Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyum "nyirja" a kiscicákat...

A kutyum "nyirja" a kiscicákat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kb 4 honapos vizsla-labrador kiskutyám egyfolytában zaklatja a kettő, kb ugyan ilyen koru kiscicáinkat. Mindhárman himek. Mit tegyünk? Van hogy látom hogy igy rángatja, meg ilyenek. tudom hogy csak játszik, mert nem bántja őket.. de sokszor a játék eldurvul. Ha rászolok általában(van h nem:/) leteszi őt/őket, de nem tudunk ott lenni mindig. Az állatorvosunkat kérdeztem, hogy mit tegyünk, azt mondta h semmit nem tudunk tenni, ha ahgyja magát a cica, igy járt.( mert h az ő macskájára is rászállt a kutyájuk) De remélem ti tudtok tannácsot adni:))
2011. aug. 12. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Legyél ott és próbáld összeszoktatni őket, elég nehéz de ha sikerül akkor az nagyon jó:)
2011. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
nyomd bele az orrát xDD
2011. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De éppen ezaz.:S nem lehetek ott mindig. Már lett volna idejük megszokni egymást, hiszen együtt vnanak már vagy másfél-2 honapja..:SS
2011. aug. 12. 22:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez a helyzet, és eleinte én is ki voltam akadva, hogy miket művel a kutya a kiscicákkal. De hidd el, a macska tényleg meg tudja védeni magát ha eldurvul a helyzet. Olyan karma van, hogy csak na:)
2011. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem van 1 8 éves vizslám 1 hete szereztem egy kismacskát és én ugy probáltam összeszoktatni őket hogy folyton együtt játszattam őket és sikerült a vizslámat már nem is zavarja a macska.
2011. aug. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz ott mindig, de érdemes rászánni egy kis közös időtöltést. Amikor a kutya bántani próbálja a cicát, csípj a kutya fenekében és sziszegj közben. Ez viccesen hangzik, de a kutya ezt úgy érzékeli, hogy te megharaptad Őt. Kis idő után, már az is elég lesz, ha ráordítasz a kutyára, akár kínaiul is beszélhetsz hozzá, a kutya úgysem a szavakat, hanem a hanglejtést érzékeli. Ha szót fogad, adj neki jutalomfalatot vagy bármi mást amit nagyon szeret. Egy idő után az is elég lesz, ha határozottan rászólsz és megsimized ha nem bántja a cicákat. Mivel még fiatal kutyáról van szó, nincs semmi veszve, ilyenkor a legtanulékonyabban, csak foglalkozni kel velük. Ha nem fordul a helyzet (de ha lelkiismeretesen foglalkozol velük igenis fordulni fog) és a macskák nagyok lesznek, már megfogják tudni védeni magukat. Hozzám a német juhászkutyám nyüszítve rohant oda, mert a macska megkapta, pedig a kutya nem is akarta bántani, csak szagolgatta.
2011. aug. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*kell
2011. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-5ször kell ott lenned és utána már semmi baj nem lesz, ha meg igen akkor egyikőjüktől el kell búcsúznod.
2011. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!