011. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

valójában lehet vemhes.. a kutyák nagyon találékonyak a szuka teste valameddig tudja korrigálni a magzatok méretét de ha a kan sokkal nagyobb akkor csak császármetszéssel tud elleni. Hozzánk a rendelőbe hoztak be törpetacskót aki egy német juhásztól lett vemhes és nemvolt képes megelleni a kicsiket, meg mikor még egy másik rendelőben voltam gyakorlaton volt egyszer egy pincsi szuka aki rottweiler től volt vemhes akkor szintén császármetszéssel lehetett megoldani a problémát.


Van injekció de nem ajánlom mert egyrészt drága másrészt egy ekkora adag hormon gyulladást okozhat a méhben.

lehet mesterséges vetélést előidézni a fedezéstől számított 24-25. napon Prosztaglandin al ami vetélést idéz elő...ez elég durva és nagyon megviseli a kutyát.

2011. aug. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de az lenne felelőtlenség ha annyiban hagynánk az egészet, lesz ami lesz... Ne haragudjon aki azt mondta, hogy felelőtlenek vagyunk, de ez akkora hülyeség, hogy azért vagyunk felelőtlenek, mert a kutya átment/átjött... Minden percben legyünk mellette nehogy történjen valami?! Sokat foglalkozunk a kutyával, nagyon szeretjük. De ezt akkor se várhatod el...
2011. aug. 12. 23:14
 25/38 anonim ***** válasza:

23:11 legalább te propagáld már az ivartalanítást


kérdező, Miskolc környékén nem vagyok ismerős kutyaügyben, de biztos akad valaki, aki ajánl egy klinikát, ahol olcsóbban megcsinálják

2011. aug. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, de az lenne felelőtlenség ha annyiban hagynánk az egészet, lesz ami lesz... Ne haragudjon aki azt mondta, hogy felelőtlenek vagyunk, de ez akkora hülyeség, hogy azért vagyunk felelőtlenek, mert a kutya átment/átjött... Minden percben legyünk mellette nehogy történjen valami?! Sokat foglalkozunk a kutyával, nagyon szeretjük. De ezt akkor se várhatod el..."


kérdező, nem akarok a fejedre koppintani, de ha időben (16 hetesen már lehet, sőt ajánlott ivartalaníttatni) ivartalanítva lett volna a kutyád...;)

2011. aug. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

23:11

Csak nem állatorvos vagy?:) Fogalmam sincs mi legyen, mindenképp elviszem majd dokihoz, hátha tud valamit csinálni!

2011. aug. 12. 23:18
 28/38 anonim ***** válasza:

ma 23:15

teljes mértékben támogatom az ivartalanítást és szerintem nincs mentség arra ha valaki hagyja, hogy a tüzelő szukáját befedezzék..nekünk is van 12 kutyánk kanok szukák vegyesen és 17 év alatt egyszer se volt baleset....

de mindenkinek joga van tudni az alternatívákat, hogy meghozhassa a szerinte legjobb döntést. Elmondtam, hogy vannak különböző módszerek a vemhesség megszakítására de ez nem jelenti azt, hogy nem az ivartalanítás a legjobb..

2011. aug. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Van a MÁSA(Miskolci Állatsegítő Alapítvány)legalábbis úgy tudom,működnek még.Kérj tanácsot tőlük,hátha tudnak olyan dokit,aki olcsóbban elvégzi a műtétet.
2011. aug. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

23:15

Sajnos nem nagyon van olyan klinika, ahol megcsinálják olcsóbban... Kb mindenhol ennyi... :( Mivel szuka, ezért ők drágábbak. A kanok olcsóbbak, ők olyan tízezer körül vannak.

2011. aug. 12. 23:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!