Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások rendesek egymással,...

A kutyások rendesek egymással, van rossz tapasztalatod kutyásokkal?

Figyelt kérdés

Azt tudom, tapasztalatból, hogy aki nem szereti a kutyákat, az simán beszól, hogy húzzak el onnan a kutyámmal, meg ilyesmi.


De a kutyások rendesek ilyen téren?


Szóval "összetartóbbak", nem szólnak be másnak, mert Ő is kutyás, és valamilyen szinten hasonlóak?


Vagy akkor is beszólnak?

Van ilyen sztorid, amikor másik kutyás szólt be neked, vagy tett megjegyzést a kutyádra?


2011. aug. 13. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
természetesen vannak bunkók is. nekem volt már olyan is, hogy betámadta a kutyámat egy másik kutya és még ö küldött el engem melegebb éghajlatra. de sok ilyen van... pl. kutya futtaton. neveletlen antiszoc kutyák, akik megtámadják az enyémet.
2011. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
A legtöbb ismerősöm támogat, és összetart velem, de pl. egy ugyancsak kutyás szomszédom jelentett fel engem, amiatt hogy veszélyes a kutyám. Igaz saját kertem, házam, de azt hazuta hogy a kutya átjár hozzá.Kijött az ellenőr, látták hogy kezes, szelid kutya, ezért a kedves szomszéd kifizette a kiszállási dijat.
2011. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez számomra olyan, mint a kerékpárosok.

Országútisok, mountisok: két külön világ.


Ugyanezt vettem észre a kutyások közt is.


Vannak azok, akik a kutyát KUTYAként kezelik és vannak azok, akik simogatnivaló édes kutyuskát tartanak.


Nekünk staffordunk van, és van néhány kutyás, aki vagy felkapja az ebét mikor arra megyünk, vagy másfelé fordulnak, vagy csak szorosan magához húzza a kutyát és felháborodik, ha az enyém nincs megkötve.


Pedig az enyém meg van nevelve, szépen jön, ha hívom azonnal engedelmeskedik, ezek a szobakutyák meg úgy ugráltatják a gazdit ahogy akarják.


Találkoztam már yorkis gazdival, aki bátran hagyta, hogy játszanak a kutyáink és ismerek olyan golden retrieveres fiút aki kisebb korában mindig ölbe kapta a méretes kutyakölykét ha arra mentünk, most is folyton pórázon viszi, nehogy játszani kezdjen velünk...


Tehát ez nem kutyaméret-függő dolog.


Az a legszomorúbb, hogy ha gyerekekkel találkozunk, noha a kutyánk hozzá van szoktatva a kicsikhez, sokszor játszott már velük, ezért érdeklődve szaglászgatná őket ha pórázon sétálunk és egy kisgyerek odafordul hozzánk, némely anyuka még így is elhúzza a gyerekét tőle, hogy " Jaj vigyázz, mert meg fog harapni!"

2011. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Van még egy idegesítő kutyás a környékünkön, nagyon nem szeretek vele találkozni.

Félénk a kutyája és ha játék közben beindulnak néha megijed és farkát behúzva menne arrébb.

Ilyenkor, vagy ha nem fél, csak hevesen játszanak, a gazdája hisztérikus (!!!) hangon követeli, hogy fogjam meg és vigyem már el a kutyámat innen, mert fel fogják őt lökni a kutyák a nagy játékban, vagy mert ha itt az én kutyám, az övá nem tud sz*rni addig...

Mintha ő nem tudná arrébb vinni...


Az ilyen gazdákat nagyon nem szeretem.

Ráadásul ez a nő sokszor csak kiengedi a kutyát az utcára ( lakótelepen, bérházban lakik forgalmas helyen!!!), hogy megsétáltassa magát szerencsétlen.

2011. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szia!


Ne légy naív...:)))

A kutyások is nagyon fújnak egymásra...

Néhány sztori: 3 éves roti-nj keverék kanom van.


Kutyafuttatók esetei:


Egyébként én nem kutyafuttatóra járok a kutyával, hanem a csepeli kis-duna parton sétálunk mindenféle irányokba.

Viszont néhanapján elsétálunk a kertek alatt egy-egy futtatóba itt Csepelen...már csak 1 van, ahol nem jártunk :D

Tapasztalatom az, hogy ha nem vagyok tagja egy kutyafuttatós közösségnek, akkor nem szívesen engednek be, és minden helyi gazdi azt hiszi, hogy neki több joga van ott lenni, mert ő ott lakik...hát nagyon téved :)))

Még az előző kistestű kutyámmal párszor jártunk a Zrínyi utcai futtatón, gyakoroltunk pár akadályt...

Van ott egy hapsi egy boxer kannal, aki a nagykutyáknak való részben ült a padon, a kutya meg csak sétafikált.

Naívan mentem be, erre mondja, hogy nem kellene, mert a kutyája agresszív kanokkal. Mondtam, hogy akadályt szeretnék gyakorolni, legyen szíves menjen át a kiskutyás részbe :D Erre ő: hogy képzelem, hogy Ő boxerrel átmenjen a kis részbe??? :)))

Végül eljöttünk a francba...ezzel a pasival már találkoztunk mostani kutyámmal is, aki roti-nj keverék kan.

Bementem, boxer jön dominálni, kutyám elfordul...gazdi: ki kellene menni, az övé nem szereti a kanokat :D Mondom az szívás :))) Boxer nem mert balhézni...


A múltkor meg a Tihanyi futtatónál volt incidens. Még nem jártunk arra, de 1 órás séta során odamentünk, mindkét részben voltak kiskutyások. A nagy résznél kutyámat leültettem kívül, illedelmesen köszöntem, és lendületesen beléptem...kutyámat már hívni akartam be, mikor mondtak, hogy azonnal álljak meg, ők megfogják a kutyákat, mert nem szeretik a nagyokat. Mondom, oké, és amikor pórázra vették őket, indultam volna be...erre: várjam meg, míg kijönnek, és a mellettem kifektetett kutyámat fogjam meg, oda ne menjen hozzájuk, mert eltapossa a kiskutyákat :)))

Nonszensz...elmentek, aztán jöttek másik kiskutyások, akik normálisan megkérdezték, hogy kutyám hogy viszonyul a kicsikhez, aztán simán bejöttek, kutyák ismerkedtek


Ja, a legjobbat kifelejtettem :D

Az Árpád utcai futtatón bent volt az esti banda, akiket ismerek is, be szerettem volna menni de láttam, hogy bent van az idióta argentin dog kan is...azonnal támadt kerítésen keresztül. Argos is borzolt, morgott, ezért lefegyelmeztem, erre a dog gazdija kiszól, hogy nem itt kellene nevelni a kutyámat, mert az övé őrjöng :O Mondom, én NEVELEM a kutyámat, nem úgy, mint ő. Azért is bementem a kiskutyás részbe kicsit, az argentin végig őrjöngött, a csaj semmit nem csinált. Mikor mentem el, akkor még ő volt felháborodva, hogy miért nem mentem el??? Röhej...

Na ezért utálom a kutyakarámokat...


Hallottam, hogy a Lurdy háznál van kutyafuttató, de villamosról valahogy nem tűnt fel, eléggé el van dugva :D

Barátnőmmel, és talán 3 kutyával jártunk arra, gondoltuk benézünk oda. Barátnőmnek két ausztrál juhásza van, egy kan és egy szuka, nekem pedig egy roti-nj keverék kanom.

Mindhárom kutya nagyon jól nevelt, szocializált, az enyém hajlamos dominálni, de egy szóval elküldöm, leállítom.

Bent volt pár kiskutyás, kint pedig odébb állt egy lány egy vagy két kutyával, nem emlékszem, de az egyik egy nagy fekete dogkeverék volt, szerintem arról írt az egyik kedves válaszadó.

Bementünk, a kiskutyások mondták, hogy nem mehetünk be, mert most az illető lány ideje van itt a futtatóban, ugyanis ők beosztották, hogy ki mikor jöhet be 1-1 órára!!! :D Mivel nyilván több tucat kutya van arra fele, ha mindenki 1-1 órát van bent 1 nap, akkor 1 kutyára 2-3 naponta jut 1 óra futtató :D :D

Szóval közömbösen bementünk, és a lány jött utánunk, hogy márpedig azonnal menjünk ki, mert most az ő idejük van...

Kérdeztük, hogy verekedős a kutyája, azt mondta nem, de két kan össze fog veszni :)))

Végül nem volt balhé...amikor kutyája jött dominálni az enyémet, akkor elzavartam, nem volt gond.

Fél órát maradtunk kb, de végig hallgattuk, hogy szidnak minket :)))

Ilyen joguk egyszerűen nincs, hogy felosztják időrend szerint a futtatót...


Lakótelep:


A lakótelepen átszaladtunk a boltba póráz nélkül. Persze az összes lakótelepi kutyust most sétáltatták, nem is volt gond...csak a kocsihoz visszafele.



Állt a járda mellett egy pasi pórázon, fojtóláncon tartva egy nagy fekete-fehér keveréket...Argos-t lábhoz hívtam, hogy elmegyünk mellettük a járdán, erre a pasi beszólt, hogy meg kellene fogni. Mondtam, hogy nyugodjon meg, Argos nem fog odamenni. Erre közölte, hogy az övé igen!!! Mondtam, hogy hát pórázon van, tartsa meg. Majdnem elrántotta a kutya.


Duna-parton bringázunk egy ismerősömmel, a lányával, a vizslájukkal (Nimród) és Argos-sal. Megyünk, beszélgetünk, amikor az egyik beugrónál a bokor mögül kiugrik egy nagy bullmasztiff kan. Argos-t azonnal visszahívtam. Nimródék mentek elől, a bullma azonnal nekiesett a vizsinek. A vizsi gazdi sikított, hogy szedje le a gazdi a bullmát Nimiről, a gazdi nagy nehezen odaér és megfogja a kutyát. Szerencsére Nimród nem sérült meg, de a két gazdi nagyon megijedt...nem egy támadás érte őket, bár Nimród is domináns, de nem verekedős.



Argos-t odébb lefektettem... Mondom a hapsinak, hogy ha nem figyel a kutyájára horgászat közben, akkor miért nem köti meg pórázra??? Legalább egy szájkosarat tenne rá!!!


Erre beszól, hogy Argos-on sincs póráz, szájkosár, és hogy a bullma okos kutya, ül-fekszik-pacsit ad, akárcsak az én kutyám :)))


Mondom neki, hogy lehet, hogy általában megcsinálja őket a négy fal között, de látszik, hogy utcán egyáltalán nem tudja kontrollálni...


Eljöttünk, szerencsére visszafele nem voltak ott.

Ez aznap egy másik vizslával is megtörtént: bullma az út közepén feküdt, vizslás gazdi megfogta a kutyáját pórázra, bringát tolva akart elmenni mellette, erre a bullma nekitámadt a vizsinek. Gazdi reakciója: a vizsla kezdte...no comment


Kb. 3 hete volt az, hogy egy utcasarkon dumált két idős nő a járdán két flexis szobaizével...Argos-st láb mellé hívtam, a jobb oldalra!!!, megfogtam a nyakörvét, a kis dög flexistől a lábam mellé ugrott, pár cm-n múlt, hogy nem harapott meg. Mázlija volt, hogy kutyám normális, és figyelembe sem veszi a kis zsebkutyákat.

Hirtelen elengedtem egy cifrát, majd szóltam a gazdinak, hogy figyeljen már jobban...még neki állt följebb, hogy Argos nem volt pórázon!!! Amikor a nyakörvnél tartottam, direkt jobb oldalon, hogy ne a kis kutyák felé legyen. Még annyit mondtam a nőcinek, hogy vigyázzon, mert egy másik kutya akár pórázon ilyen támadás esetén kirázhatja bundájából a kicsi cuki kutyuskáját...

2011. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy általában rendesek egymással, persze hülyék mindenhol akadnak... pl. egy pár hónapja lent voltunk, a kutyám egy kölyök rotival játszott épp. Odasétál egy nőci egy beagle-lel, megáll kb. 10 méterre tőlünk, és néz. Szegény kutya persze tiszta ideg, jönne ő is játszani. Egy idő után észrevette őket a roti, odarohan hozzájuk, erre a nőci olyan hisztit levág, hogy takarítsuk el a mocskos dögöt a közeléből. -.- Kérdezi a roti gazdija, hogy mégis akkor mi a rákért álldogált itt, ha fél a kutyától. Válasz: hát hadd nézze az ő kutyája, hogy játszanak a nagy kutyák. No comment :D

Másik: kutyafuttató, 5-6 kutya rohangál éppen bent. Odajön egy plázacica, kérdezi a kerítésnél, hogy bejöhet-e a yorkijával meg vmi bichonnal. Mondjuk persze, jöjjön, nem bánatanak a kutyák. Azt mondja jó, mert az övé viszont kötekedős, és nehogy visszatámadjon vmlyik, meg hogy van olyan gazdi, aki nem szereti, ha megharapják az ő kis görcsi a kutyáját. Hát bazzeg, VAN OLYAN GAZDI, AKI SZERETI, HA MEGHARAPJÁK A KUTYÁJÁT?? Mondjuk, hogy talán akkor nem kéne bejönnie, erre fel volt háborodva, hogy de ő látta az ablakból, hogy már legalább fél órája itt vagyunk, és milyenek szemetek vagyunk, hogy nem engedjük be. Persze, majd mi megyünk el a 6 kutyával, akikkel ráadásul nincs semmi probléma, mert ő az elkényeztetett, neveletlen kutyáival be akar jönni. Eh.

2011. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12:19: uh, szép hosszú a lista :D a csepeli futtatóba mi is szoktunk járni a barátom kutyájával, még nem ért minket atrocitás, de lehet, hogy csak szerencsénk volt. :P Bár egyszer volt egy olyan, hogy a nagykutyás részben voltunk egyedül, a kiskutyásban meg volt pár kutya, megkérdeztük, hogy nem jönnek-e át, vagy nem mehetünk-e oda hozzájuk a mi kutyánkkal, mert szeretnénk, ha játszana a mienk is más kutyákkal, szocializálódjon (utcáról befogadott kutyus, elég kis félőske). Erre megkaptuk, hogy ezt mégis hogy gondoljuk, kiskutyák a kis részbe valók, nagy kutyák a nagyba, és kész :D
2011. aug. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Igen, és ez még csak a jéghegy csúcsa...sajnos :(

Igen, a kiskutyások általában nem szeretnek nagykutyásokkal találkozni, mert féltik a kicsiket...ennél már csak a rosszabb, ha a kiskutyás gazdi még másik kiskutyához sem engedi az övét, hanem húzza el a pórázzal...szánalmas

2011. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy kis havanese kutyusom van akivel egyik este sétálgattam amikor két póráz nélküli kutya, jött felénk (egy vizsla kan, és egy skótjuhász szuka) a skótitól nem féltem, mert szelídnek tűnt de a vizsla felől voltak kétségeim...gondoltam szaglásszák meg a kutyámat aztán majd elmennek vagy valami. De nem ez történt...megszaglászták ugyan egymást de a vizsla elkezdett ugatni meg morogni, erre a skóti is követte a példáját:ugatott és morgott...én meg kiabáltam, hogy: Fogja már meg a gazdája ez a két kutyát !! Erre kb.: 20 méterről a gazdijuk megszólal : Jaj nem bántanak! Hát mondjuk ebben kicsit kételkedtem...aztán végül visszahívta őket... Volt egy másik eset szintén egy vizslával történt, az én kutyusom pórázon sétált mellettem erre szembejön velünk egy kan vizsla és szabályszerűen nekiront a kutyámnak!! Én meg kiabálok, hogy : Fogja meg a gazdája, mert szétszedi a kutyámat!! Közben persze próbálom szétszedni őket -.- De ismerünk rendes vizslákat is akikkel elfutkos a kutyusom :) Amúgy ismerek olyanokat is akiknek szintén havanesejük van és még a kutyájuk közelébe sem engednek mondván, hogy ők kiállítási kutyák és nem jó hogy más kutyákkal érintkeznek -.- ez már fárasztó... Én már rég nem járok ilyen kutyás társaságba (régen jártam, az jó is volt, de szétbomlott) most egy barátnőmmel sétáltatjuk a kutyukat :)Persze szeretünk másokkal is játszani, de a kutyusom olyan, hogy csak néhány kannal jön ki, úgyhogy inkább szukákkal játszik( már ha a gazdájuk engedi! ) De szerintem akik normálisan kezelik a kutyájukat azokkal nincs gond :)
2011. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sajnos ugyanolyan széthúzóak mint bármelyik másik embertársaság. Gyakorlatilag mindennel van valami baj.

- ha foglalkozol a kutyáddal, akkor a hozzá nem értők szólnak be

- ha nem foglalkozol akkor a kutyások szólnak be

- ha keverék kutyád van akkor a fajtatisztások

- ha fajtatiszta van, akkor a keverékesek sznoboznak le

- ha van x fajtád, akkor az y, z stb fajtások néznek le mert az övék jobb

Stb...

Volt már, hogy beszóltak kutyatartók, mert miért sétálok ott, húzzak onnan, az ő kutyájuk ugat, és ez őket zavarja.

Voltak kutyasétáltatók is akik bunkók voltak. Pl odaengedték kérdezés nélkül a kutyájuk, vagy megfenyegettek hogy ránkuszítják.

Profi kutyás körökben meg azért néznek le ha más a nevelési módszered, ha nem törzskönyves a kutyád stb. Érzed, hogy klikkesednek fajták, sportok stb szerint. És ha nem oda való vagy akkor érezni, hogy nem kedvelnek. Ha új vagy egy kutyás körben, akkor az az első kérdésük, hogy ki az apja a kutyádnak. És ha nem tk-s akkor máris érződik a szájhúzás... Vagy akár nyílt kinevetés.

Persze rendes kutyások is mindenhol vannak.

Találtam már barátokat sétálás közben, meg versenyeken.

2011. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!